Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Hmm... Nu imi place nimic la ea. Mi se pare un haos. Nimic mai mult. E mai mult un zgomot decat muzica. Combinat si cu faptul ca in general ascult altceva mi-a fost si mai greu sa o ascult. Deeeci (nu imi pasa ca incep cu deci) 2.

Doc - Genti De Bani
Ahahahahaha. Ha.

Nu ma omor dupa hip hop-ul romanesc - desi indraznesc sa spun ca macar la asta suntem si noi buni cand vine vorba de stiluri muzicale. Melodia asta... Nu e chiar genul meu; ma enerveaza vocile nenilor. Plus ca m-am cam saturat de tema asta extra-uzata si de frustrarile comune gen "traiesc in tara asta, vaaai, ce om trist sunt"... Dar nu imi zgarie timpanele cum fac alte melodii.
Genti dă bani... Asa, ca un boss.
Erm, 7... 8?

Subterranean Homesick Blues
Dragut 4
Nu prea am mai ascultat Bob Dylan pana acum, decat cu mici exceptii. Melodia m-a surprins intr-un mod placut si fara sa imi dau seama, i-am mai dat replay de cateva ori 21
I-as da un 10 dar e putin cam ciudatica vocea. In piesa aceea suna bine, e ok, dar nu e genul de voce care sa merita nota 10.
Asa ca 9. Oricum, frumoasa melodie!

Katatonia - Unfurl
best
song
ever
Good song.
Imi place foarte mult instrumentalul, e linistitor si frumos si.. perfect ( da, stiu.. prea multi de "si" ). Vocea solistului nu pot spune ca e iesita din comun dar se potriveste perfect cu instrumentalul.
Oricum, ii dau 10.

Next : Eargasm
(30-09-2010, 01:02 AM)Flaw A scris: [ -> ]Katatonia - Unfurl
best
song
ever

Absolutely <3, my favourite song from Katatonia ever 105.

Si acum sa revin la melodia lui History, as vrea sa fiu de acord cu tine pe atributul -eargasm- din pacate nu sunt adepta rock-ului alternativ, mi se pare un efect secundar al metalului. Nu se diferentiaza cu nimic de 3 Days Grace, Adema, 3 Doors Down, Cold sau mai stiu eu ce. Intr-un fel ma lasa rece, atat din punct de vedere al vocalului, instrumentalului si al versurilor. Growl-ul ala e tare nereusit ca sa adaug. 7

Eluveitie - Thousandfold

Asa se face 65
Damn, tind sa cred ca daca melodia nu avea videoclip imi facea treaba mai usoara. Mai ales daca nu trebuia sa ii vad moaca solistul. (impresia per total de cheep and fake) dar ma rog, trecand peste- Not bad, I've folkin' enjoy it. 8
Ii lipseste, 'somethingu' special'



Turisas - To Holmmgard and Beyond
Viking anyone?
I fuckin' love the beginning ! Vocea solistului imi place, e puternica insa nu pare "de beast" si pur si simplu imi gadila urechile. Instrumentalul e absolut superb si vioara de la sfarsit.. prea frumos.
10.

Next : Serj Tankian - Feed Us
Lol, la ce am ajuns de la vikingi.. ._.'
Chiar la inceput imi place mult, dupa ce o da in rock nu prea, dupa aia cand se linisteste iar imi place. La inceput vocea nu imi place, dar are momente in care imi place. Versurile asa si asa. Tobele imi plac. Refrenul nu imi place. E asa si asa... 7

Trae Tha Truth feat. Lupe Fiasco - Bad Don't Seem So Wrong
Nu prea ascult eu R'n'B, sau cum se numeste genul, insa nu mi se pare ceva foarte special. 80% din melodiile acestui gen suna aproape la fel, doar versurile difera. Nimic nou oricum, dar versurile imi plac cat de cat - 8

Gorillaz - 19/2000 (Soulchild Remix). Fukken classic.

@Kashim : "E mai mult rap. R&B-ul e cantat". True, my mistake.
E mai mult rap. R&B-ul e cantat 10

Gorillaz am ascultat tot timpul cu placere. De la instrumental cu tot ce are el, la voci, la clip imi place. Sincer, n-am ce comenta cand vine vorba de Gorillaz 21 9 si Smile

Lupe Fiasco - The Instrumental