Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Renee:
Am disparut,inainte sa mai zica ceva.Am inceput sa fug,pana sa ajung in oras,ceea ce imi lua vreo doua ore.Am ajuns in oras,si am inceput sa zbor,ajungand deasupra orasului.Am ascultat mintal toate gandurile orasului.Parca era un roi turbat,insa trebuia sa ma axez pe indicatiile Mirandei.Am ascultat dincolo de oras,toate satele,si am auzit in departare cum cineva tipsa dupa un copil ce furase.M-am indreptat rapid acolo,si m-am transformat intr-o umbra.Am vazut cum un taran fugea dupa tanar:un tip brunet cu ochii verzi,imbracat in niste carpe.Muschii lui ieseau printre carpe,forta lui doborand-o in viteza pe a batranului taran.A sarit un gard din scanduri,insa cand a vazut bietul batran infometat si trist i-a dat painea inapoi.Apoi a mers mai departe fara sa zica nimic.
"Brunet,ochi verzi,destept,puternic,si darnic...dar mai ales sarac."Am tot ce imi trebuie.
Am aparut in fata lui,speriat de aparitia mea brusca.am zambit timid,dandu-mi parul negru pe spate.Mi-a zambit inapoi,insa era la fel de speriat:
-Ce doresti,ma intreba politicos.
-Vreau sa te ajut dragul meu.Iti pot oferi o viata mai buna,decat cea care o duci acum.
-Cum asa?Esti doar de varsta mea,ma intreba el curios.
-Vino si ai sa vezi,spun in timp ce ii intind mana.
OOC:cine vrea
Miranda:

Cred ca o sa innebunesc aici, stau in bibloteca de cinci ore, iar informatile pe care le caut parca nu se arata in fata ochilor mei. Amaya este langa mine, cauta cu aceasi adoare ca si mine, dar nu cred ca vom rezolva ceva, mai ales in acest fel.

- Nu gasim nimic... Amaya, ai putea sa te duci si sa-mi gasesti niste plante ca sa fac o licoare magica, o portiune ce impreuna cu mintain da informatii adevarate si rapide.

OCC: cine vrea
Amy:
-Spune-mi despre ce ai nevoie. Scrie-mi o lista si eu ma duc sa iau ce trebuie. Cunosc imprejurimile ca-n palma.
OOC: who wants
Miranda:

- O sa-ti sciu pe o foaie...Dar nu uita, trebuie sa aduci toate ingredientele, o sa isi gramajul pe hoaie, deci nu lua mai putin decat trebuie sa o sa faci doua ture, iar acest lucru nu e bun pentru tine...

OCC: cine vrea
Amy:
-Fac cate ture trebuie! Stai linistita ca ma descurc. De cand sunt mica am colindat pe aici in lung si in lat asa ca nu-ti face griji. Sa fac o tura pe insula e o plimbare revigoranta pentru mine. Asa ca da lista!
OOC: who wants
Renee:
L-am adus in camera mea,unde i-am adus ceva de mancare,ce a mancat rapid si usor.I-am adus niste haine curate,si i-am zis sa faca dus sau baie,ce doreste el.S-a dus in baie,unde i-am aratat cum se da pe apa calda si rece.Peste putin timp termina,si eu i-am zis:
-Ti-am zis ca te ajut.cum te cheama?
-Will.Pe tine?
-Renee,imi pare bine Will.
OOC:kitsune sau miranda
Miranda

- Iat-o - spun si ii imanez acea foaie - . Trebuie sa ai grija totusi, nu trebuie sa iei toata floarea, ci anumite parti din ea care nu fac bine la pielea noastra. ca sa te protejezi ia niste manusi de cauciuc, o sa-ti fie foarte folositoare.

OCC: Cine vrea
Amy:
-Aha , bine. Cred ca Renee a venit cu baiatul. Faceti-l sa se simta bine...Si nu-i ziceti nimic altceva , ok? Hai ca ma duc!
Imi iau niste manusi din debara , apoi ma indrept catre dealurile insulei. Incep sa adun fiecare ingredient in parte fiind atenta la cantitate. Can termin cu dealurile ma duc inspre padure si acolo procedez la fel.
OOC: who wants
Miranda:

Baiatul a venit, ma uit la el si pare exact cum ne trebuia noua. Ma pun in fata lui si ii zambesc dulce, dar inaninte de asta intru in capul lui si il fac sa ma vada ca o femeie de treizeci de ani. Cred ca asa avem sanse de izbanda...

- Numele meu este Maya si iti ofer de lucru in scoala mea.

OCC: cine vrea
Amy:
Termin de adunat plantele din padure , de la lac , de pe campie , iar apoi ma indrept catre scoala cu tot ce aveam nevoie.Intru in laborator unde las ingredientele ca sa le pregateasca Miranda , apoi urca la etaj unde ea vorbea deja cu baiatul , asa ca m-am decis si eu sa fiu politicoasa:
-Buna! Bine ai venit!
Zic , iar apoi ii zambesc calduros.
OOC: who wants
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38