Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Well...well...well... Nu mă dau în vânt după Evanescense din cauză că vocea tipei mi se pare cam subţire...îmi zgârie urechile. Şi în melodia asta mi se pare că este foarte subţire şi mă cam deranjează. Versurile...nu mă prea impresionează, dar îmi place chitara [ cred că e singurul lucru 21 ] . Videoclipul...nu-mi prea place, also. Nota: 8.

Next: Avril Lavigne - Sk8er boy [ http://www.youtube.com/watch?v=ajMpx55A_nY ]
Pai, desi eu nu prea obisnuiesc sa ascult Avril [ intr-un timp m-a obsedat, dar asta a fost acum 2 ani, cred ] mie personal imi place cum canta. Melodia aceasta e foarte super, in ea prezinta o poveste, normala, tipa il respinge si duapia wtf 24 merge la el ca-i faimos [ tipic biatch xD ]. En fin, melodia e frumoasa, vocea ei imi place, instrumentele is super, versurile ce sa mai spun. Deci nota 10. ^^

Next:

Smiley feat. Cheloo - Plec pe marteeeee~


Cu dedicatie pt honey 24))
E una dintre cele mai aiurite melodii pe care le-am ascultat vreodată în viaţa mea 21
are nişte versuri foarte amuzante, mi-am şi personalizat semnătura cu o parte din ele, şi mi-*a fost tare greu să le selectez dat fiind că au fost atâtea interesante, captivante aş putea zice : )) eu îl ador pe Smiley şi îmi place Cheloo, nu ştiu cât de tare se potrivesc ei dar melodia aceasta le-a ieşit minunat.
Are amuzament , mult de tot. O ascult de ieri într-una, ok nu non stop : )) dar îmi readuce buna dispoziţie. Versurile fac toată melodia dar ritmul şi coloana sonoră par să se potrivească perfect cu restul atmosferei.
Duetul celor doi e potrivit, nu ştiu dacă genial dar se vede clar că nu sunt chiar poli opuşi. Sau dacă vreţi să o luăm pe legea magnetismului, sunt poli opuşi şi se atrag. În fine. cred că aţi priceput la ce uşă bat. Îmi place melodia, îi dau 10.

next : Rihanna - Unfaithful <3
Hmm... let me think 39
Melodia e dragutica^^ dar nu prea-i genul meu. Suna destul de bine si cel mai mult mi-ai placut versurile, dar cum am mai spus nu e genul meu, nu ma atrage chiar asa mult. Ii dau un 7.

Next song: Iu - Mia
http://www.youtube.com/watch?v=wZJWeGBWGRE
Vaiii! Ce frumoasă este melodia. Îţi alintă aşa... sufletul, altfel nu ştiu cum aş putea-o descrie.
Nu înţeleg versurile, dar asta nu e ceva nou pentru mine având în vedere faptul că nu cunosc limba japoneză xD . În rest îmi place. De fapt şi de drept, chiar dacă nu înţeleg ce cântă îmi plac versurile [ cum sună vreau să zic ] . Are o voce foarte drăguţă şi armonioasă. Nici pic de sălbăticie, nothing like that wild in her being, I so like it. [ zice pe undeva ceva de genul : hey yo sau aşa ceva, partea aia nu îmi place deloc, parcă îi strică tot farmecul ]. Atât de liniştită şi profundă.
Un ritm ameţitor, o coloană sonoră atât de pură. Nu are cum să nu te vrăjească, să te facă să placi această melodie împreună cu vocea celei ce cântă. Clar, asta mi s-a întâmplat mie.
Nu m-am uitat la videoclip, însă ca şi melodie este foarte frumoasă şi reuşită. Pe mine una m-a vrăjit. Total.
O să îi dau un 9. 60 [ restul de 40 de sutimi sunt lipsă din cauza faptului că nu îmi place când zice hey yo D: ]

