Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
O vad pe Renee ca discuta cu Miranda si ma aproprii pentru ca gasisem raspunsul incidentului cua pa. In timp ce cantam am uitat de notele speciale si am inceput sa le cant. Daca Renee le-ar fi auzit clar ar fi ajuns cea mai rea persoana de pe planeta , dar asa cred ca a avut un fel de hipnoza asupra ei conducand-o pana cand a cazut din intamplare in apa. Cel putin asa presupun...
-Am..Renee...Cred ca stiu ce s-a intamplat in incidentul cu piscina...
OOC: Ciufy sau Miranda
Miranda:

Ar trebui sa plec, dar vreau sa aflu ce se intampla... Ma indepartez putin de ele, doar cativa metri, nu am ascund, doar ma pun pe o banca... Ele se uita la mine, nu spun nimic, doar se uita si incearca sa inteleaga comportamentul meu straniu. Cuvintele parca nu ieseau prin buzele lui Amaya, parca ar fi lovit-o o realitate prea dura, iar ei ii este frica sa spuna. Inchid ochii si imi concentrez simturile spre urechi, chiar daca nu sunt departe, vreau sa "savurez" eplicatia ei...

OCC: Kitsune
Amy:
Imi vine extrem de greu sa ii spun lui Renee deoarece cred ca ma va face bucati si bucatele cand va afla , dar mai bine spui adevarul decat sa ascunzi.
-Bun..Voi incepe prin a-ti descrie o mica putere a mea..Atunci cand cant anumite note pot transforma o inima buna si blanda intr-una cu adevarat malefica. Nu rade ca spun adevarul. Acum daca tu ai fi auzit clar notele cantate de mine , care din greseala erau cele speciale ai fi ajuns cea mai rea persoana de pe planeta , dar asa cred ca au avut un fel de efect de transa asupra ta conducandu-te pana cand ai cazut din intamplare in apa. Cel putin asa presupun...Si te rog nu-mi frange gatul pentru asta!
OOC: Ciufy sau Miranda
Miranda:

Raman masca la ce imi spune, cae ce spune sete pur si simplu... aiurea, ca sa fiu precisa si in acelasi timp blanda.

- Asta este o nebunie, nu poti face asta, de ce trebuia sa faci asta ? De ce ai aceasta putere ? De unde cunosti aceste note ? Cine te-a invatat ? De ce i-ai spus adevarul ? spun eu socata, dar de fapt, nu am spus nimic important, socul mi-a blocat mintea.

OCC: Kitsune
Amy:
-Bun sa o luam pe rand....de ce trebuia sa faci asta?..Nu am facut-o in mod intentionat ci a fost o greseala de partituri.De ce ai aceasta putere? Naiba stie sau cel putin Mira stie si eu nu stiu decat ca m-am nascut cu ea. De unde cunosti aceste note? Le-am descoperit puterea in timp ce cantam. Cine te-a invatat? Nimeni cum am mai spus doar am descoperit. De ce i-ai spus adevarul? De ce sa nu i-l spun? cred ca era o intrebare mai potrivita...
OOC: who wants
Miranda:

Raspunsurile sale erau evidente, cat se poate de clare, intrebarile mele nu erau bune, dar am aflat ceva, ceva ce ma va tremina pe viata.

- Ti-ai folosit puterile si atunci ai realizat de ce esti in stare ? Da ? Inseamna ca exista o persoana pe care ai transformat-o ... ai nenorocit viata cuiva. acel "nenorocit" m-a socat si pe mine, nu inteleg de ce sunt atat de dura cu ea, nu merita, dar vreau sa aflu ceva, iar de buna voie nu o sa-mis puna.

OCC: cine vrea
Amy:
-Acel nenorocit de care spui era.. Dar ma opresc. Mira m-ar nenoroci pe viata inchizandu-ma probabil cum am fost inchisa si pana la 5 ani daca as dezvalui mai mult. Uite ce e. Nu-ti pot spune oricat de mult as vrea sa stii. Dar intreaba-ma ca altceva vrei sa mai aflii. In fond tu ai siz sa nu-ti ascund nimic.
OOC: who wants
Miranda:

- Eu sunt o fata normala, chiar daca nu am puteri cine stie ce, pot spune ca ma pot descurca, dar tata niciodata nu m-a lasat sa lupt. Daca vrei sa ma ajuti, atunci luptata cu mine, invata-ma sa lupt, altfel, o sa fiu o fetita toata viata. Renee nu trebuie sa te superi pe mine sau pe ea, dar te lasam putin aici, trebuie sa te calmez. Deci, Amaya, ce zici ?

OCc: Kitsune
Amy:
-In regula atunci. O lupta de antrenament. SI stiu si locul perfect. Urmeaza-ma!
Mergeam inspre locul unde ma antrenasem de cand ma stiu. Un loc de pe insula ce nu pare foarte primitor , dar totusi foarte practic. ntru si astept sa vad ce face Miranda.
OOC: MIranda
Miranda:

Ma uit in jur si incerc sa ma gandesc la cele mai bune moduri de aparare si atac.
- Trebuie sa te inving ? Eu sunt incepatoare, tata nu mi-a spus edcat ce pot face, dar nu le-am dezvoltat, sunt incepatoare. spun si apoi ma fac invizibila.

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38