Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Destul de interesanta, cel putin inceputul este superb, la fel si refrenul. Sincer, pe bune daca stiam cine era Olivia Lufkin, vazusem doar cele doua poze cu ea atunci cand ai dat comanda pt sig si avi. Chiar daca nu ma prea mai innebunesc dupa muzica japoneza, melodia este minunata. Chiar daca nu inteleg o iota din versuri, instrumentalul este minunat
Nota mea este 10.

Lacuna Coil - Our Truth
geniala melodie.... numa buna de cantat in Frets on Fire... formatie in sine foarte buna, instrumental simpatic, origine italiana... nu tocmai perfecta, insa solista [christina scabbia] face concurenta in frumusetze altor soliste rock. clip misto montat... tin minte ca l'am vazut prima oara chiar cand eram in italia... acum am discografia, si sunt multumit de ea Wink

ia sa incerc sa va incant cu ceva Live ^_^
Blind Guardian - The Bard's Song

Arya

Sa fiu sincera nu sunt prea mare fana genului acesta de muzica dar melodia chiar imi place.Mia placut cum incepe,intrumentalul e bestial.In fine nu prea am inteles ce zicea aia pe acolo dartot imi place.Si refrenul e dragut..macar ala il inteleg.Nota 10

Edit:Kyo mi-ai luato inainte..nui de mirare dupa ce astept jumate de ora sa mi se incarce un videoclip pe youtube >.<
Anyway melodie e destul de draguta.Canta bine live...Nu stiu de ce dar imi aduce aminte de o atmosfera foarte medievala.Totusi melodia pot spune ca imi place.Nota 10

http://www.youtube.com/watch?v=BLxOeNP7MoI
[quote]Intradevar imi place mult melodia asta. E si in asentimet. Asa ca... RULZ!10
http://www.youtube.com/watch?v=gCvNS149gsw
hmmm...melodia nu e deloc genul meu 39
totusi imi place cum incepe,ritmul e ok,nu prea imi place refrenul.adica mie in general nu-mi plac melodiile in care mai mult se tipa.Dar per ansamblu nota 8 Smile

Santana Ft. Chad Kroeger-Into The Night
O, da. Santana canta bine.
ZOMFG ala nu-i solistu' de la Nickelback ? o.O Doi oameni care canta super-bine intr-un featuring ?! OMG... Vocea lui Chad suna superb; imi place mult stilul Nickelback. Iar de Santana ... does he needs words ? Numai cat aud acordurile alea ma trece un fior pe sira spinarii, stiind cat de greu e sa canti atatea acorduri legate ...
Versurile - superbe. Iar refrenul mi se pare chiar bun.
Uh, n-o mai lungesc. Puteam spune din start "10" ^^

Iron Maiden - Fear of the Dark
Ha-haaa... 10, fara discutii. 4
Este cantecul meu preferat de la IRM, iar heavy-metal este cel mai bun gen muzical.

Next: Grinspoon - Lost Control
OMG ce inceput a avut ... Nu stiu de ce, dar am avut impresia ca era de la Pantera oO ...
Ma rog, vocea tipului mi se pare asemanatoare cu a lui Jacoby Shaddix [Papa Roach], dar per total imi place. Mai ales pt ca-mi place genul acesta de rock ^^ Acordurile-mi plac mult, lirica - la fel.
Nota mea ... 10 ^^ .

Saliva - Ladies and Gentlemen - stiu ca-i opening-ul de la WWE, dar astia chair aleg melodii calumea pt opening-uri ^^ [la fel a fost si cu melodia de la Slipknot si cu "To be Loved" de la Papa Roach ^^ ]

Arya

Not bad at all..chiar imi place.Imi plac mult acordurile..mai nou incepe sa imi placa genul asta de muzica O.o Si versurile sunt destul de misto...Ce as mai putea spune decat ca imi place mult.Nota 10

Metallica-Turn The Page
Am pus un amv ca nu imi placea videoclipul original >.<
Metallica ... Chiar daca-i trash metal, James Hetfield canta ... awh ... prea tare. Si chiar si-n concert canta superb; am in calculator numai melodii de la ei din concert, in afara de Ride the Lightning, ca-n rest toate-s din concerte.
Acordurile sunt superbe, la fel si versurile. De la "Here I am,/ I'm on my road again" Hetfield are o voce ... superba. Sincer, mie-mi place si videoclipul original oO Si nu, nu-s baiat, si nu-s nici pe invers 71

Nota mea este 10 ^^

Stratovarius - Hunting High and Low