Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: ~pe cine alegi?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
ok..za next: kabuto vs itachi ]
21Pai in mod sigur il aleg pe Itachi deoarece este cu mult mai puternic decat Kabuto si stie mai multe.Inteleg ca domnul>_< Kabuto este cu Oro si are si el putina putere pe acolo , dar nu are destula asa cum are Itachi.
Fratele lui Sasuke este foarte puternic si de aceea il aleg>_<

next:Tsunade vs Ino
daca voi considerati ca e spam e problema voastra nu amea>_<
Tsunade vs Ino
Ei bine asta este interesant.Tsunade Versus Ino,sunt atat de asemanatoare si atat de diferite....HMm cred ca alegerea mea va fi Ino.De ce? Pledez pentru generatia tanara de aceea ^^ Pentru ca intotdeauna generatia mai tanara o va intrece pe cea de dinainte,ceea ce inseamna ca tinerii sunt mult mai avansati,desigur intr-un mod diferit.Imi place de Tsunade , are un trecut trist si a putut sa treaca peste el , a reusit sa depaseasca toate obstacolele ca un ninja foarte puternic ce este.Pur si simplu este usor sa nutresti un anumit fel de admiratie pentru aceasta, puterea ei este extraordinara si are un caracter , Oh my God,...foarte agresiv si ptuernic.Ino?Ino este inca o mica fata ce nu stie ce vrea,insa este pe drumul gloriei si a succesului.Insa nu stie ce vrea de la viata,inca nu este constienta de ptuerea de care da dovada.Insa din episoadele vazute in shippuuden m-a impresionat foarte mult prin atitudinea sa fata de Asuma.A fost un caracter extraordinar din acea perspectiva,iar dorinta sa de a o intrece pe Sakura m-a uimit profund.De aceea o admir atat de mult,pentru ca la inceput imi pare mie in acest moment ea nu a cautat decat un pretext pentru a intra in rivalitate cu sakura,ci nu pentru ca dragostea aceea ar fi fost atat de intensa.Acest lucru poate fi vazut in shippuuden cand aceasta deja a renuntat la sasuke insa rivalitatea fata de sakura a crescut considerabil.
In fine Ino este un caracter interesant si desi o lunga perioada de timp am considerat-o insuportabila si o fetita idioata acum vad cat de mult m-am inselat si cat de complex este caracterul ei.Ino Vs Tsunade?Cu siguranta Ino pentru ca stiu cum o va intrece considerabil desi nu are o rivalitate directa cu aceasta.
Next:
Sakura Versus Tsunade
A mai fost o data asta...mi se pare ca eu am spus-o.Dar sa raspund.O aleg pe Sakura.De ce?Pai pentru inceput...este mult mai tanara decat Tsunade.Aceasta are un mare rol in evolutia Sakurei...antrenand-o.Insa rozalia mi se pare mult mai puternica decat blonda...si in plus,are o viata inaite ca sa o intreaca.Si este mult mai simpatica decat al cincilea Hokage.Intre ele doua exista o oarecare asemanare...poate de asta Tsunade decide sa o ia pe langa ea.Alegerea mea ramane Sakura.

Next:Konan vs. Karin
Next:Konan vs. Karin
Tuuu... m-ai pus intr-o situatie foare dificila v.v nu-mi place de nici una >_>" Konan sta langa Pein >.<, iar Karin sta lang Sasuke >.<... le-as omori pe amandoua >.< dar daca trebuie sa aleg... aleg >.>" mm... cred ca pe Konan... singurul lucru ce-mi place la ea este puterea sa de a se transforma in hartie Smile bun... si e mai fragutaca Karin la fata 21 si nu se imbraca urat >.<' eh... nu mai conteaza... cred ca o aleg pe Konan [ daca se atinge de Pein o distrug 19 ]

Next: Nagato vs. Itachi ^^'
Nagato vs Itachi :-SS
Amandoi sunt preferatii mei din Naruto20!Chiar trebuie sa aleg?.....Ok..poi ii aleg pe amandoi, dar ca sa nu ziceti ca nu am ales ,raspunsul meu este Itachi...Nu ma intrebati de ce pt ca nu stiu...Am facut doar o alegere pt ca era necesar22

next: Deidara vs Itachi....scuze..fara inspiratie
I like them both...Il aleg totusi pe Itachi. Este un ninja puternic, cu un spirit de sacrificiu demn de admirat. And I like the way he looks 10

Next:
Hidan vs Sasori
Il aleg pe Hidan!!!Ca tare e vesel si are un vocabular de invidiat)))Ma face sa rid pina cad jos)))))
E rindul meu:Naruto sau Pein?!
Hm... mi se pare greu de ales ptr k imi plac amandoi ... Naruto fiindca devine puternic, si kestia cu Demonul vulpii cu 9 cozi e super tare :X ... dar si Pein imi place ptr k e seful organizatziei Akatsuki si e puternic si mi se pare cool 16 ii sta bine in uniforma Akatsuki :X ... in plus imi plac tipii rai 71
Da..totushi il aleg pe Naruto.. e tare dragutz si neastamparat... mi se pare simpatik 4Smile ... si in plus are un vis care merita sa fie indeplinit... eu cred k merita sa ajunga Hokage:X


Next: :X OROCHIMARU :X sau :X GAARA :X
Next: Orochimaru sau Gaara ?

Ei bine aici voi raspunde destul de usor. Pentru ca pe Orochimaru nu il pot " inghiti " . Este singurul personaj din anime-ul Naruto pentru care nu stranesc niciun fel de interes, poate doar un fel de dispret ( fara a jigni pe fanii acestuia ) . Pur si simplu mi se pare irational ce face si nu pot fi de acord cu ceea ce gandeste el. De obicei imi plac personajele negative insa de aceasta data acesta iese din discutie.
Al doilea motiv pentru care l-as alege pe Gaara ar fi, probabil acesta este de fapt primul,oricum Gaara este personajul meu favorit din acest anime. Sau cel putin asa a fost mereu, fara a-i schimba locul desi am fost fascinata de multe alte personaje acesta inca a ramas unul din acelea care nu pot fi uitate. Ce pot spune.. In comparatie cu Orochimaru si probabil cu oricine din acest anime, mi se pare mai tare si mai captivant.
Ii ador parul rosiatic si ochii verzi cuprinzatori. Privirea lui malefica , si apoi acea privire blanda. Dinaintea acelei priviri se putea citi in ochii lui agonie si tristete. Imi place foarte mult acest personaj, imi pare pur si simplu genial.
Orochimaru vs Gaara, pledez pentru Gaara. Ochii lui Orochimaru imi par malefici si chiar mai rai decat ar putea exista, gandurile lui imi par exagerate iar actele sale sunt inconstiente. Parca ar gandi, si parca nu ar face-o. Imi pare rau pentru el , insa chiar nu imi place! Gaara ? Acesta este doar un fruct interzis, ce poate fi muscat doar dupa ce a cazut din pomul in care s'a nascut. ^^'

Next : Gaara vs Shikamaru
Ei bine imi este si mie foarte usor sa raspund, pentru ca pe Shikamaru nu il prea suport deoarece este cam lenes si doarme mereu.Chiar daca arte un jutsu destul de interesant, eu il prefer pe Gaara.
Imi place foaaaaaaaarte mult de el deoarece este, asa cum ii spun eu, un bad boy888.este si foarte puternic, plus ca imi ji plache de el din alte si multe motive.
Deci il aleg pe Gaara.
Next4eiara vs. Konan