Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
Ma simt vinovata de ceea ce s-a intamplat si este clar ca Miranda ma vrea facuta praf..A zis ca uraste pe toti..Ma uraste. Oh , la ce ma astept? Mira s-a sarutat cu tatal ei! Parasesc biroul care acum mi se parea o sala de judecata si merg in locsorul meu de pe insula[l-am descris cateva posturi mai sus] Intru in casa de oglinzi inconjurata de trandafirii albastrii si negri frumos mirositori apoi ma asez la o masuta si incep sa cant pe o melodie ce o creasem cu ceva timp in urma. Cantatul era singurul care ma linistea: http://www.youtube.com/watch?v=bYkeS5tQ-...ature=plpp [melodia]
OOC: who wants
Miranda:

S-a terminat cu blandetea, s-a terminat cu amabilitatea, am fost o fata dulce si ce am primit inschimb... nimic... de fapt am primit... usa si inselare de la propriul tata. Eu o sa termin cumva aceasta soarta, o sa-mi fac sangele rece si negru precum cenusa, nu o sa mai rad, nu o sa mai zambesc, o sa-i omor pe toti, iar prima este... Amaya...

OCC: cine vrea

dak nu mai e rpg-ul emu, sa-l facem pe asta asemnator.. nu ?
OOC: Fara final de sa dau la rate![vorba vine] Ca deja imi ajunge unu 2121 Oricum va trebui sa ne cam batem cu Calabar....Iar tu ai acelasi caracter ca in rpgul tau. Bravo!
BIC:
Amy:
Continui sa cant cand deodata ma trezesc cu Miranda in fata casei mele de oglinzi. Ce mai vrea si ea? Continui sa cant si ma prefac ca nu am vazut nimic...
OOC: Miranda sau Ciufy
Renee:
Ma duc obosita in camera mea,si am stat acolo gandindu-ma ca sunt cam de una singura aici.M-a intristat ideea asta,asa ca am luat chitara si m-am dus pe acoperisul scolii.am dat drumul la amplificatoare,si am facut rost de niste tobe,dand un concert in seara asta.
http://www.youtube.com/watch?v=aOsR1gRy5ZE melodia cantata
OOC:cine doreste
Amy:
Aud melodia asurzatoare care efectiv zguduie casa mea asa ca imi folosesc puterea si ma teleportez in spatele lui Renee.
-Hei, draguta melodia!
OOC: who wants
Renee:
-Mersi,insa trebuie sa mai exersez la ea.Dar unde e Miranda?Apoi am vazut-o tacuta,si deja nu-mi mirosea a bine.
-Miranda esti bine?
OOC:who wants
Amy:
Simteam aura de ura in jurul sau asa ca am vorbit doar pentru auzul lui Renee:
-Nu , nu este bine deloc. Aura de ura este extrem de mare in jurul sau. Cred ca ma vrea moarta.
OOC: who wants
Miranda:

S-au prins. Imi folosesc puterile secrete, cele pe acre tata dorea sa le tin ascunse: mintain ( 21 nu scapati voi de el ). O teleportez pe Amaya intr-un loc retras si sterg urmele, nu vreau ca cineva sa ne urmareasca.

- "Spumegand apele
Inchisa sa fi
Sa nu scapi de bine
Ca altfel vei muri"

Am imbilizat-o si ma duc la ea s-o omor, tin un cutin in mana, dar nu pot...scap arma din mana si plec de acolo. NU am putuu s-o omor, nu am putut.

OCC: cine vrea
OOC: nu scapam ai? 24
BIC:
Amy:
Ma dezleg usor din incantatie , dar nu-mi palc efectele pe care le patesc. Deoarece am intrat in contact cu o magie ochii mi se fac sangerii , iar coltii ascutiti isi fac aparitia. Gatul incepe sa ma arda asa ca ma teleportez departe de scoala , in luminisul din mijocul padurii de pe insula. Nu pot sa risc sa le fac ceva fetelor..In niciun caz!
OOC: who wants
dau din nou edit,frate sunteti culmea21
Renee:
O gasesc pe Miranda bulversata,insa stiu ce s-a intamplat acolo.O teleportez pe acea insula,si o vad rapid pe Amy.Le imobilizez pe amandoua astfel incat sa ma auda:
-Ascultati aici!Miranda,Amy nu are nicio vina ca Mira e o tarfa!Ai inteles,asa ca nu o mai uri pentru nimic.Acolo e vina lui tatal tau si a Mirei nu a lui amy!El a venit din proprie initiativa,iar daca el e asa inseamna ca s-a prefacut tot timpul,iar tu Amy nu poti fugi la nesfarsit.Doamne oameni buni,ganditi putin!
ooc:cine dorestee
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38