Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Veche melodie. . .
Intro-ul e placut, la fel si intreg negativul, iar beat-ul ala nu e chiar atat de pronuntat, deci e acceptabil. Versurile sunt destul de bune, imi inspira ura, dar totodata scarba, si pot sa imi dau seama ca sunt compuse din suflet. Refrenul e catchy, imi place ideea cu 'cheia sub pres'.
Vocea imi place, e ceva mai groasa, dar se potriveste cu ritmul si versurile.

Ii dau un 10.

Next : I wanna get some gasoline
imi place piesa. imi place mult inceputul si negativul. vocea tipului e foarte faina :X. chitara suna super !! videoclipul imi place... dar finalul piesei e cam sec si subiectul mi se pare oarecum plictisitor. anyway ii dau 9. e faina piesa Smile

una din piesele mele preferate ! :X Rage - Down !
@Tenshi. - se presupune ca acel 'negativ' cum ii zici tu se cheama instrumental but w/e.

Si ca sa fiu on...
Imi place. Imi place tot. Instrumentalul headbang are un ritm alert, nu te plictisesti. Riff-ul ala suna chiar bine. Vocalul - la inceput nu imi placea, mi se parea ca are iz de 'beast' si ma temeam ca o s-o tina asa toata melodia. Dar pe parcurs a ajuns destul de placut, iar in combinatie cu instrumentalul suna bine. 9.50

Next : random stuff.

'KiKi

Ador melodia :love: e pur si simplu superba si totusi e prima data cand o ascult :chuu: Imi place mult cand canta fata iar baiatul cum "urla" ... e super melodie 10+ :bv:

Uffie - ADD SUV
http://www.youtube.com/watch?v=qzh9RzYyWpg
@ guys încercaţi să argumentaţi şi voi mai mult de ce daţi nota respectivă -.- I mean, this topic must be fun as well, dar dac tot daţi o notă spuneţi-vă mai clar părerea nu doar îmi place şi e super, lol.

Revenind la melodia de mai sus... Hmm, let me see. Ritmul nu este atât de rău ( mă refer per total ) merge - e destul de ok, pe tot parcursul melodiei, nu mă deranjează neapărat. Dar nici nu mă atrage, poate că nu prea este genul meu de melodie... or something like that. Vocile nu sunt atât de rele, merg / I mean, nu sunt nici de umplutură dar nici nu ies în evidenţă prea mult.
Vocea tipei îmi aminteşte de o altă voce, but I just can't remember it... Anyway, să zicem că nu e atât de rău, ritmul probabil face totul în melodia asta pentru că versurile 1. nu mă atrag şi 2. nici nu sunt interesante şi 3. oricum melodia nu se bazează pe versuri, as I can say, pentru că nu sunt " cântate" cu prea multă " claritate" sunt de umplutură, I guess, să se "zică" ceva. Not that I mind or whatever.

Videoclipul e drăguţel, I can add.
Oricum, per total îi dau un 6.

Next: hurts - the water
Wow... nu mă aşteptam la o melodie atât de superbă.
Ador pianul de la început şi tot instrumentalul din melodie, sincer e foarte reuşit şi inspirat.
Vocea tipului care cântă e minunată, aşa de clară şi plăcută...
Mesajul transmis mi se pare puternic şi interesant. Întreaga melodie este calmă şi e genul meu ^^
Now every time I get close to the edge
I'm scared of falling in
~ Asta e partea mea favorită.
Nu dau notă, spun doar că îmi place mult.

Next : Sonata Arctica - Shy.
Încă o melodie calmă cu un mesaj puternic, prima pe care am ascultat-o de la Sonata Arctica.
"I see reflections of me in your eyes" partea asta mi-a placut in mod deosebit. Melodia e frumoasa, instrumentalul e atat de linistitor, chitara e destul de 'medieval style' in unele parti, vocea e placuta, imi bucura urechile, imi place.
Versurile sunt frumoase, nor really my style but still nice. 9.50

Next : Blind Guardian - The Bard's Song.
The Bard's song

It's not my type, I guess. Nu mă impresionează în mod special, or something dar trebuie să recunosc că melodia este destul de reuşită and I also could say its somehow beautiful.
Îmi plac în mod special versurile ( tomorrow will take us away :X far from home... ) sunt foarte frumoase. De fapt, la genul acesta de melodii, I guess, piesa de rezistenţă sunt versurile. Or not, de fapt trebuie să existe o combinaţie cât de cât ca lumea între instrumental şi versuri şi voce.

Aş putea spune că instrumentalul este destul de ok, dar nu mă impresionează. Este drăguţ, I've heard better. E clar că nu instrumentalul este piesa ce scoate în evidenţă cântecul; ci versurile. Şi aş putea spune, de asemenea, că îmi place foarte mult vocea. Beautiful, se potriveşte perfect cu genul de melodie şi versurile cântate.
Åži god I love the chorus :X no one will ever know... Hah, dunno why but I just adore these lyrics. And the voice as well.
La început nici nu mă prea atrăgea melodia, but at the end of it I started to really like it. Ask me about it, I wouldn't know what to answer.

O să îi dau like un 10 pentru versuri şi voce şi mesaj şi pentru faptul că e destul de deep deşi instrumentalul, I repeat myself, it's not such a big deal!

next: http://www.youtube.com/watch?v=Y5p2DFAwAPo
Imi place8
E foarte dulce,desi nu prea imi place cand canta in italiana.Melodia per total e foarte lina si putin cam dulce.Oricum,cine o canta are o voce frumoasa,melodioasa.Oricum,nu e genul meu,ii dau un 8
8
Next:
Kelsey-Boats and birds(cover)
Omg, deci melodia asta... o ador !
Nici nu am cuvinte, am văzut filmul Into The Wild şi îmi plac toate melodiile lui Eddie Vedder (în special The Wolf, Hard Sun şi No Ceiling), dar cred că şi Far Behind e drăguţă.
Vocea lui Eddie e superbă, mi se pare că ţipă la sfârşit, right ?
Îmi face plăcere să ascult melodiile lui, mă liniştesc. Chitara aia e mortală =]
Umm.. Nu-mi amintesc deloc în ce parte a filmului apare.

Next : Eddie Vedder - No Ceiling ~ melodia pe care o ador prea mult.