Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Nu îmi place melodia.
Madonna este o cântăreaţă destul de ok. Îmi plac multe din melodiile ei dar asta mi se pare oribilă, scuze pentru fani. Ritmul e total aiurea mi se pare că dă acolo din gură fără sens. Nu îmi plac versurile, nu îmi place nimic la această melodie. Da, ok. Vocea ei e super ok mereu a fost aşa, dar în rest mi se pare total aiurea.
Fără sens melodia asta. Are un ritm ok pt dansat dacă e să o luăm pe partea aceasta şi la video nu m-am uitat deşi sincer nu cred că am pierdut mare chestie. Dacă aş asculta de mai multe ori melodia poate că mi s-ar părea agreabilă dar sincer acum nu mă atrage deloc. Mai şi vorbeşte pe acolo din când în când şi ritmul, am mai zis asta dar mi se pare total aiurea.
The lyrics also such. Cred că e una dintre cele mai proaste melodii ale ei. Huh, de regulă îmi place de ea but now, no other coments. Nota 3

Next : Maroon 5 - She will be loved
Um, îmi place piesa. E una din melodiile mele preferate de la M5
şi totodată solistul...yote că am uitat cum îl chema....damn, but
făcând acum referire strict la piesă, o ador. Mereu m-a calmat
şi îmi place foarte mult. Îi dau oricum 10 că nu doar e piesa
mea favorită, dar îmi plac versurile. Ritmul e mai lent, adevărat
dar e bun ÅŸi liricele se potrivesc foarte bine cu linia melodica
şi ritmul. So, îmi place, vocea solistului se îmbină frumos cu
ritmul şi celelalte componente. Îi voi da 10 fiindcă
îmi place şi piesa şi e una bună.

next:
http://www.youtube.com/watch?v=x2sd8UMUa...re=channel
Nightwish. De regulă nu ascult şi nu ştiu prea multe melodii de la ei şi nu ştiu de ce dar ador melodia asta 22 sunt şi eu încă mască dar este absolut superbă. Are nişte versuri minunate [ got in love that is the pure reality cant help it even if I want ) este superbă melodia. Are un ritm minunat şi o instrumentală atât de touching, true . I dunno but I like it.
Nu m-am uitat şi la video, recunosc . Totuşi nu îmi dau seama ce instrumente mai folosesc,. Îmi dau seama că e chitară.... dar mai e ceva acolo, sună ca şi un cimpoi : )) doh , dar nu sunt sigură că e asta e atât de soft. O combinaţie atât de interesantă... Şi mi se pare că mai aud şi altceva... OMG ador melodia . Vocile sunt superbe, armonie, atât de multă pace , tristeţe.
Deci e genul de melodie care îţi ajunge la suflet fără să trebuiască să înţelegi de ce. Aud cumva şi tobe? * laughs * chiar nu îmi pot da seama dar cred că o să mă documentez asupra acestei melodii, este absolut şi pur şi simplu superbă * acum chiar o să o mai ascult odată*
Indiscutabil, 10.

Next : Eluveitie - Omnos.

Nevermore

Nu sunt fan folk adica nu ca nu imi place , doar nu am avut ocazia sa ascult folk dar e draguta melodia , chiar daca nu inteleg nimic ^_^ 9/10

Next: zebrahead - Anthem

http://www.youtube.com/watch?v=mpmLP0CeVrU
Well ...

Interesant ... Versurile sunt ok. Videoclipul este ok si el. Mi se pare o melodie de party, ii dau nota 10.

