Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Spre marea mea suprindere, am ramas kinda o.o Cel putin la început. Refrenul mi se pare cam aiurea ... Instrumentalul mi-a placut. Lirica nu pot să zic că m-am înnebunit după ea ... dar să zicem ...
Par total, mi s-a parut o melodie ... comercială. And I'd like a song to have that special thing that'll make me say "WOW! I musta have that!" ...
Hmmm ... mă gândesc la ceva între 8 şi 8.50 ... Oh, treacă de la mine, 8.50 ...

Shape of Despair - Curse Life [yeah, pun pariu că va mai dura până se postează după mine, dar nah ... nu mă puteam abtine ... so deal with it]
Now that was a calm and calming song. Chiar daca nu-s tocmai o fana a groh-groh-ului, mi-a placut, and that's pretty wierd. So damn calm*plays again*
Nu inteleg nimic din ce zice, dar nici nu ma concentrez destul. Dar important e ca ma leagan.
10
off: s-a pus march of mephisto si eu n-am fost pe faza? ma arunc

My turn:
Haggard- Herr Manneling
Bine, versiunea lor e in italiana, nu in suedeza, dar cum eu prefer vocile sopranelor(desi versiunea in germana a celor de la In Extremo e...well....aw), si imi place Haggard, am pus-o pe asta.
off: prima data m-am sperit la ce urat arata final fantazy

on:O.O super...
Tobele acelea de la inceput nu au sunat asa super ..recunosc iar vocea..nu sa inteles prea bine ce zicea in primul minut dar cand a aparut chitara a fost super 21
Vocea barbatului mi se pare cam in plus in piesa dar suna bine in unele parti.
Sfarsitul...-_- prost gandit..adica nu vad sensul se termina asa ..."brusc".Parca a fost impins de la spate sa fie un sfarsit acolo dar in fine...
Nota:8
Apreciez vocea femei..suna destul de bine dar nu pe tot parcursul melodiei ...
My song:
Rush of fools-Can't go away
off :
Daca Final Fantasy , nu arata bine..inseamna..ca tu vezi alb-negru..--_--.Partea asta de Final Fantasy recunosc ca nu arata foarte bine , dar TOTUSI !
on:
Stiu de Rush of Fools...de destul timp...
O melodie cu tenta religioasa ( ca si toate melodiile lor ) , daca ne gandim bine 10.Linia melodica imi place ,vocea solistului mi se pare foarte comuna ( chiar nu stiu de ce --_--..) .
Din cate stiu..ei au doar concerte in curtea bisericilor 22.
Cam atat am eu de spus ,nu sunt preferatii mei , nu suport intregirea melodiilor cu religia.
Nota mea este 8.

http://www.youtube.com/watch?v=ukS4opbHOFQ
P.S. Mely , se vede..ca nu esti mare ascultatoare de symphonic metal cu tendinte de death 21.
Oh, ToRnAdO, I hate you.
De ce ai pus o astfel de piesa? Nu-s prea innebunita dupa melodiile nationaliste(virusul romanesc), dar piesa asta e superba. *sniff* O ascult pentru a...cred ca a cincea sau a sasea oara, si o sa o mai pun(si evident, scot stratovarius, desi pana acum nu m-a prea tentat sa scot, I wonder why?
Ador partea cu "We didn't bow under oppression", dar si restul e...what more can I say? I wanna go in Finnland >_<
10

Si acum intr-o pauza de "Land of Ice and Snow":
Tiamat - Sympathy for the Devil
Ce ascultam eu mai demult in prostie, si mai ascult si acum. Desi nici varianta originala, a celor de la Rolling Stones, nu suna rau.
Yay, it seems I'm not teh only Tiamat fan over here ^_____^
Nu ştiu de ce, dar orice melodie de la The Rolling Stones cântată de alte formatii mi-au placut mult, mult mai mult decât cele originale o_O The chorus is ... no words.
Do I have to say more ? 10.

Let's see what I didn't put here ... Hmm ...
Sonata Arctica - Replica
Inca imi place piesa, exprima multa forta, sau asa ceva, fara sa o mai lungesc, un 9, nu e chiar cea mai buna piesa(zic eu).

Since I`m in a Nightwish mood
nex: Nightwish - Stargazers
link: http://www.youtube.com/watch?v=MCVehuXlJxk
inceputul mi-a placut,insa cand au inceput versurile ritmul melodiei nu
s-a mai potrivit deloc cu felul in care solistul sau solista canta versurile.
ii dau un 7,50 desi nu sunt fana Nightwish.
next: Evanescence-Lithium
Bun...niciodata nu am fost o super fana Evanescence,insa unele dintre melodiile ei chiar imi plac.Cum ar fi si asta.Are acel "ceva" care reuseste sa ma atraga.Imi place ca incepe intr-un mod linistit...dupa care lucrurile se precipita putin(adica devine ceva mai alerta...sa nu se inteleaga cu totul altceva).Dar are voce si asta face ca fiecare piesa sa fie super.Ah...sa nu uit:versurile sunt foarte dragute.9,50
http://www.youtube.com/watch?v=Kbqr3UA3v...re=related
Nu stiu daca e bun sau nu, cert e ca mie nu-mi place, ma plictiseste, poate pentru ca sunt foartye obosit, anyway... nota 7 de la mine.

next: Rage Against The Machine - Testify
link: http://www.youtube.com/watch?v=1JSBhI_0at0