Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
uhm. vechiul rapp/hip-hop(nu ma pricep aici) care iti transmit niste mesaje...destul de bune, in sensul ca versurile nu sunt slabut scrise, dar mi se pare putin tiganeste modul in care canta si strica toata melodia. are doua minute, ceea ce aici nu mi se pare destul. e neterminata, parca. m-am saturat deja de "romanii" astia ce canta despre "lucruri adevarate" cantate...in stil de mahala(ca sa spun asa) si toata lumea "ba, ce true e ce zice asta.respect!" mie sincer nu-mi plac. asta e cam ce cred eu despre muzica asta hip-hop, intr-un cuvant o prostie. n-o lua personal, asta e parerea mea, deci eu ii dau...un 5, hai sa fie.

next: http://www.youtube.com/watch?v=-Wh_WPX3i...re=related
Let me see, pe lângă faptul că la început nu se aude nimic, I mean a trebuit să dau boxele mai tare să pricep că melodia a început, să zicem că are un început destul de ok. Nu am mai ascultat de ceva vreme genul acesta de muzică, nu pot spune că îmi displace neapărat.
Adică, ceea ce iese cel mai mult în evidenţă este vocea, după părerea mea, şi vocea - de fapt, vocile - trebuiesc să sune bine, pentru că altfel toată melodia este un total fiasco. Revenind la melodia pusă de tine, however, are un început destul de frumos, oarecum reuşit aş îndrăzni să spun, dar asta pe la început, continuarea - în ceea ce priveşte vocile - lasă mult de dorit, pentru că nu se continuă pe " aceeaşi lungime de undă" şi, într-adevăr, sună ca naiba - până se reia ritmul de la început ( cred că începe o tipă să cânte, or smth. ). În orice caz, părţile acelea sunt foarte liniştitoare şi în concordanţă cu " muzica de background" if I could call it like that, the instrumental. Vocea, în genul ăsta de muzică, trebuie să fie cât mai profundă şi pe de altă parte liniştitoare, and such, apoi that rage voice part, I just don't like. Nu sună bine şi nu se îmbină bine cu restul melodiei, I guess.
Versurile sunt oarecum greu de descifrat, trebuie să fii atent la ele ca să prinzi ceva şi sincer nu prea sunt aşa că nu pot fi sigură în ceea ce priveşte versurile. Cât despre melodie, per total, îmi plac doar părţile liniştite, fără tentativa nereuşită de beast şi muzica de background e reuşită, I like it.
Oricum, îi voi da un 7 ( pentru că vocea tipei ăleia e chiar plăcută ).

next: random 21
ohhh, so coool ^^. chiar imi placeee, ia 9. suna foarte fain, versurile imi plac.. nu am mai auzit piesa pana acum dar probabil o sa o mai ascult xD videoclipul e cam plictisitor but nvm 78 piesa e tare xD

Serj Tankian - Sky Is Over . that's my favorite song :X
ps. srry daca a mai fost da n-am stat sa citesc atatea pagini xD
A mai fost, but who cares. Melodia asta merita. Imi place Serj Tankian. Foarte mult chiar. Intro-ul de la pian e superb si imi place vocea feminina care se aude alaturi de Serj. Vocea lui e ciudata si nazala, dar ma surprinde mereu si imi place cum suna. Conceptul piesei e inetersant, intotdeauna m-au fascinat melodiile lui; exista si alte subiecte decat dragostea despre care poti scrie o melodie. This song is beyond words. 10.

Next: Pure awesomness
E naspa piesa si vocea e enervanta. Nimic special la ea, ma rog parerea mea...e naspa oricum.
Nu imi place, nu e stilul meu, neh . . . whatev. So . . . nu stiu ce as mai putea sa zic. Instrumentalul merita un 8ticel acolo, hai 6,60. En fin http://www.youtube.com/watch?v=uBMMwuMFm...re=channel whatev. don`t care.
Ozzy8. Ador pur si simplu. I don't wanna stop e una sin melodiile mele preferate. Din punctu meu de vedere, totul este perfect si se armonizeaza. Vocea, instrumentalul si ritmul..perfecte.Geniala melodia.Sincer merita un mare 10.
Next: Skillet- Monster
http://www.youtube.com/watch?v=1mjlM_RnsVE&ob=av2e
Sa vad pareri15.
Skillet ^^ ii iubesc. piesa e suuuper! imi place vocea tipului, videoclipul, versurile 105 instrumentalul e foarte tare, si finaul e foarte fain. merita 10 din partea mea ! :X

ok, next: Godsmack - Speak e una din piesele mele preferate ! :X sa va vad.
Ehh... nu prea e genul meu dar ii dau un 8. Pot spune ca inceputul e unu destul de bun si imi place si vocea... dar parca se forteaza - parerea mea - insa, tobosarul merita acest 8; imi place ritmul cum il tine si cum i se flutura parul.

Next: Melodia care ma inspira
Frumoasa melodie , si videoclipul e fain , personal nu-mi displace .. nu pot sa zic ca as asculta-o incontinuu d-asta merge pe nota 9 .

Ceva nou din Hip-hop-ul romanesc :

Sisu - Am nevoie de rabdare
Well, nu auzisem melodia aceasta până acum dar mă aşteptam să îmi placă, sau în fine, să fie destul de ok. Totuşi, am fost dezamăgită. Lol, I thought Sisu was better than this, maybe he has some other songs which sound better, who knows.

Oricum, melodia este ( aproape ) epic fail. Versurile nu sunt chiar atât de distruse - şi contează foarte mult şi versurile la genul acesta de melodie, însă nu le pot categoriza nici ca cine-ştie-ce, merg într-o oarecare măsură ( între limita de hahaha şi realitate, probably, which is not necessarily a good thing if it were to ask me. )
Ritmul e fail. Nu îmi place de nici o culoare. M-am forţat puţin into it, dar pur şi simplu nu îmi place, e fals şi nu se potriveşte deloc, its... like... Dunno, e pe gen dar nu e în gen, dacă pot spune aşa. Pur şi simplu nu poate să îmi placă combinaţia asta : voce, versuri şi ritm - pur şi simplu nu se potrivesc, vocile sunt şi ele cam fail şi pot să cred că e din cauza ritmului şi combinaţia cu versurile, modul în care sunt cântate, pur şi simplu nu ridică melodia ( din absolut nici un punct de vedere ).

Nu-mi place. ÃŽi dau un 3, lol.

next: Ombladon - cheia de sub preÅŸ

( its been a while o.o )