Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Off topic: kazuki nu crezi ca esti cam nesimtita ? Asa un pic ? 22 Termina, ma, cu notele astea, nu-ti place melodia n-ai decat, da` macar da si tu o nota mai mare. Ca cica: " ritmuri proaste ÅŸi o
voce asiatică nepotrivită urechilor mele. ", well miss eu nu suport j-popul, nu comenta daca nu-ti place.

on topic:

Nu-mi place meldoia deloc, are un inceput super tampit. Ca pe vremurile alea de cand mama nu era nascuta si nici bunica si chiar nici strabunicii 39. Vocea nu stiu a cui ii 22 barbat sau femeie 22, ii vai de ea melodie :]. Nu stiu catora le place genul acela [ exista un gen pentru aia ? 22 ], dar personal pe mine ma lasa rece, si asa sa fiu si eu 'misto' ii dau un 1, fain frumusel 105.

Multumesc ca mi-ati ascultat parerea.



Next:

Timbaland feat SoShy & Nelly Furtado - Morning After Dark

:] sper sa va placa si sa nu mai existe 'critici' cu urechi sensibile :3.



.Kvasir poate ai dreptate, insa eu nu am spus ca e atac la persoana, eu am spus ca daca nu-i place macar sa-i dea dracu` un 5. si sa nu faca fiteze d'astea ca ea asculta nu stiu ce muzica foarte 'buna pentru urechi' 22
Păi nu ascult eu acest gen de muzică dar cum ştiu ca TmB este
foarte tare în ale pieselor şi este unul din cei mai populari şi buni
compozitori ÅŸi chiar le potriveÅŸte bine de tot.
NF are o voce plăcută ce pot să spun, piesa e bună, iar ritmul
este plăcut. melodia...am auzit-o dar nu am ascultat-o până acum.
Îmi place... primeste nota 9,50 pentru că jumătate din
sutimi înseamnă faptul că nu ascult genul acela de muzică.

next: Versailles - Zombie
Queen D., mamă, ăsta e Rate the Song, nu Give A Bigger Note Ya' Nigger To The Song Even If You Don't Liek It. E mai mişto şi shukar să fi ipocrit şi să-i dai o notă mare că aşa zice modu' ? Sheez ...
Postul ăsta e pentru că vreau şi pentru că pot. Şi asta NU e atac la persoană.

Revenind la topic ...
N-am ascultat niciodată Versailles şi pot zice să-mi place. Versurile nu le înţeleg, my bad, dar instrumentalul îl ador! <3 Vocalul principal, ca la toate formaţiile japoneze mi se pare puţin nepotrivit pentru restul ansamblului. Însă-i bine că se bazează ceva mai mult pe cel scream, aşa împacă ambele părţi.
Overall nice, 9.

Next: some symphonic folk ? Turisas - The Land of Hope and Glory

Another off:
Nu am spus că ai făcut tu atac la persoană, ziceam de ceea ce am postat eu; mai sunt unii deştepţi pe-aici care ar fi perceput astfel postul meu, lol. Totuşi, da, poate că şi tu ai dreptate, însă fiecare are părerea lui şi felul lui de a auzi muzica, de aceea sunt genuri muzicale. Unora nu le place metalul [un exemplu eşti chiar tu]. Altora nu le place j-pop-ul [sincer nici eu nu mă înnebunesc după el, mi se pare câteodată prea sweet o_O] deci e dreptul lor de a-şi exprima într-un fel părerea. Acel mod e nota şi afirmaţii diverse. Nu-i nevoie de cenzură ca pe timpu' lu' nea Nicu sau de mascarea opiniilor proprii.
Off: Am zis ca nu mai ma bag si eu, but let's settle this: Kazu a fost putin stingy in comentariu, (I shall make no further comments about that), dar nu a jignit-o cu nimic personal, s-a rezumat la critica melodiei, si atata timp cat thread-ul e 'Rate the Song' si nu 'Rate the Song if you like it' toate notele sunt acceptate. Daca gaseam pe aici Florin Salam, si altii ar fi folosit note de genul, si comentarii de asemenea, me included. On the other hand, Denn`, daca nu ar fi fost vorba de Teh, si Hiyo ar fi spus asta vreunui user cu care nu ai treaba pe-aici, n-ai fi spus nimic, let's face it. N-am chef de certuri cu nimeni, va stiu pe toate 3, so if you'd please stop the freaking contradictories and off-topics (*I just did one myself*).

