Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

- Trebuie s-o iei usor. Dar sa sti ca ar putea fi cea mai puternica tehnica a ta, uneste doua mari puteri, iar oprirea ei este imposibila, iar daca vrei, poti sa faci indestructibila. Pentru inceput trebuie sa faci cu o mana vidul, iar cu cealalta flacarile albastre, o sa dureze ceva, dupa ce le ti asa cam un sfert de ora le unesti si daca nu explodeaza este bina. Apoi continuam mai departe antrenamentul...

OCC: Kitsune

Amy:
-Deci va trebui sa fac un vid mic....Cat mana mea...Asta va fi mai greu decat vidul mare...Iar apoi flacarile....Va trebui sa le rezolv si pe alea. Ok. Altceva mai e?
OOC: who wants
Miranda:

- In momentul de fata nu... Daca ti se pare acum greu, o sa vezi ca o sa imposibil sa ti focul atata timp in mana, iar vidul in cealalta... Amandoua consuma multa energie, tocmai de asta e posibil sa si lesini, daca nu se intampla asta inseamna ca nu esti pe calea cea buna. Ocupate momentan sa realizezi un mini vid, apoi focul, iar la final... sa vedem cum faci momentan

OCC: Kitsune
Amy:
-In regula. Hai afara ca nu vreu sa distrug nimic din casa. Hai pe terenul unde ne-am mai antrenat noi.
OOC: se stie
Miranda:

Ajungem acolo imediat, atat ea, cat si eu, suntem destul de rapide, dar ne-am grabit din cauza timpului care curge incontinuu. Ma uit la ea, iar ea la mine, isi concentreaza flocarile in palma dreapta, forma acesteia este pur si simplu nedefinita, isi schimba forma la fiecare flux de energie pe care il da Amaya... nu merge... s-a rupt... e greu... cu adevarat greu...

- Trebuie sa te linistesti, ti-am spus la inceput, este o tehnica calma... Nu te concentra doar la flacari... concentreaza-te ca sa nu te concentrezi la nimic altceva...

OCC: se stie
Amy:
'Da dar mie imi este frica de ele caci stiu ce sunt , iar tu nu-ti dai seama' gandesc in timp ce ma asez si incerc sa ma concentrez inchizand ochii. Imi imaginez in cap o flacara mica , apoi deschid ochii si ma uit fix la palma mea. Flacara micuta aparuse. Incep sa o maresc pana la nivelul de trebuia , iar acum ardea normal , dar frica nu-mi disparuse si de aceea flacara incepuse sa arde necontrolata. Aproape ca arsese ce era in jurul meu , dar o oprisem inainte de a-i da ocazia.
-M..Mai incerc nu-ti face griji. Nu ma las!
OOC: se stie
Miranda:

- Amaya, mai e un lucru pe care trebuie sa-l afli... Vidul va trebui sa fie mai mare decat flacara, deci ar trebui sa incepi cu el. Ai grija, daca vidul face la fel ca flacara ai putea fi "inghitita" de el si sa nu poti fi scoasa decat peste... 100 de ani cand vei fi numai piele si os... pentru ca in vid nu mai ai aceleasi componente ca un vampir... de asta este atat de buna tehnica "Blocare". Intelegi ?

OCC: se stie
Amy:
-Vidul il controlez perfect...La flacari..AM eu o mica problema...
Ma concentrez si fac sa apara o minge neagra in mana mea apoi o maresc sa fie exact cat trebuie. Este perfect. Imi iesise asa ca il tin in mana intreband:
-Acum il fac sa dispara si ma intorc la flacari?
OOC: se stie
Miranda:

- Nu... tine-l asa pana ma intorc eu. spun foarte serioasam, trebuie sa fie asa, ca in momentul de fata sunt un fel " antrenoare".

Plec de langa ea, ma duc in scoala, dar a trecut cel putin un minut de cand am parasit-o. Nu de alta, dar trebuie sa tina vidul foarte mult timp, ca sa stie la perfectie cat sa-l tina, altfel o sa fie ea trimisa in el. Ma duc in casa si fac o licoare, iar peste zece minute ma intorc la ea.

OCC: se stie
Amy:
Tinusem vidul activ , asa cum trebuia pana cand se intoarse Miranda.
-Deci?
Intreb eu vrand sa aflu ce sa ami fac.
OOC: se stie
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38