Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Well - well. Am ascultat melodia! M-a impresionat, în primul rând, prin coloana sonoră. My man, a fost extraordinară. Deci, ce pot să zic? Primul lucru care m-a impresionat la această melodie a fost coloana sonoră, absolut extraordinară.
Al II lea lucru, pe care aş vrea să îl mentionez, ei bine, ar fi versurile. Au fost atât de faine. Mi-au placut foarte mult. ' Hearts on fire... '. Atât de ' interesant '. Chiar mi-au placut, enorm.
Apoi, mi-a placut vocea. Oh yeah, e pe departe mult mai tare de cât m-am aşteptat când am dat click pe acel link.
În concluzie, mi-a placut totul la această melodie. A fost atât de interesantă, şi atât de draguţă. Să nu spun că mi-a placut şi videoclipul. FOarte frumos, apoi toată acea agitatie. Yeahhh ! Loved it [ bine, poate exagerez putin ] aşa că până o să încept să delirez, aberez, sau eu mai ştiu ce, voi da o notă bine meritată melodiei, 10 . Partea mea preferată din această melodie - începutul - .

Next song :
Eminem - We made you
Mie îmi place melodia. Am zis să schimb putin ritmul :]]. Yeah, las la aprecierea userului ce va urma. [ I'm ' Eminem addicted ' so, yeah xD ]
Omg, ador melodia asta, si videoclipu acolo cand primeste un sut de la The fake Brit, e interesant, siv ersurile sunt frumoase, da parca vocea aia de femeie strica totul, We Made You si My Name is.. sunt melodiile mele preferate de la Eminem ( si mai e si melodia aia in care el o face pe super-eroul e comica melodia, chiar stie cineva cum se cheama?)
uhm sa vedem15 next: Marilyn Manson-Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon ---> http://www.youtube.com/watch?v=l9W67XFkKEw ( videoclipul, cu melodia care nu-i acustica il gasiti pe Metalhead), mi se pare chair tare albumu asta a lu MM, abia astept sa apara, o sa mi-l cumpar b-), stii daca nu-ti place MM, si e satanist, nu judeca dupa asta, judeca dupa melodie
Citat: stii daca nu-ti place MM, si e satanist, nu judeca dupa asta, judeca dupa melodie

Glumesti, MM este super. Are o voce 'ucigatoare' cum s-ar zice in lumea muzicii bune. Boon, ador coloana sonora. A fost ca un vortex placut care ti-ar fi dat palpitatii. Ador faptul ca te face sa-ti imaginezi tot felul de lucruri 15 yumii, in al doilea rand, imi plac versurile.

Foarte inspirate, muncite si placute, care se potrivesc cu tempo-ul. Mi-a placut si asta se vede dupa nota 10 pe car eo dau.

Plus ca MM este un artist oh yeah handsome, cool and verry original. I mean, nu multi pot fi la fel ca el si in acelasi timp sa aiba un stil propriu care, nu numai ca il avantajeaza dar ii si reflecta personalitatea. Iar aici se poate veedea cum versurile ne transmit propriile lui sentimente.

next:
Amorphis - Silver Bride
what about mah` song ?
Amorphis <3

Cred că deja e evident că ador trupa 21 Metalul finlandez îmi place în general cel mai mult, iar dacă mai e şi folk şi melodic black [bine, şi power/ death/ doom, dar asta e altceva 78 ] e ochit punctul sensibil. Joutsen are o voce atât de caldă şi totodată atât de 'heavy', riffurile sunt atât de 'grele' iar lirica atât de bine gândită. Stilul lor este uşor de recunoscut [cel putin după House of Sleep îi recunoşti extrem de uşor o.O ]. Deşi îmi placea mai mult stilul lor mai vechi [albumul Privilege of Evil e pur şi simplu genial <3], merge şi acesta :]
...
Have I said that I soooo love the riffs ? xD

10, normal :]

The next one ... hai să pun tot o formatie filandeză :] Sonata Arctica - Broken
off: si eu sunt de aceiasi parere cu MM, si oricum cand vezi un interviu cu el, paote rezista doar cu un "fuckin'" pe cand altii, ca sa fie "mai vestiti" injura de le sar capetele. Si MM zice asa de repede "Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon " eu ma incurc cand zic21
on: suna bine melodia, dar ritmul imi este foarte cunoscut, este o melodie mai veche tot cu ritmu' asta cand imi aduc aminte numele o sa-l zic21, mi se pare interesant ritmul, si cum apare la o anumita perioada acel "sunet" de chitara, mi se apre interesant O_O. Cred ca-i dau 10, si numele trupei e destul de ciudat15
next: pentru ca sunt moarta dupa Nirvana: Heart Shaped Box ---> http://www.youtube.com/watch?v=xP2rZ79RfWM ( cand zice Hey!Wait! ce frumos se vad ochii lu Kurt, si la sfarsit cand cade de pe scaunul ala XD, il iubesc pe Kurt , ca talent ~,~). Nirvana este o legenda, clar.

yulobo

Sincer... Prima jumatate de minut... NU mi-a placut. 22 Apoi... Când a început să mai ţipe, am crezut că va fi ceva mai serios. Da' de unde? T^T Sucks... Melodia asta rili sux. 22 Plus, urăăăsc melodiile în care se aude chitara. Foarte putine sunt exceptii, adică cele ce merită. :3 Îmi place cel mai mult când cântă mai tare, mai sigură, mai... bine. O_o
7 :]

Breaking Benjamin - The diary of jane - o adoooooor :X
pai... imi place melodia este ok! versurile sunt bune, exprima ceva... cel putin asa cred :-S. acustica este buna, intensa, n-am ce comenta. este totusi ceva ce nu-mi place la ea. nu are acel lucru care imi place mie la o piesa, desi nu stiu sa explic ce. 21 so... nota mea este 8.
next: http://www.youtube.com/watch?v=sQlgwke2eyU Good Charlotte-boys and girls -> o fi veche melodia dar imi place :X:X:X
Oh god ce a ajuns scumpa mea formatie Good Charlottee *sad feeling*
dintr-o buna formatiea a ajuns o formatie pe jumatate pop cu o mare
contaminare de comercialitate.Singura melodie care mi-a placut de la
ei a fost The River,insa acum trupa m-a dezamagit.Vocea solistului parca
nu mai suna la fel si parca nu mai are acelas farmec,pacat. 5/6

http://www.youtube.com/watch?v=n9AcG0glVu4
Well Hiyo, e o melodie buna, imi plac versurile dar din pacate nu prea am inteles versurile din propia melodie, a trebuit sa le caut pe net. Trebuia sa nu ii puna aceea voce de drac : ) fetei ca si asa arata penibil. Totusi iti dau un 7 -_-' pentru ca imi plac instrumentele.

Next :

Lacuna Coil - Swamped
Off:
@Hiyono: Nemesis <333

On:
Swamped e una din melodiile mele preferate de la Lacuna Coil; riffurile sunt tari, lirica la fel. Ce-ai putea cere mai mult ? Plus că ador îmbinarea vocii femeieşti cu cea barbateşti în metal :3 That's just sooo perfect. Totuşi, ascultând mai mult heavy sau power [unde mai gaseşti şi solo-uri din-acelea grele and stuff], cam stau cu sufletul la gură să aud şi acele câteva note cântate rapid şi frumos [xD] ... A avut ceva acolo mititel, dar nu era ce aşteptam eu ._. ...
Still it's so powerful. So goth. So 10.

Next: Mudvayne - Same Ol'

Edit: Mudvayne ? Screamo voice ? Not rly, more like a heavy-alternative metal voice.