Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Unia, avem gusturi destul de similare la muzica, din cate observ Smile. Kamelot e una din cele mai cunoscute trupe de progresive, power, si-asa mai departe, iar piesa e chiar tare, vocea solistului find chiar potrivita cu melodia. Spun asta pentru ca gasesc multe piese a caror inceput e chiar tare, insa cand incepe partea vocala, imi pun mainile la urechi. Ma rog... Kamelot nu se numara printre trupele mele favorite, da' tot sunt ok, iar piesa in sine merita un... 9 ? ^__^

Okay, last post (for today): Unsun - Destiny
pai...sa vedem. vocea tipei nu-mi place de niciun fel. e asa...nicicum. chitaita si neplacuta (pentru mine). melodia e slabuta, inafara de instrumentalul ala putin de pe la mijloc nu mai vad nimic bun. versurile sa-r putea sa fie bune...dar, cum am spus vocea e naspa, iar melodia nu are nimic deosebit. nu-mi place. sa zicem...6.

next: am luat-o de pe MTV propapil va intebati "de la MTV melodie dinasta O.O?" da, era o editie speciala de halloween, cica. ma rog, nu pot sa spun ca o ador, dar e destul de faina xD sper sa va placa.
Zece din prima . O_o
Hai sa spun si de ce . Imi place acest gen de muzica , mv - ul e destul de frumo si numele . Imi place vocea tipului care canta . Chiar are acea tema de Helloween , parca : - ? .
Chiar merita o nota buna . Cum ai zis tu , faina. O sa mai scriu cate ceva . . . ca nu vreau sa fac spam .
Versurile imi plac si imi place inceputul si cum se sfarseste . . . parca brusc . Videoclipul nu e asa de incarcat si inspira o tema care ma face sa ma gandesc la multe alte lucruri . . . merita ascultata .

Acum o sa pun o melodie care chiar imi place .
Adam Lambert
ooo, adam lambert :] alt emoist

asa, deci tipu' e adevarat, are ceva voce si melodiile nu sunt rele. de exemplu asta, e placuta. totusi versurile mi se par putin neinspirate, aici dunpa mine se bazeaza dupa "ritm". vocea lui e buna, instrumenatlul merge, nu mai am ce comenta. am sa-i dau un 8.

next: iar mi-am intors pe dos melodiile, si uite ce am gasit - da, mie nu-mi mai place, a fost doar asa de moment. ma rog, sa vad ce ziceti :]
Doamne , de cand nu am mai ascultat The Gazette . Eram obsedata dupa trupe J - Rock . Pentru vremurile bune in care visam cu ochii deschizi ii dau un zece . Acum sa spun si de ce .

Imi place acest gen ; rock de te dai cu capul de pereti . Versurile le ador , mai ales limba . Imi plac foarte mult costumatiile lor , sunt abosolut - minunate ! Ma topesc dupa cum arata toti aici . Sunetul de chitara imi aduce aminte de nebuniile mele cu prietena mea , atat de frumos , ma duce cu gandul departe ; de parca nu eram . O ador ! Deci , am zis deja nota . Nu o sa imi schimb parerea niciodata : P

O sa pun o melodie din alt gen de muzica care imi place mie ; triste , videoclipul sa fie trist .
Aici .
Tin minte ca in urma cu cativa ani eram obsedata de melodia asta. Chiar daca eram micuta si nu intelegeam mai nimic din ea, imi placea ^_^ Pianul ala suna foarte bine, imi da o stare din aia .. ciudata : - ?? Parca as fi in transa 8D. Are o voce puternica, iar notele inalte le canta destul de bine, pot spune. Versurile iti ajung la inima, iar videoclipul, daca il intelegi, e destul de .. trist.
Per total, o melodie foarte buna zic eu, asa ca nota mea e 10 ^_^

Next : Careless Whisper
Cover power.
Ce pot sa spun mai mult decat "superba"? O ascultam in prostie acum ceva timp, insa am cam uitat-o. Iti multumesc din suflet ca ai postat-o. Ador mesajul pe care mi-l transmite, intr-un mod unic, parca frecventa imi atinge cea mai sensibila parte a creierului(cea care se gadila usor). Nota 10+.

Next: Slipknot - Snuff
Din prima zece . E trista si totul e atat de lent , instrumentul de fundal se amornieaza cu pozele . Vocea tipului e foarte frumoasa chiar aveam nevoie de ceva mai sad ca sa imi pot revenii din acea stare de fericire care puse stapanire pe mine . Chiar o ador . Cand am vazut imaginea prima oara deja ma gandeam ca o fi ceva mult mai sadic . . . Chiar imi place . Nota mea ramane aceasi . Sper ca nu mai trebuie sa scriu alceva daca imi place . Mai ales atunci cand incepe ca totul sa prinda . . . viata , absolut fenomenal . Ai gusturi bune .

My obsession
Vai de mine, cat am cautat melodia asta8. Si cu ajurotul tau, am si gasit-o.Melodia e pur si simplu geniala, totul se armonizeaza.Vocea, ritmul, instrumentalul si tot tacamul21. Pur si simplu ador aceasta melodie, am auzit-o la radio, si acum stiu si cum se numeste8.Multumesc mult. Nota pe care o dau e 108.

Green Day- 21 Guns

http://www.youtube.com/watch?v=r00ikilDxW4
Sincer, mi se pare o melodie foarte frumoasa, nu am mai dat click pe link, o stiu hug. Versurile sunt iarasi frumoase, te ating la suflet plus ca Green Day are printre cele mai frumoase melodii71
Videoclipul melodiei e frumos, e o melodie frumoasa in ansamblu :X nota 10
Acum, randul meu: :X:X:X http://www.youtube.com/watch?v=4h3D-8gmWEg :X:X:X