Next : On/ Off - Rondo [ full ] ~ Vampire Knight Opening
hmmmmm.......ştiu piesa. de la vampire knight. Mereu mi-a plăcut piesa asta şi ni ştiam măcar de unde să o găsesc pentru că nici măcar nu ştiam cine o cântă, dar îmi placea dar nu dădeam prea tare interes în ea, oricum dacă tot am aflat într-un final...
Vocile sunt bune, imi place că se potrivesc foarte bine cu linia melodică şi
e foarte calumea piesa asta, cred că daia au pus-o la VK despre opening.
10

next http://www.youtube.com/watch?v=Yh-MwxeWj...re=related

HU is my fav band xd
[Edit] :
Well, HU am mai ascultat inainte, mi-ai dat tu o melodie parca si alany la fel. Hm, imi place, e destul de calumea, am ascultat-o si ieri la recomandarea cuiva 21. Imi plac vocile alora. Imi mai plac si tobele [ tobe's alea nu ? 39 ] si coloana sonora ... per general. La versuri nu comentez 21). Pff, ii dau un 10. 24

Next:

Timbaland feat. Katy Perry - If we ever meet again

<3
Ahhhhhh ce-mi place melodia asta. Deci, Timbland este genial : ))) întotdeauna mi-a plăcut de el, poate cânta aproape orice. : )) îmi amintesc cât de faină e melodia morning after dark, şi ce prestaţie minunată are acolo. Aici este la fel de tare, îi ador vocea. Ritmul este atât de fain şi are nişte versuri foarte plăcută. E o melodie care mă face să mă zbengui : )) îmi vine să sar prin cameră să dansez, sau orice. Versurile nu prea am stat să le ascult cu atenţie dar cât am prins au fost foarte interesante . Katy Perry nu e favorita mea, nu pot zice că îmi place de ea în mod special dar în duet cu Timbland, e ok. Ritmul nu este pe de-a-ntregul minunat, dar are părţi în care este genial aşa că se compensează şi restul.
Îmi place cântecul <333 ' I'll never be the same if we ever met again :X ' când zice asta, înnebunesc. e foarte tare. Îi voi da un 10 [ uau ce darnică sunt . ]

ia să vedem ce avem next... :
JoJo - Leave, get out.
Ştiu piesa ..hmmm jojo e...nu ştiu ce să spun are o voce plăcută,
dar în rest nu m-a atras vreodată, poate atunci când eram mai mică şi
o ascultasem din întâmplare şi plictiseală la televizor, nici eu nu
mai ştiu sigur când, atunci m-a atras, dar deh eram mai mică. Oricum
jojo mi se pare oricare altă vocalistă, dar e plăcută vocea ei şi cântecul aşa
în sine deşi nu mă atrage piesa, e bună.
9.50

http://www.youtube.com/watch?v=_fW8I5O-W...re=related
Trebuie să recunosc faptul că atunci când am ascultat prima dată melodia, nu mi-a plăcut. Între timp, am mai ascultat-o şi reascultat-o. Adică mi-era lene să schimb melodia, să caut alta pe yozutube sau să îmi deschid winamp-ul şi aşa s-a întâmplat să o tot ascult, până să îmi placă. Acum îmi plac vocile celor care cântă şi în special, cred, ritmul. Versurile nu le-am ascultat cu foarte mare atenţie dar cât am auzit eu şi prins ca lumea, mi-a plăcut . Deşi, aşa cum am zis deja, nu le-am ascultat cu atenţie şi nici măcar nu aş putea să le repet. Îmi place partea cu shake that ass : )) nu ştiu de ce, but its fun . Are un sound destul de bine, vocile sunt mişto. Îmi place în special vocea aceea mai dulce şi mai armonioasă, mai e o voce ceva mai groasă, sau aşa ceva. Ei bine mie îmi place aia mai soft.
Melodia e destul de tare, îi dau un 9.

Next :
Paraziţii -- Ca fuga pe gheaţă
* una din melodiile mele favorite de la trupa asta <3
necenzurat