Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: ~pe cine alegi?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Shikamaru vs Orochimaru?

Este o alegere foarte dificila pentru mine, deoarece imi plac la fel de mult ambele personaje. Fiecare m-a impresionat in felul lui, sunt doua personaje cu personalitati diferite si cu roluri diferite in anime-uri. Shikamaru este un geniu si un lenes in acelasi timp. La lenevit ne potrivim, dar la inteligenta...pff=]] Este puternic in lupta si foarte strategic. Aceasta insusire o are in comun cu Orochimaru, care este si el la randul lui foarte puternic, mai puternic decat Orochimaru. Orochimaru, chiar daca este personajul negativ, il admir foarte mult. Imi place de el din toate punctele de vedere. Nu am un anume motiv dar il voi alege pe Orochimaru. Nu pot sa spun ca are ceva in plus fata de Shikamaru, amandoi sunt la fel din punctul meu de vedere, dar trebuie sa aleg pe cineva. So...Orochimaru.

Next: Sasuke vs Sakura
Niciunul dintre personaje nu imi place prea mult, dar o aleg pe Sakura pt ca mi-am facut o parere cat de cat ok despre ea cu timpul. A evoluat mult, si dintr-o fraiera obsedata de un tip care nici nu o baga in seama intr-o fata puternica si un medic bun. Sasuke in schimb... A fost intotdeauna un personaj rece si arogant, al carui singur scop in viata e razbunarea, nu stie nimic in afara de asta. Din cauza asta, nu il suport si o prefer pe Sakura.

Naruto vs. Shikamaru
Naruto vs Shikamaru?

Parca au mai fost cei doi si tot eu a trebuit sa aleg=]] Nu mai tin minte exact...dar oricum ar fi pe Naruto il aleg, deoarece este protagonistul anime-ului, si totodata personajul meu favorit din tot anime-ul. Mi-a placut de el inca de la inceput, a devenit atat de bun pe parcurs doar crezand in el ca va reusi, iar optimismul lui a dat roade. Modul lui de a fi, de a se comporta l-a ajutat in tot ceea ce a facut. Iar cand oamenii il ignorau in copilarie, acesta nu a dorit sa se razbune pe ei, ci a dorit sa devina un Hokage pentru a vedea ca se inseala, o fapta demna de admirat, deoarece multi ar alege razbunarea. Shikamaru este si el unul dintre preferatii mei, il ador asa cum este ,lenes, geniu =]] Si el a evoluat mult pe parcursul anime-ului, dar raman la Naruto, mereu voi ramane=]]

Next: Neji vs Lee
Il aleg pe Neji. 4 Chiar daca la inceput nu imi placea de el pt ca se purta urat cu Hinata (si nu doar cu ea...), s-a schimbat mult, iar acum este unul dintre personajele mele preferate. E puternic, are Byakugan-ul, este destept, dragut si imi plac fazele cu el si Tenten. 71 Imi place ambitia si optimismul lui Lee, dar mi se pare foarte ciudat ca infatisare, poate chiar amuzant. 21 Si a fost cam direct atunci cand a intrebat-o pe Sakura daca vrea sa fie prietena lui, saraca fata nici nu il cunostea, poate s-a speriat...

Shikamaru vs. Chouji
Il aleg pe Shikamaru.
Imi place personajul acesta, pentru ca a fost conturat intr-un mod interesant, iar aici ma refer la abilitatile lui. Desi nu este foarte puternic in lupta, inteligenta lui il ridica cu mult peste foarte multi ninja din acest anime, iar uneori este mai important sa fi inteligent decat puternic, caci pentru o vreme cu inteligenta poti invinge forta bruta (ca sa fac o trimitere la Chouji si nu numai).
Despre Chouji nu pot sa spun multe, cu exceptia ca este un coechipier grozav si un prieten devotat, dar ca luptator nu imi transmite prea multe.

Dintre:
Ino si Karin
Yaiks nici una nu imi place. Amdoua sunt niste inganfate ai mai ales pe Karin imi vine sa ma bag in anime si sa o pocnesc cu ceva... Anyway cred ca o aleg pe Ino deoarece in shippuuden nu mai are aceasi personalitate respingatoare si aroganta. Deci da cred ca pe ea o aleg 39.
Next: Sasuke V.S Kiba (eu una nu stiu ce as alege =p~71)
Incep criticile.
Sasuke: Ce-i cu freza aia? Daca se poate numi asa. Atitudinea, omule , e de nesuportat: fitos, crede ca doar el sufere , ca el conteaza , nu stie sa aprecieze ce are (multe fete, iubirea lui sakura , etc...) Sa vedem... Hm, a da cum isi permite sa il jicneasca pe Lee ? *angry*. Si ar mai fi... Nu ma opresc aici.
Kiba: Doar pe cainele ala il are ca prieten? Si... Nu stiu, prea perfect. IL aleg pe el4
Acum dintre : kakashi vs gaara 21 Am ceva cu gaara.
Il aleg pe Kakashi. Dupa Sasuke el este preferatul meu din randul personajelor masculine ale anime-ului. Imi place ca este un luptator puternic...si amuzant...si este cu adevarat responsabil...stie ce face si pare sa aibe intotdeauna o solutie la orice. Imi place si gara dar parca nu la fel de mult...deci Kakashi.
Next:
Sasori\Deidara
Pai... nu imi plac prea mult personajele negative, dar incerc sa fac o alegere. Cred ca ar fi Sasori. Are o tehnica interesanta, s-a transformat in papusa pt a ramane tanar, are o poveste de viata foarte trista si este foarte dragut. 4 Deidara mi se pare cam ciudat, are ochi aiurea si ii place sa provoace explozii. Asa ca il aleg pe Sasori.

Sasuke vs. Orochimaru
Sicer imi place de amandoi atat ca grafica cat si ca personalitate dar sa zicem ca il aleg pe sasuke ca na e din principalii serialului21 desi e prea arogant pentru stilul meu. Orochimaru mi se pare destul de atragator ca personaj dar prea a ajuns sa fie carcater negativ din motive care sincer nu mi se pare agreabile.....Sasuke pe cat e de insuportabil pe atat de atragator desi daca eram eu in acest anime il lua mama lui trei pazeste10.

Kakashi/Tsunade......ambii sunt haiosi 21 o asemanare