Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Imi place inceputul chitarei electrice si ritmurile aceluias instrument pe parcursul melodiei.Nu-mi place vocea solistului,imi pare rau insa poate sunt eu aiurita sau prefer vocile de opera,screamurile sau vocile feminine insa nu prea stiu.Nu-mi prea place acest gen de melodie 39 si nici aceasta trupa nu mi-a placut niciodata,mdea cred ca 6 .

http://www.youtube.com/watch?v=fw2RKQTQEUE => ador vocea solistei 8
Ii dau 10 din start deoarece vocea artistei este absoluta, iar versurile sunt inspirate si ador inceputul. Este unul exceptional de-adreptul. E magnifica cu siguranta. Imi place cum incepe, acolo are o un ton cald si placut, iar apoi incepe mai puternic. Versurile sunt minunate fiidca se vede clar ca sunt muncite si te cuprind.
Well merita 10.

next: Delain - Stay Forever
Nu chiar genu` meu, dar suna bine. 9.5 4

Next: http://www.youtube.com/watch?v=rlcBVVdxByY
@ Lynnule i'll kill you, una dintre cele mai bune melodii de la aceasta formatie, cred ca o stii de la ~Ella~ nu ? 21

@Baunne nu-mi place melodia ta, cam popish, => 5 .
And for Lynnu's sake, o melodie a trupei Dark Moor & Manda Ophuis[ solista Nemesea] =>

Dark Moor & Nemesea's female singer - The Emperor <= Symphonic Power Metal <3
daca a laut-o cineva inaintea mea fac urat -.-'
Sa vedem linia melodica este exceptionala nu am ce zice, iar vocile se impreuneaza armonios asa incat se aude excelent de bine. II dau 10 fiindca
piesa asta se paote observa cu usurinta
ca este muncita si artistii au muncit mult pentru
obtinerea unei astfel de calitati
artistice.

next: Within Temptation - memories
{ o ador }
Si eu.....:X:X:X:X
10...fara discutiii...ce naimba e within temptation...1010:p

Imi place la nebunie vocea ei melodioasa care iti "gadila" urechile4
Nu sunt prea inspirata in momentul asta deci nu mai comentez nimic4

next:Nightwish-Eva
Ador Nightwish, sunt dependenta am vreo 20 de melodii prin pc, fara exagerare. Melodia asta insa nu e preferata mea, dar pt ca formatia in general e geniala nota 10:X

Green Day- Boulevard of broken dreams
Inceputul m-a facut sa topai pe scaun, insa doar dintr-un impuls.
Melodia imi suna ceva a gen Avril Lavigne, desi ii prefer melodiile
ei. Voceea solistului e cam plagiata, adica mai toti solistii de rock
alternativ au vocalize asemanatoare. Nu-mi place melodia, unde
sunt ritmurile epice, medievale sau ale chitarei electrice, unde
sunt alocurile de coruri operatice * why? why ?* 5 .

Next una dintre obsesile mele, :love: => Rhapsody is za best symphonic power metal band => Rhapsody - Triumph of Agony
38 38 38 10 10 10 10....imi place la nebunie chiar daca nu ascult acesta trupa ...imi place vocea tipului pt ca pare de opera si imi place genul acesta de rock4

Next:Nightwish-Walking in the Air
super faina melodie ... o melodie pe care numa Tarja poate sa o canta asa de frumos :X tot timpul mi-a placut melodia . in general toate piesele de la nightwish imi plac .. dar asta are ceva special :X ii minunata :X
10

next:
Sonata Artica -Fullmoon