Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Muse - Hysteria
Sincer îmi displace această melodie, nu are un ritm care să îi placă urechii mele, ritmul e constant, nu există un joc al ritmurilor care să se combine astfel creeând o melodie bună. Vocea pare atât de comună trupelor de Rock Alternativ -.- I'm sick of it! Nu pot da o notă pentru că aş jigni gusturile altei persoane. . ."

Next: Penumbra - Moaning on Earth de pe albumul "The Last Bewtchment".
Sunt un fan al formaţiei Hammerfall , dar această melodie nu mă atrage. Soundul e bun, dar parcă versurile nu mă atrag şi nici nu îmi plac la fel de mult ca cele ale melodiei Last Man Standing [my fav song 8 ] . Totuşi melodia are sound bun, iar solistul cântă bine. Nota...hmm.. păi...8.5

Next: The Red Jumpsiut Apparatus - Face down [ http://www.youtube.com/watch?v=cOqua-Cny4g ]
Penibilă trupă, penibilă piesă aceeași bâzâială/lălăială pe care o aud și la alte trupe. Nu are nimic special. Am mai ascultat odată niște piese de la trupa asta, nici atunci nu m-au impresionat, 5 parcă merge uneori, în funcție de stare.

next: Firma - Pe marginea prăpastiei
http://www.youtube.com/watch?v=ZtcgIIwLxX4
Live and Die for Metal
Alternative Rock ? T_T Disgusting, nici măcar nota 1 !

Teh
I really dislike it, I never liked Simple Plan because thay sound so "popiş", without a touch of originality, bine să fie şi un lup mâncat de oaie, 7.

Next: Sirenia - A Lithium and a Lover ,
din perioada în care Sirenia nu suna ca şi o trupă comercială -_-

ZguBY

Uhm 0.0 am ramas fara cuvinte , e tare si clipul pe care l-ai gasit cu melodia =]] 4 dar e misto si melodia ,e adevarat ca m-am holbat mai mult la clip dar am ascultat melodia si zic:frate , e geniu ala care a facut clipul 4 =]] =]] melodia se potriveste actiuni facute in clipuri 34.Cool ce sa spun =]] .
next:In Flames-The Chosen Pessimist
Ok, tin sa mentionez ca nu prea ascult metal -_-, dar melodia aceasta nu mi-a facut o parere buna. Pana la 2:20 m-am plictisit de moarte, si dupa vine tipul cu o voce 39 buna, dar asa canta de parca mai are putin si adoarme. Nu-mi place chitara aia 22. Nu-mi prea place melodia, insa de dragu` vocalistului ii dau un 7. T_T E prea lunga, si sincera sa fiu ... ma adoarme 22. Dupa vreo 5 minute vine cu un pic de 'zgomot' 21 ca habar n'am ce ii ala de te sperie 22. Poate e o piesa buna pentru iubitorii acestui gen si ai trupei. :] Dar eu tot 7 ii dau. :]

Next:

Scooby feat. Vescan - In ochii lor

Hm, cred ca o sa fie multi carora nu o sa le placa piesa. :]
(23-01-2010, 03:29 PM)Queen D. A scris: [ -> ]Hm, cred ca o sa fie multi carora nu o sa le placa piesa. :]

Eu nu ma consider dintre ei imi place destul de mult melodia.
Imi place ca seamana putin cu trecutul meu eh.
Dar cel mai mult ma enerveaza ca spune de prea multe ori "am fost"
In rest e totul foarte frumoasa =]

Next Song: Paramore-Ignorance =]
Deci,nu mi se pare cine stie,si ar mai avea un punct in minus ca nu prea imi plac paramore,decat Decode cat de cat.Paramore sunt conoscuti mai mult dupa melodia Decode,de la mega-mania Twilight.In fine versurile in schimb imi plac dar ritmul e acelsi si te plictiseste pana la un momenta dat iar inceputul e very booooring>.<..8

Della Ding-I love him
E in tailandeza,daca nu va place asta e.Nu e rock ca sa stiti de acum,chiar daca sunt maniaca de rock mai sunt si melodii care ma duc intr-o stare de meloancolie65
Well... Să vedem. Mie sincer chiar îmi place melodia dar recunosc că nu înţeleg o boabă din ce zice acolo 21 . Îmi place faptul că are un ritm armonios, lent... foarte drăguţ.- Vocea persoanei care cântă este la fel, foarte drăguţă şi liniştitoare. Paşnică. Îmi aduce în gând pacea, cu siguranţă. Asta este foarte plăcut la melodia asta. Dar ai impresia că nu o să se termine niciodată. Până într-un anumit moment menţine acelaşi ritm care îţi dă impresia de infinit. Dar, într-un final se schimbă pentru puţin, dar parcă ia o aură asemănătoare : - ?. În fine, despre versuri nu comentez nimic pentru că , aşa cum am mai zis, nu înţeleg nimic. Dar în rest îmi place. Ritmul şi vocea, foarte drăguţ. Mi-ar fi plăcut şi să înţeleg ceva.
Notă : 9.40 . E reuşită ! <3

Next :
Eternal Snow
Personal ador această melodie.
J-Pop, just one word:
d i s g u s t i n g

Am să cârcotesc doar melodia exceptând să fac referinţe la
adresa persoanei care o ascultă. Întodeauna am detestat acest
gen de melodii în care nu înţelg versurile, ritmuri proaste şi o
voce asiatică nepotrivită urechilor mele. Nota: 1/10

Rhapsody of Fire song