Hm, frankly I haven't heard of Turisas before, but it's good that I did now. It's a nice song, de remarcat in special partea de inceput, creste metodic, cu beat-ul de inceput, vocile, dupa care intervine flautul (cred ca e) si apoi burst. That part was especially nice. I looked up the lyrics, I like how they specifically imagine a whole story. 9,50 I'd say.

Next Song: Amon Amarth - Under the Northen Star - http://www.youtube.com/watch?v=f-SNOBXF0bI
Btw, make no mistake, nu incerc sa aduc lumea pe partea satanica, asa ca nu-mi mai trimiteti pm-uri fuzzy about that -facepalm-
Prima impresie, draguta melodie :3
Nu ascult tot timpul astfel de muzica, dar nu sunt nici impotriva. Mi`a placut ritmul si cum suna in general. Trebuie insa sa mentionez faptul ca m`a cam speriat intr`o oarecare masura. Nu stiu daca asta e sentimentul car trebuie sa incolteasca cand asculti melodia dar eu mereu am simtit un fior ciudat. Anyway, e o melodie simpatica, care eu personal as asculta`o din cand in cand ( nu stiu de ce dar simt putin nevoia sa o ascult ziua). Nota 8.50 - 9 :3

Next Song : Craig Armstrong - Hanging/Escape
http://www.youtube.com/watch?v=ZhP6F-vxeZI
[ nu stiu de ce am impresia ca va fi ceva lumea careia nu ii va placea melodia asta..anyway I love it ]
Well... Let`s see. Este drăguţă melodia, are un ritm bunicel. Totuşi mă cam plictiseşte [ probabil că motivul este că nu este stilul de muzică pe care îl ascult eu în general ]. Mi`ar fi plăcut să fie mai... cum să zic... agitată, mai energică. Sună destul de ok, adică aş fi în stare să o ascult des, dar cum am zis nu acesta este genul pe care îl ascult în general, deci nu prea cred că o voi mai asculta vreodată. 4 Cât despre notă... 8.50. ^^

Next: Avril Lavigne - I Can Do Better [click]
Avril Lavigne - I can do better

Drăguţă melodie, Avril are o voce mai subţire decât a unor cântăreţe
precum Christina Aguilera, şi cam comună 7
Cum spuneam o melodie cam slăbuţă de a ei, în comparaţie cu altele,
chitara pe parcursul întregii melodii e un element muzical cam simplu,
cred că 6/7.

In This Moment - Daddy's Fallen Angel

metalcore :3
Tin sa spun ca in general, toate core-urile sunt absolut penibile.
Inceputul este penibil.Ala care urla e fata sau baiat???Serios vorbesc...rofl.Instrumentele sunt cretine, tobosarul ala e cam plictisitor, chitara e la fel de aiurea.Atunci cand o aud pe don'soara, melodia trece de superficialitate, sincer sa fiu.
It was damn boring!Decat In this moment, prefer sa ascult Good Charlotte ( cum se numeau ) sau Green Day.
Nota mea este 5.

http://www.youtube.com/watch?v=kurrDKqP3ak


P.S. Melodie ciudata pentru multi, cel mai probabil.I am a fucking hardcore dude, a fan of Depeche Mode, electronic music, rofl.
aaaa..interesant pot sa zic39
Deci,melodia e foarte interesanta,faza e ca si mie imi plac Depeche Mode,cum ar fi melodia asta.Sun fana a muzicii anilor '80...ar mai fi cativa,pe laga Depeche Mode...Queen,Scorpions,Guns`n`roses,Rod Steward..etc...da la melodia asa ma enerveaza inceputul,mereu sar,mi se pare booring65...9.50

Haggard-Heavenly Damnation
Interesant, dar nu îndeajuns încât să-mi capteze atenţia.
Cred că puteau fi mai buni. Nu am auzit de trupă nu e chiar
stilul meu, dar au voci frumoase, dar chiar ÅŸi aÅŸa
nu pot spune că mi-a plăcut sau nu, cu exacitate. Pot spune
mai mult că m-a lăsat indiferentă. Nici un sentiment, nimic,
dar în sine piesa mi se pare bună, dar nu a trezit nici un sentiment
în mine. Idk nu e chiar genul meu, but oarecum îi dau nota
8. Ce să spun, nu e genul meu şi cum am zic m-a lăsat indiferentă, dar
chiar şi aşa pentru cei ce ascultă acest gen pare a fi destul de reuşită.

next... http://www.youtube.com/watch?v=_B9u2122ssA

i love this song ^_____^