Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
E draguta melodia...si versurile sunt interesante...ii dau un 9.5...

My song -->

Qntal-Ecce Gratum
(e un Amv da n-am gasit un altfel de clip)

:bye:
Let's see ...
E ceva ce nu-mi place la melodia asta ... e putin monotona 4 dar nu asta e problema ... ceva nu-mi "gadila urechiile" xD Dunno what ... i don't like it 100% 4 just 85 ... maybe 90% ... zo ...8 -> 9 xD

Next: Tristania - The Shining Path

Enjoy n_n'
Îmi place cum începe =]]. E foarte draguţă, se potriveşte cu mood-ul meu de acum. Dar nu mi se pare extraordinară. Îmi place vocea celei [ este o ea, nu? :]] ] care cântă, la fel, draguţă. Îmi aminteşte de operă [ don't ask ] şi de alte chestii, în fine. Versurile nu le înteleg, nu pot realiza dacă vorbeşte sau doar mormaie ceva, ca să fiu sinceră. Totuşi îmi place ritmul [ belea coloană sonoră ] . Are un 8 de la mine. Adică, îmi place, dar nu mi se pare chiar aşa genială xD

Next : HammerFall -- The last man standing

I so love ză song <3
Off: Oh, yeah, Tristania \m/

On: Hammerfall <333

Last man standing cred că este preferata mea de la ei. Chiar îţi dă senzatia de 'Supravietuitorul'. Riff-urile foarte bune, versurile la fel. Plus că solo-ul e superb! Deşi au început să mă deranjeze melodiile care pun mai mult accent pe voce decât pe instrumente [de ex, tobele nu au un rol îndeajuns de mare, cel putin nu pentru mine ._. sau chitara, nu iese-n faţă la fel cum observi vocea], dar asta probabil că este una din calităţile power metal-ului: vocalistul să fie ridicat la un rang mai înalt, însă cu îndeajuns de multe efecte [să nu se înteleagă că îi acuz că modifică vocea pe calculator ._. oho, nicidecum!] încât să nu mai simti nevoia de altceva [ca şi la ... gfx! sau la fic-uri. Nu-ţi mai trebuie brush-uri/ figuri de stil pentru a îmbunatăţi lucrarea]. Dar normal să se simte şi heavy-ul, aşa că se readuce chitara în prim-plan, chiar dacă numai pentru câteva secunde 78

10, normal.

Next: Evergrey - Dark Waters
Nu prea este genul meu....dar e draguta mlodia...in schimb nu imi place cum se aude negativul...in fine...fiecare cu gusturile sale 8.50

Next:Within Temptation-Final Destination

AnimeNerdz

wow..just found a great song..thx 10/10

Jon Lajoie
Melodia aceasta mi'a intors stomacul pe dos,vocea tipului imi facea urechile sa explodeze,sincer ma dezgusta acest gen de muzica,pur si simplu nu mi'o pot alipi in phsihic.Ritmul melodiei este sub pretentile mele iar vocea solistului la fel,probabil ca se datoreaza faptului ca am devenit dependenta de ritmuri epice ale metalului si cu soprane,mezzosoprane drept vocaliste.In fine 4,5.

Next: http://www.youtube.com/watch?v=NsIwTvoBKCE -> Floor Jansen one of my goddes 8
Am mai ascultat After Forever si nush daca mi-au atras neaparat atentia, canta fain dar donno, poate nu eram in pasa potrivita. Stiu ca de la ei imi placea Forever.
Piesa e faina, has nice lyrics, iar tipa are voce frumoasa. Cumva imi aduce aminte de Epica, prin tematica si soundul orientale, doar ca vocea tipei de la A.F. mi se pare oarecum mai 39 neinteresanta. 9/10. Piesa frumoasa, dar ii lipseste ceva.


Visions of Atlantis-Lost

WeLoveME

Suna a Nightwish,oricum nu am mai ascultat visions of atlantis pana acum , i need to make some "research" on them. Oricum e destul de faina , instrumental. 9.50/10


Elective Amnesia

http://www.youtube.com/watch?v=V61Rggeb0...re=related
Huh...nu imi place deloc...vocea lui ma cam irita[scuze]...o sa dau o nota melodiei tinand cont si de voce si toate celelalte[cum trebuie sa se faca] si de aceea ii dau un 2 din 10 0.0
nota mare , nota mare15
next:
evil angel
http://www.youtube.com/watch?v=fP-YpvaGBtU