Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Doamne, Teh, de cand nu am mai ascultat Hara..
Tin minte ca virgula cand eram mica eram pur si simplu obsedata de ei. Ascultam in prostie *laughs*
Revenind - melodia e superba. Vocea e asa linistitoare, calda, pasnica, te calmeaza daca pot sa spun asa. Instrumentalul e placut, ma linisteste pur si simplu. Singurul lucru care ma enerveaza e vocea tipei ._.' Nu stiu.. strica melodia. Aaa si ar mai fi faptul ca se termina brusc. Nu e corect, trebuia sa tina 7-8 minute. Eu, intr-o stare euforica, ascultand melodia si brusc se termina >.<
Oricum melodia e superba asa ca ii dau 10.

Next: Muro shavo
Asta numesc eu melodie tiganeasca. Nu prostiile de manele. Imi place foarte mult instrumentalul, mai ales vioara. Ritmul este unul rapid, ma face sa dansez. Imi place ca imi incanta auzul. Simt o armonie intre instrumente, toate par a fi la locul lor si isi fac treaba. Vocea este linistitoare si clara, nu ca a manelistilor care dau senzatia ca au probleme digestive. Foarte draguta melodia ii dau 10

Next is: Smash Mouth - All stars
Doamne, ştii cât am căutat melodia asta? Nu mai ştiu pe unde am auzit-o, mi-a plăcut si am vrut să o ascult din nou, dar n-am găsit-o. Chiar îţi mulţumesc ^^.
Aşaaa să revenim.. O melodie foarte frumoasă. Îmi place vocea solistului, nu pot spune că e ceva ieşit din comun dar e destul de frumoasă. Instrumentalul mă inveseleşte, are acel 'ceva' care îmi bucură urechile ca să zic aşa.
Versurile sunt foarte frumoase, mă duc cu gândul la copilarie [ da, sunt încă un copil : )) ] iar refrenul cu "RockStar" e interesant.
So.. o să îi dau un 10.

Next : Six Gun Quota
Inceputul chiar imi place. Chitara aia baga ceva energie in tine hehe. Dar dupa ce incepe tipul sa cante e jalnic. De ce sa distrugi un inceput asa bun? Tinand cont ca nu e nici genul meu si ca nu prea suport melodiile astea... 5

@Svear: se repeta pentru ca melodia e nefinalizata si nu a fost lansata oficial. E doar o versiune scapata pe internet. Si probabil nu va fi finalizata niciodata. Cat despre voce stiu cum e 10

http://www.youtube.com/watch?v=iSc-NDw_yiE
@Kashim - Nu merge link-ul ._.' Btw.. melodia nu se aude bine. Presupun că de-aia se aude şi vocea lui aşa.
So.. postez eu dacă nu te superi^^
Deci să n-o mai lungim.. Next : Frustration.
History, 10 ALL THE WAY! Nu am auzit de trupa asta pana acum(shame on me T___T), dar ma bucur ca mi-ai pus-o in fata. E love at first sight deja! O sa ma apuc sa mai ascult cateva melodii cantate de trupa asta. Daca ai ceva recomandari, sunt deschisa la sugestii.

Anti Nowhere League - So What
Brit 80's punk, eh?

Avand in vedere ca nu sunt o persoana careia sa-i placa punk-ul, THANK GOD ca nu e Green Day, numai pentru asta primeste cateva puncte in plus. In general, consider ca nu sunt necesare atatea injuraturi ca sa fii rebel, intodeauna m-a deranjat cand intr-o melodie a genului rock incepe careva sa injure ca ultimul rapper >.>. Pacat ca inregistrarea nu e asa buna, chitara se aude "muffled", imi aduce aminte de melodiile pe care le canta toti britanicii microbisti prin pub-uri dupa prea multe beri 29 8

Celtic Woman - Dulaman
Wow, superba piesa 4 Imi aduce putin de tot aminte de albumul Eluveitie, The Arcane Dominion, doar ca pare combinat si cu Loreena McKennitt 4
Foarte frumoasa, ritmuri jucause, o solista draguta cu o voce pe masura. Chiar tare, merita un 10, fara nici o urma de indoiala.

Si daca tot mi-ai adus aminte de Eluveitie...
Brictom
Superba melodie. Are un ritm foarte interesant iar instrumentalul ma duce cu gandul la o tara nordica, Irlanda chiar. Vocea e foarte buna si imi place, chiar daca nu inteleg nimic din versuri, e placut sa o asculti. Ca originalitate, e foarte originala. Nu m-am gandit niciodata ca o melodie cu influente din folclor poate suna atat de bine. So 10.

Next: Swallow the sun - Don't fall asleep
@Unia: Eluveitie si Irlanda? Sunt cam paralele, limba e celtica nu irlandeza ^^

Cat despre melodia pusa de tine e pe placul meu, exceptand poate senzatia de perna pe fata pe care mi-o da growl-ul [sa mor de stiu cum sa traduc muffled]. Imi place mult partea cu "Don't fall asleep..." si apoi intrarea riff-ului si shred-ul acela <3. 9.5

Kreator - Phobia

Man, there's no good studio version 46.

@Flaw: Am vrut eu sa dau rate, dar aveam ceva de facut si nu am vrut sa retin threadul -.-. Gz xD