Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Mie imi place.
Defapt El Negro mi-au placut mereu. Au niste melodii aparte, foarte diferite de cele pe care le auzi in ziua de azi.
S'apoi, rareori mai vezi artisti sau trupe de origine romana care sa transmita un mesaj prin muzica fara sa jigneasca sau sa atace intr-un anume fel oamenii respectivi.
Revenind. Imi plac versurile. Sunt foarte realiste. Ca mai toate melodiile lor de altfel. Foarte frumoasa si linia melodica. Spune multe. 10 din partea mea :].

Trading Yesterday - May I

^^ Eu nu sunt o fire romantica de fel ..... dar versurile si linia melodica imi plac , nu sunt critic de muzica , dar mie imi place --> 10 ^^



[center]>>>>>>>>><<<<<<<<<<Eiffel 65 - Blue>>>>>>>>>>><<<<<<<<< [/center]


^^ o melodie care m-a obsedat cand eram micut 21 acum mi-am adus aminte de ea , e super cand poti sa retraiesti niste lurcuri pe baza unei melodii ^^
God, am auzit piesa asta de multe ori cand eram mica si nu i-am stiut titlul pana acum.Chiar imi place ,e genul de melodie care da depenenta. 9,5
Chris Daughtry - Home
Foarte frumoasa melodia.
Versurile sunt atat de ... nu stiu, singurul cuvant care-mi vine in minte este profund. Deci, foarte profunde versurile. Imi place vocea cantaretului. Mi-aduce aminte de solistul unei trupe care-mi place. S'apoi, cred ca vocea da o nuanta mai accentuata de profunzime versurilor. Orice ar fi, melodia ia 10 oricum 21. Imi place foarte mult.

Coeur de Pirate - Fondu au noir
French 1515
Am o slabiciune pt. limba franceza,suna atat de ...sexy. 8,5

Mylene Farmer - L'Amour N'est Rien
ca sa ramanem in Franta.
hmm...interesanta melodia,imi place cu adevarat
si recunosc....si eu o mica slabiciunea pentru franceza,imi place foarte mult
si pt ca este in franceza melodia,si mi-a placut de prima data cand am ascultat-o,
am sa-ti dau un 10

Next:http://www.youtube.com/watch?v=RiSfTyrvJlg&feature=fvst
^^ puteai sa pui si tu un direct link iti place sa muncesti omu' ? 21 iti scad jumate de punct pentru asta 10 ... Melodia e decenta , versurile sunt bune , nu-mi place vocea lu' shau , concluzia --> orchestratia sau cum ii zice 8.5 , Lirica - 9.5 =9 - 0.5 , -0.5 pentru vocea astuia + 1 ca sunt de treaba = surpriza ... tot 9 . ^^


[center]>>>>>>>>>>>>>>>>Skillet - Hero <<<<<<<<<<<<<<<[/center]
Niciodată nu m-am omorât după Skillet :/ Nu-mi place vocalul, tipul hai că parcă mai merge, dar când a intrat tipa am avut senzaţia că au intrat pe alt gen muzical ._. Mă deranjează că nu au 'parte de mijloc', care să despartă strofele de refren, mă face să mă simt gâtuită de melodie o.O [sounds weird when you read it ... oh well ...]
Nu-mi place melodia, şi n-am cu se să mai învăluiesc ideea, am zis tot ceea ce aveam de zis.
Un ... 8, nu-i chiar atât de rea, dacă nu se axau atât pe vocal, poate-mi plăcea mai mult.

Next one: Therion - Flesh of The Gods (feat. Hansi Kürsch) - I'm like obsessed with this song.

Edit: Sigh nu-i heavy :/
10 , fara nici un fel de comentarii.

next : Sigh - Death With Dishonor
Sigh,cea mai buna trupa de heavy metal din Japonia.
sincer...nu-mi prea place,este prea nebuneasca si nu este stilul meu
vocea nu-mi place,iar partea instrumentala...nici aia
dar iti respect placerea pt aceasta melodie si am sa-ti dau un 9

Next:http://www.youtube.com/watch?v=2jC5WAJzp34