Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
(24-07-2010, 10:06 PM)Corina. A scris: [ -> ]Haggard - The Observer

Semnatura mea face parte din melodia asta:X

De fapt, semnatura ta este un citat de Galileo Galiei(Am avut si eu citatul ca semnatura/status o vreme), care da, apare in melodie. O sa ii mai observi prezenta si in Eppur si Mouve -alta fraza memorabila spusa de dansul.- 10
Whatsoever, nice tastes.

(24-07-2010, 10:38 PM)Cure My Tragedy A scris: [ -> ]*ceva* nu am auzit niciodata de haggard :S dar am sa mai cercetez mwhah. *ceva*
Incearca si Herr Mannelig, Eppur si Mouve, Hijo de la Luna, astea ar fi cam cele mai bune melodii ale lor, alaturi de The Observator.

Ontopic: Haaai sa zicem 7, sunt incredibil de binedispusa astazi, cometariul este identic cu cel de la postul anterior.

Next: Diablo Swing Orchestra - Ballrog Boogie
Well...
Nu este genul meu de muzica,si chiar nu'mi place deloc.Partea intrumentala nu ma incanta cam deloc.Singurul lucru care a salvat melodia este vocea cantaretei care imi place....6

Next: The Fray-How to save a life
http://www.youtube.com/watch?v=gZ1yWjv-i2o
(25-07-2010, 07:31 AM)Wunderbar A scris: [ -> ]Next: Diablo Swing Orchestra - Ballrog Boogie

Nu credeam că mai există vreo persoană care ascultă aşa ceva p'aici :3 wow Nu e prea cunoscută formaţia , dar anyway mă bucur că mai sunt fani.

The Fray-How to save a life
Sincer, mă plictiseşte tipu' , e ca şi la noi în România, teorie fără practică o,o"
Are o voce atât de banală , iar melodia e comercială. 7!

Năxt: http://www.youtube.com/watch?v=L1MK4460hWg
OMFG....Vocea tipului ma sperie rau de tot,cum poti sa asculti asa ceva?...mi se pare tare ciudat,parerea mea...Imi plac cum se aud acele viori,asta chiar imi place la melodia,dar restul nu prea ma incanta...gusturile nu se discuta adevarat?... 7,5 ...[ai sa sunt cam rea,si nu prea e in firea mea] 4

Next: Within Temptation - What Have You Done
http://www.youtube.com/watch?v=gEgXDhiayz4
o am in playlist ,
e super-cool , toate melodiile de la Within Temptation sunt cool.
10 cu steluta

next !
SR-71 ..... Goodbye ( o parte din versuri sunt la semnatura mea )
(25-07-2010, 08:08 PM)HimiÅŸor A scris: [ -> ]OMFG....Vocea tipului ma sperie rau de tot,cum poti sa asculti asa ceva?
Oare? Te obişnuieşti, BTW , şi cei de la Within Temptation aveau în primele două albume melodi asemănătoare, în care predominau vocile masculine de tip "growl! 10

Drăguţă melodie nee , dar vocea tipului mă sperie. Are nişte versuri bune , cred. Mă rog, un ritm cam ciudat, da' cred că merge . 7/8

http://www.youtube.com/watch?v=-EDWGIIKf6Y : X
Fată, să mor eu da' e sooper cool, nuuu ? Hai dă cu Gutză şi Salaaaam ! = )). Nu mă puteam abţine .

Revenind la normal , melodia aia e lame . E groaznică . Are instrumental 30 de secunde, în care am timp să mă şi gândesc la nemurirea sufletului . Nu am avut curaj să o ascult mai mult de un minut. Mi-a tăiat pofta de mâncare. Sincer. Să mă mănânci, ajung în stomac, mă scuipi . Divin .
Deşi notele ar trebui să fie de la o scară de 1 la 10 , mă îndur să îi dau 4.

Next : Cannibal Corpse - Hammer smashed face

Dacă nu rezişti la genul screamo nu asculta . Să nu ai coşmaruri .
Btw, dacă nu poţi să o vizionezi, dăi direct 4.



EDIT .
Oh, mi-ai luat-o înainte . Său , îmi place mult sound-ul , şi versurile. Şi vocea tipului, pentru că e oarecum screamo . Totuşi, nu are acel ceva . lol . 9.

Next : Melodia de mai sus . Aia pe care am scris-o eu .
Cand am citit screamo am zis ca e o melodie super-mega-giga-tare dar melodia asta nu face de 4 face de 6 .De ce? Pentru ca se aude mai mult negativu i-ar vocea tipului e undeva pierduta pe fundul unei prapastii ,iar daca nu aveam versurile in fata nici nu intelegeam ce spune , si nu m-am speriat pentru ca si eu ascult screamo dar asta e naspa rau.Cum am mai zis 6 pentru ca ascult si eu screamo i-ar negativul nu este foarte rau.
Citat:
Citat:Corina. A scris:
Haggard - The Observer

Semnatura mea face parte din melodia asta

De fapt, semnatura ta este un citat de Galileo Galiei(Am avut si eu citatul ca semnatura/status o vreme), care da, apare in melodie. O sa ii mai observi prezenta si in Eppur si Mouve -alta fraza memorabila spusa de dansul.-
Whatsoever, nice tastes.

Wunderbar, stiu ca e citat de Galileo Galilei ,doar ca eu am aflat citatul din Haggard [precizez ca ascult Haggard de mult timp (foarte)] oricum thanks pentru parere.

Cradle Of Filth-Nymphetamine
Nu stiu daca am mai pus-o, dar mie inca imi place chiar daca este de un car de ani.
O melodie genaiala. Recunosc, am ascultat-o ca o nebuna intr-un timp. Adora vocea fetei, nu-mi mai amintesc cum se numeste. Versurile sunt geniale. Imi place partea instrumentala, iar tipatul lui Daniel e chiar genial intr-o anumita parte a melodiei. 21 Melodia aceasta ia un 10 mare. ^^

Next:

Lil Wayne = Prom Queen


Am pus-o pentru caaa .. nu stiu, dar a fost prima piesa cu un limbaj comun care mi-a trecut prin cap.
f**k.!!..I love Lil Wayne!!! [i said f**k? OMG] Ii ador melodiile..bine majoritatea dintre ele.Acesta nu este intocmai una dintre ele,dar totusi imi place si aceasta,vocea lui imi place foarte mult.Deci melodia este destul de ok...9 XD

Next: One Republic-Say All I Need
http://www.youtube.com/watch?v=CIRQYrl-T8A