Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

- Nu-mi pasa ce crede tata... el am va accepta asa cum sunt, stiu asta. Problema este alta, voi nu intelegi ca nu aveti multe sanse de izbanda, eu nu voi paticipa, nu vreau. Renee, tu vrei putere, vrei sa lupti, vrei sa salvezi lumea, dar crezi ca asa o sa gasesti propria ta pace ?

OCC: cine vrea
Renee:
-Pacea mea exista doar cand stiu ca pot sa respir fara griji!Nu cand trebuie sa imi fie frica pentru existenta mea!Sunt vampir complet,nu sunt singura de aici,dar m-a transformat bunicul doar pentru a ma salva.Vreau ca cei nascuti asa sa traiasca in pace,asta e pacea mea!
OOC:miranda
Miranda:

- Nu stiu ce faceti voi, dar o a fiu alaturi cu voi doar prin rugaciune, nu o sa va pot insoti niciodata, imi pare rau sa spun asta. Eu detin mintain, iar aceste tehnici te ajuta mult ca sa gandesti logic si sa realizezi cand nu ai sansa de izbanda, ca acum. Amaya este si ea obosita, nu are cum sa-l invinga pe tatal sau, iar tu inca nu-ti poti controla puterile. Nu ai nevoie de matematica ca sa calculezi pierderea voastra. Chiar daca sunteti doua nu veti putea invinge.

OCC: cine vrea

Renee:
-De aceea trebuie sa ne ajuti.Lasa putin gandirea logica deoparte.Ar trebui sa gandim precum oamenii.Este posibil ceea ce facem?Eu sa absorb puterile,energia vitala,iar tu sa ai mintain?Pare logic?Nu scumpo,suntem intr-o lume ilogica,ciudata in tot sensul cuvantului.Aici doar prin speranta si putere faci legea.Dar daca tu vrei sa te ascunzi ca o pisica speriata sub plapuma,din cauza fulgerelor treaba ta.Totusi daca eu si Amy murim,tu urmezi apoi toti ceilalti.Asa ca poti sa-ti scrii testamentul,poate ii lasi vreun cadou de nunta lui Mira si lui taica-tu!ii spun nervoasa,in timp ce merg in camera.
OOC:miranda
Miranda:

Inainte ca ea sa intre in camera ii mai spun un singur lucru:

- Tu fara putere nu poti face nimic, nu-ti pasa de ceilalti cat iti pasa de putere. Daca voi muriti o sa moara toti, iar rudele acestora o sa va gaseasca pe voi vinovati.

OCC: ciufi
Renee:
-Atunci nu sta acolo ca statuia si ajuta-ne sa impiedicam asta!Asa pot sa stau si eu cu tigara in gura,cu o cola,pe un sezlong si sa zic ca vom muri in timp ce altii vor sa fac ceva!Nu vreau puterea,vreau doar sa apuc sa iubesc si eu pe cineva,si sa am copii,da ai inteles,nu sunt o tarfa fara suflet,vreau doar ca sa imi traiesc dracu viata!spun in timp ce trantesc usa.
MIranda:

Inca ma mai uit la ea, nici ea nu ma intelege, crede ca eu nu stiu ce spun, dar se insala... Nici una nu suntem bune, pana sa ajungem la nemernic o sa trebuiasca sa luptam cu multi, iara ceia o sa ii duca crucea noastra lui Calabar. Renee greseste, sau cel putin asa cred si stiu, in acest moment nu avem nici o sansa, tocmai de asta trebuie sa fac ceva ca sa schimb roata...

OCC; cine vrea
Renee:
Am inceput sa plang.Dracie,bine ca nu ma vede nimeni,insa asa puteam sa stau calma.am trantit pumnul nervoasa de pamant,facand un cutremur in toata scoala dar nu-mi pasa.Trebuia sa scapam de dracul asta de Calabar,fiindca el mi-a ucis familia.Rand pe rand.
Dracu sa te ia,Calabar!spun in timp ce tip.
Am cazut jos,stiind ca asa ma pot calma.Am pus telefonul langa mine,si am ascultat muzica ca sa ma calmez.Mereu functiona.
melodia cantata http://www.youtube.com/watch?v=5anLPw0Efmo&ob=av2e
OOC:miranda
Miranda:

Pana la urma nu mai fac nimic, doar ma duc in acemra mea si am intind in pat, imi este destul de somn, dar in acelasi timp ma simt pierduta si putin coplesita de to ce se intampla. Am impresia ca ceva nu o sa mearga bine, iar acest sentiment incepe sa ma apese din ce in ce mai mult, pana ma dau jos din pat si cobor scarile, acolo il vad pe ...

OCC: ciufi
Amy:
Ma trezesc dimineata si observ ca sunt in patul Mirandei. O Doamne ce caut eu aici? Ma imbrac in ce apuc , o bluzita cu bretele , pantaloni scurti si tenesi si incep sa caobor scarile cand o Observ pe Miranda:
-Hei , MIranda! Neata! Ce faci?
OOC: who wants
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38