Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Melodia asta pur si simplu ma streseaza. Ca versuri putea sa fie mult mai buna. Ca productie nu ma plang ca e romaneasca si chiar suna bine pentru muzica de aici. 8

Melodia ta mi-a amintit de asta http://www.youtube.com/watch?v=lohDkx4QEpE Smile
Imi place. Vocea lui Bitza e.. perfecta. :] Cu Grasu XXL nu sunt eu asa "familiarizata" dar.. merge. Versurile sunt bune, se vede ca e cantata din suflet. 10, nici nu mai stau pe ganduri.

Next : Bullet For My Valentine - Your Betrayal - LINK 4
Hmm, nu e rea. Am mai ascultat ÅŸi alte melodie de la Bullet for my Valentine, they are not bad.
Îmi place partea de început, cu tobele. Nu e chiar genială, dar e destul de marfă. Are un instrumental ca lumea, ca lumea de tot în continuare. Tobă şi apoi partea aia de chitară *Drolls* . Mă , per ansamblu, e bestial. La început cel puţin pentru că după cum se continuă nu îmi place aşa mult. Adică, e fain dar frate ar fi trebuit să schimbe puţin placa, au ţinut prea mult cu instrumentalul de la început, trebuiau să înceapă să cânte mai de la început că au ţinut acelaşi instrumental până atunci, or - nu chiar identic, but you know, kinda boring la un moment dat.
Nu prea-mi place prestaţia vocală ( 24 ) în acest cântec, they have some better songs, I guess. Pe la jumătate mai merge, dar până acolo mi-au cam dat dureri de cap. Să zicem că după nu e atât de rău ,dar parcă nu se potrivea la un moment dat vocea cu instrumentalul şi mă ducea în confuzie. În rest, versurile sunt destul de marfă, finalul e destul de fain. Cel mai mult îmi place partea cu tobe de la început * drolls * îi dau un 7. Pentru că m-a enervat foooarte tare vocea la un moment dat.

Next : Iris - Nu mă uita
( nu ştiu ce am zilele astea, Iris - înţeleg, maybe pt că am fost la concert, dar ascult într-una şi holograf, lol * laughs *)
Enjoy : )
Nu cred ca realizezi cat de norocoasa ai fost.. Eu am avut parte doar de Voltaj si Fly Project.. 22
Ma rog.. sa trecem la melodie. : ]]
Versurile. P-E-R-F-E-C-T-E. Nu am cuvinte.. "Daca anii se vor risipi in viata mea | Lasand in urma doar privirea mea | O Doamne, cat as vrea ca sa te regasesc.. " - asta mi-a placut in mod special.
Instrumentalul e.. ceva ce nu prea mai gasesti in Romania. AdiCA.. Chitara, tobe.. astea au fost inlocuite de calculator. 22 It's sad.. but true 22
Vocea solistului e linistitoare, pura, se potriveste cu instrumentalul. 10, iti multumesc ca mi-ai adus aminte de ei.
Ca sa ramanem la muzica romaneasca : Vita De Vie - Praf de Stele
Mulţumesc !

De fiecare dată când intram aici nimeream numai muzică naşpa. Numai j chestii sau k trestii sau rap . Melodia asta este mirifică . Una dintre puţinele formaţii româneşti frumoase. Versurile sunt foarte tari, iar Viţa de vie mi-a plăcut întotdeauna. 10 .

Voltaj - 20 de ani . Dacă tot suntem la melodiile reuşite din muzica românească .
Voltaj :X Nici nu mai stau pe ganduri.. 10! Cat ascultam melodia asta dupa concertul lor din Videle. I-am invatat versurile pe de rost ( 21 ) Melodie reusita in toata puterea cuvantului: versuri reusite [ 'tanar vreau mereu sa fiu | sa traiesc asa cum stiu | ca la 20 de ani | fara griji si fara bani' 21 ], instrumentalul nu e boring, nu te adoarme dupa 30 sec 21 iar vocea lui Calin e.. nici nu am cuvinte [ sa mai mentionez ca el chiar poate sa cante live? ]

Next : Volatj - Si ce?
Si ce? 23
Ohh ! Another awsum song .
Îmi place enorm de mult ritmul, versurile , iar vocea lui Călin e minunată . Trupa e minunată . Mereu am ascultat Voltaj , mereu mi-au plăcut, iar asta e una din melodiile mele preferate. 10 .

Voltaj - Vara trecută
I wuv that song! E asa relaxanta si trista. Ma face sa-mi fie frig si mi se face pielea de gaina. I wuv it..."Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea, le-as da pe-o vara, ca cea in care ai fost a mea" *heeee*

LE: Am uitat sa dau nota *anime sweatdrop* 10.

Vama Veche - 18 ani
Vama Veche :3
Wow, cat mi-a placut trupa asta, inca mai ascult melodii de la ei, iar 18 ani este una dintre preferatele mele. La Sibiu unde am fost plecata au pus-o astia in prostie xD Dansam la 2 dimineata pe ea si o cantam in draci cu totii xD. Imi plac la nebunie versurile, abia astept sa fie pusa la majoratul meu, este pur si simplu superba. 10 normal :3

Eminem-Not afraid.
Foarte frumoasa. Eminem. Negativul ca lumea. Snare-urile alea ma cam inebunesc (cum tind ele asa la infinit). Si ca productie e ceva nou pentru Eminem. 10

Eminem feat. Lil' Wayne - No Love