Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song :P
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Aw... nu ar fi fost mai faina varianta ,,non chipmunk style" ? Sau... ma rog, cum ii zice. High pitch 10 oricum, e si asta funny, si din cate aud, nu e tocmai rea, insa... in acelasi timp e foarte simplista, si asta ma enerveaza. Ma rog, nu e tocmai genul meu. Era o vreme cand ascultam piese de genul. O vreme cand eram obsedat de bass. Imi place si acum, dar nu chiar asa mult Smile ma rog... ii dau un 7.

Eternal Tears of Sorrow - The River Flows Frozen (acoustic)
Superba. Linistitoare, trista, placuta. As putea sa o ascult toata ziua. Vocea usor ragusita a solistului ii da o nota de normalitate, merge direct la suflet si e foarte usor sa iti dai seama de versuri si fara sa le cauti undeva. Ca tot vorbim de versuri... "Shall dreams become true under the ice? " Frumos, foarte frumos. Chiar nu am ce comenta. 10.

Next: After Forever - Follow in the cry
Imi place melodia,adica este genul meu si seamana mult cu Nightwish,care sunt geniali.Doar ca adormi pana incepe ala sa cante,da am zis ca imi plac melodiile de genu da sa nu astept un minut ca sa isi puna versurile.22
Si nu prea imi plac versurile doar ca negativul e genial.:X 8.50

Daca tot am zis ca imi place Nightwish !
Nightwish-Walking in the air
OMG master piece. intotdeauna mi-a placut melodia asta, ma relaxa. vocea tarjei e mai buna ca niciodata ^o^ totul, totul e perfect. nu am nimic de comenta. versurile sunt minunateeee. tot ce pot sa mai spun e ca merita nota 10

next: :] nu m-am putut abtine ^^
Nu-mi place cine ştie ce. De exemplu începutul mi se părea absolut s t u p i d. ( Not my type, lol ) dar după ce a început cu " instrumentalul" ăla, pot spune că m-a frapat, ok puţinel, dar nu asta e important. Adică instrumentalul e destul de drăguţ şi... Hmm, atrage - să zicem. Vocea nu ar fi atât de rea dacă nu ar fi... well, dacă nu s-ar cânta aşa. Pare o glumă proastă, really now, nu e genul de melodie pe care să stau să o ascult în timpul liber şi ca fapt divers nici nu prea-mi place - but, versurile sunt foarte drăguţe ( chiar îmi plac ) iar instrumentalul la fel, foarte atrăgător - din aceste două puncte de vedere nu am ce comenta, mai ales că pe parcursul melodiei instrumentalul mi se pare din ce în ce mai ok.
Cât despre celelalte aspecte, nici acolo nu am ce comenta pentru că nu îmi plac.
Voiam să îi dau un 6 dar m-am răzgândit la final 21 când a spus ceva de genul " crying...no " ... " I love you" şi instrumentalul de acolo, şi vocea şi... pff, pot spune că partea aia a fost G E N I A L Ă. Mi-a plăcut mult ( pt. asta îi dau un 8 , nici mie nu îmi vine să cred ).

next : better than love
nu am idee de ce ador melodia asta.
Melodie, melodie... vocea tipului suna foarte bine, pot spune ca e un cantaret destul de bun [ mai stiu si eu cateva melodii ._.' ], negativul e bunicel, chiar daca nu sunt fana a muzicii facuta pe calculator [ cred ca e facuta pe calculator O.O ] Ii dau un 9 pentru versurile catchy.

Next : Paradise Lost.
Pianul ala imi place. Am eu o slabiciune pentru pian 21 Vocea de la inceput e tampita. Foarte. Negativul continua bine si asta e un +. Vocile continua tampit pe toata melodia. Versuri... hai sa zicem ok. Pacat ca aia strica negativu. 7

I'm Coming Home
E linistitoare , vocea de la inceput e una destul de frumoasa . Nu mai sunt sigura ce sa zis . . . apoi mai incolo mi se parea ca a stricat totul dar sa fiu sincera tot imi place : - ? [ habar nam de ce ] Cred ca o sa ii dau un 8 sau 7 . Nu prea e genul meu de muzica dar totusi merita o nota buna . Alceva nu prea mai am ce sa zic [ azi sunt in pana de idei ] .

Acum o sa pun ca next o melodie din instrumentele mele preferate . -.-''
Doamna de mate a innebunit clasa cu melodia asta .
In primul rand Bethoven este o valoare inconfundabila si e foarte greu sa spui ceva deplasat despre el sau despre muzica lui, dar totusi o sa apreciez din punctul meu de vedere. Bethoven este undeva intre clasicism si romantism, este un deschizator de drumuri pentru romantici si are cateva elemente interesante (ma refer strict la ce imi transmite mie nu la general, ca la general nu poti sa spui nimic gresit despre el), iar unele melodii au o linie melodica superba. Totusi prefer romantismul muzical, iar melodia pe care ai aleso tu nu se incadreaza prea mult in preferintele mele, e mai mult clasica decat romantica, adica pe la sfarsit mai aduce a romantism dar predomina clasicul. Asa ca o sa o notez cu 7 din simplul motiv ca nu intra in preferintele mele. Ii prefer pe Strauss si Schubert 10

Am sa ies putin din parametrul acestor linii melodice si am sa postez urmatoare melodie care pe mine ma incanta ori de cate ori as ascula-o.
Enjoy:

Spice Girls - Viva Forever
http://www.youtube.com/watch?v=3wkuqRFXNvI&ob=av2e
6.5-Average song, can't feel anything, plus vocea e destul de deranjanta, parca suna mai okey in SOAD, gen a unui popa ce-si da duhul. Poate intr-un alt mood ar fi mai digerabila 10

John Lennon-Working Class Hero