Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Renee:
Am scuipat apa din stomac,si am inceput sa respir scandat.Dracia mamei ei,ce s-a intamplat aici?Am respirat adanc,si am observat cum mi se duce vopseaua din cap.Ah,arat ca un clown emo...of,Dumnezeule...
-Mersi ca m-ai salvat,ii spun printre respiratii.Totusi ma poti duce pana in camera mea,ca sa imi spal vopseaua asta ieftina?Cred ca se duce de la clor.
OOC:kitsune
Amy:
-Sigur!
Am ridicat-o pe Renee de jos si am am ajutat-o sa mearga pana la camera care i-a fost data , bineinteles eu o stiam deoarece ublasem prin dosarele Mirei. Am lasat-o pe pat si m-am asezat langa ea apoi vorbind:
-Esti bine? Ti-ai mai revenit?
OOC: Ciufy sau Miranda
Renee:
Am scuipat in prosop putina apa,dar i-am raspuns simplu:
-Da,sunt bine.Mersi din nou ca m-ai salvat,dar iti dai seama ca tot rimelul imi dispare si la fel si vopseaua.Ma duc sa fac un dus,daca doresti poti astepta aici ori daca nu te prind eu din urma.Nu va dura mult.
Mi-am luat cateva haine noi,si un prosop.M-am bagat in dus,si am inceput sa ma incalzesc datorita apei calde.
"Ce naiba s-a intamplat acolo?"ma intrebam absurd.
OOC:kitsune
Amy:
Am hotarat sa raman si sa astept. Cum ajunsese Renee in piscina , din moment ce nici nu i-am aratat-o....nu stiam. Probabil ma cauta si se ratcise...Nu stiu...O asteptam sa iasa ca sa o itreb..
OOC: Ciufy
Renee:
Am iesit in capotul meu pufos si alb,iar parul meu era infasurat intr-un prosop.M-am asezat putin pe pat,insa Amy m-a intrebat:
-Cum ai ajuns acolo?
Am incercat sa ma gandesc,insa nu am reusit sa dau de vreun raspuns.
-Pai,pictam in camera vizavi de tine si apoi cand am deschis ochii,eram unde ma aflam.Cam atat s-a intamplat,nici nu mi-am vazut pictura.
OOC:kitsune
Amy:
Mi-am adus aminte de puterea mea atunci cand cantam anumite note asa ca am intrebat fara sa ezit:
-Iti aduci cumva aminte ce note sau mai exact ce melodie cantam? Si daca cumva cantam si cu vocea?
OOC: Ciufy :X
Renee:
-Am auzit o vioara,si o voce vag,insa nu eram atenta,ascultam si muzica mea.De ce?
OOC:kitsune sau miranda
Miranda:

Mergeam pur si simplu, inca o data nu aveam un scop unde sa merg... Fetele s-au imprietenit, iar eu ma simt data la o parte, lucru pe care l-am dorit, adr inima ma doare. Renee a cazut in apa, dar nu stiu cum s-a intamplat, nu inteleg de ce se intampla toate astea, de nu puteam fi si noi normale... Vad un grup de fete care par suparate, ma duc sa vorbesc cu ele, cred ca o sa fim prietene, simt asta...

OCC: Ciufi
Renee:
Ma schimb in alte haine,si imi las parul brunet natural sa cada pe umeri.Chipul meu nu mai era acoperit de machiaj,si am mers sa o prin din urma pe Amy,care o luase inainte spunand ca trebuie sa vorbim undeva mai retras.Intre timp am vazut-o pe Miranda vorbind cu niste tipe emo .Cati oameni emo in scoala asta frate,cred ca daca imi iau o lama,sar toti pe ea.Am mers catre ea,fiind scoata de aspectul meu ascuns,insa cred ca m-a recunoscut dupa ochi.Am luat-o uspr de mana si i-am zis frumos:
-Uite ce e...Amy nu are nicio legatura ca directoarea e asa cum e ea.Intelegi?Nici ea nu stie ce trebuie sa faca,nu a mai avut prieteni pana acum,iar tu ai ranit-o profund.Nu cred ca ti-ar placea sa fii asaltata de toti mai ales cand ai fost singura atata vreme nu?
Ma ridic si ii spun usor:
-Ar trebui sa ii ceri scuze.Si sa va impacati.Chiar daca e nepoata Directoarei,ea e tot o fiinta umana.indiferent cat de suparacioasa ar fi.
OOC:miranda
Miranda:

- Nu e matusa ei. am inceput si eu sa tip, acum o inteleg pe Amy cand urla pe tema asta... Nu am de gand sa spun nimic, nu are nici un drept sa se poarte asa... Ea nu a aavut familie, nu ma intelege, nu intelege prin ce trec, nu simte ce simt eu. Cum sa am o prietena care nu am cunoste ? Care de fapt, nu stie nici macar de ea... Se vede ca e importanta, are secrete, Mira are secrete... eu nu... nu pot sa fiu prietena sa...

OCC: cine vrea
eu ies... bye.. iertare
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38