Zebrahead - with legs like that.

http://www.youtube.com/watch?v=vnUhEVIUfwg
Păi la început am crezut că melodia este chair drăguţă, însă vocea tipului nu prea îmi place. Heh, mi se pare că sunt mai multe voci, dar eu mă refer la prima voce ce se aude. În fine, versurile nu sunt prea geniale, să zic aşa şi nici modul în care este cântată melodia nu este prea atractiv. Apreciez pe de altă parte instrumentalul, e destul de okş Soundtrack-ul de pe back e chiar ok, adică cel puţin mie ăla mi-a plăcut.
Deşi mi se pare că am mai întâlnit acelaşi ritm şi la o altă melodie, se poate să mă înşel. În fine, song-ul nu e chiar atât de reuşit. Versurile sincer mi se par oarecum banale şi nu sunt cântate cu cine ştie ce intensitate. În fine, nu mi se pare prea reuşită. O să îi dau un 7.

next : Rihanna -- Russian Roulette
* genială mel / video <3 *
Rihanna -- Russian Roulette


Oh da , este o melodie destul de tare . Sincera sa fiu , versurile mi se par foarte inspirate , extrem de bune . Melodia asta te hipnotizeaza cand o asculti , are un ritm foarte interesant .
E placut sa o asculti , mai ales daca esti putin sad .
Vocea Rihannei este si va fi o voce extrem de buna , n-am ce comenta . Mda , desi nu prea sunt genul meu melodiile astea , apreciez munca depusa de Rihanna pentru compunerea melodiei si pentru felul cum s-a regizat si videoclipul ^___^ .
So , I'll give it a 10 : D .

Next : Pai ... Taylor Swift - You belong with me <3
Nici nu ştiu cu ce să încep!
Asta este una din melodiile mele preferate de la ea. Dacă stau să mă gândesc mai bine, este prima maloeide care mi-a plăcut cu adevărat de la Taylor Swift. Nu mi-a plăcut niciodată în mod special genul country, sau afilieri cu acesta. Dar am dezvoltat o pasiune pentru country-rock şi ulterior pentru country-pop, ceea ce cântă şi Taylor <3 şi pot spune că această melodie este superbă. Ritmul - îl ador. Este atât de vioaie şi interesantă. Vocea ei este minunată, armonioasă şi foarte dulce. Nimic wild în ea dacă stai să o analizezi. Apoi, versurile mi se par geniale. Nu, nu în sensul acela de geniale never seen and terrifying. Nope. More like... very touching. Ideea este că deşi sunt cuvinte simple, propoziţii normale, melodia este intensă. Versurile îţi ajung la suflet. Instrumentală * loves it * foarte ok. Apoi... nu ştiu, melodia este creată foarte bine [ îmi place şi videoclipul oficial ] . Hmph, faptul că îşi scrie singură verusrile propriilor melodii a făcut-o să crească şi mai mult în ochii mei. Dar referindu-mă strict doar la această melodie, pot spune cu adevărat că îmi place melodia şi că este foarte profundă, şi interesantă. Te cucereşte cu acea voce, acel ritm, acele versuri.
Nota 10.

Next : Taylor Swift - Teardrops on my Guitar
Dacă tot suntem la capitolul Taylor Swift <3
um well TS este o vocalistă foarte bună, după părerea mea ea
are o voce drăguţă, iar timbrul ei vocal este dulce, so what can i
say, nu sunt nici fan al ei, dar mai mult îmi place piesa You belong to me.
Piesa ta, Teh este la fel de drăguţă, numai că nu m-a captivat prea tare.
Nu m-a făcut să mai vreau să mai ascult încă o dată şi încă o dată,
oricum TS are o voce dulce şi um...să spunem că mi-a plăcut,
nu o să ţin cont acum că nu mă fascinează piesa, ci am să-i dau
nota 9, dat fiind că e o solistă drăguţă şi are o voce destul de bună,
dar din păcate nu este genul meu şi nu cred că va fi vreodată, însă
o singură piesă ascult de la ea, în rest celelalte nu mă fascinează.

HIM - - HeartKiller
http://www.youtube.com/watch?v=88SP2Gxsew8&feature=fvst
Este draguta melodia, imi place. Versurile sunt interesante, chiar sunt ok ... Nu prea ascult him, but melodia este draguta. Sa zicem ca ii dau nota 10, pentru versuri ...

Metalingus - alter bridge

http://www.youtube.com/watch?v=N-I8ALlYxdY