Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

- Ce frumos... - spun ironica, inca putin s-o iau si la o lupta in noroi - Sunt cumva o telenovela ca sa te uiti la mine ? Cred a a fost foarte interesant, nu ? Sa-mi descri si mie ce ai vazut, poate eu nu am observat un detaliu important. spun cat se poate rasunator, m-a tradat...

OCC: Ciufi
Amy:
-Stiu ca esti mega-furioasa pe mine , dar daca te intereseaza imediat ce m-ai observat mi-am adus aminte ce si cum asa ca am plecat de acolo. Da ca vrei sa ma pocnesti sau sa nu mai ma ajuti ori sa nu mai vorbesti cu mine niciodata fa-o!
Ii spun hotarata de data asta privind-o in ochi. Ai mei erau deja rosii ca sangele ,de la sete si de la starea de spirit.
OOC: Miranda sau cine vrea
Renee:
Il lasam pe Will sa admire privelistea.Dupa o tacere indelungata,ma intreba sincer:
-Renee,tu ai simtit vreodata senzatia ca esti liber?
Am incuviintat din cap.
-Acum simt si eu asta,totusi mai ales ca nu mai am mult de trait.
Am ramas socata de vorbele lui,nu avea cum sa ne afle planul insa mi-a zis:
-O ghicitoare mi-a zis ca la varsta de 18 ani,voi muri ca sa salvez mai multe vieti.Nu am crezut,insa mi-a zis ca voi fi fericit inainte sa mor.
-Si acum esti fericit?Nu ai fost?
-Nu am fost deloc,si abia acum sunt in sfarsit multumit.Insa stiu ca tu s-ar putea sa ai o legatura cu moartea mea,a spus zambind.E in regula,macar voi muri ucis de cineva cu adevarat dragut nu?
-eu aaa..
-Nu ai de ce sa fii trista,eu oricum vroiam sa mor.Adica nu am pentru cine trai,nu?
-Nu ai de ce sa zici asta!spun in timp ce tip.
-Ba da,spune el in timp ce era la cativa centimetrii de fata mea.Apoi a ras spre mine si a zis.
-Esti frumoasa.
Apoi plecase in scoala.
OOC:cine doreste
Amy:
Miranda nu ami zicea nimic asa ca am intrat in scoala dupa Renee. Cand am vazut-o singura i-am zis:
-Stii ce? Ma simt oribil! Am suparat-o pe Miranda , va trebui sa ucidem un om nevinovat , iar acum capul imi bubuie si sunt bulversata pentru ca nici nu mai stiu ce si cum! Doamne! Unde e Lumea de dincolo cand ai nevoie de ea?
Zis si ma trantesc pe pat.
OOC: who wants
MIranda:

Ma duc langa fete si continui discutia...

- Sa te pocnesc ? Tu crezi ca furia pe care o simt se va termina pur si simplu ? Te inseli amarnic. NU ai nici un drept sa ma veghezi. Nici macar nu ai incetat in moment ce m-ai vazut, chiar ai continuat, Eu cand folosesc mintain ma opresc, nu vreau sa te supar, dar se vede ca pentru tine e indiferent.... Ia spune-mi ? Ce iti trecea atunci prin minte ? Ca este dragut ? Cine este ? Ce faci acolo ? DE ce ne-am intamnit ?

OCC: Kitsune sau Ciufi
OOC: Miranda , editeaza eu am intrat in scoala sa vorbesc cu Ciufy Smile
BIC: Ma uitam la Renee care nu zicea nimic. M-am ridicat de pe pat , stiind ca Miranda nu auzise ce-i spusesem lui Renee , dar nu aveam cuvinte sa-i raspund asa ca am ramas cu privirea in jos.
OOC: who wants
Renee:
-Aaa,eu aa...
A:-Unde este will?
-Acum ma duceam sa-l caut,spuneam rosie in obraji.
"Nu este posibil,nu pot sa simt compasiune fata de un muritor....sau este posibil?"
OOC:cine doreste
Amy:
Grozav! Acum muritorul este plecat pe undeva prin scoala , eu nua m o explicatie pentru Miranda , iar renee ne lasa singure! Oh! Cum am ami spus: Unde este Luma de dincolo cand ai nevoie de ea?
OOC: who wants
Renee:
L-am gasit pe Will,jucandu-se cu mingea de fotbal.Am mers catre el si i-am zis nervoasa:
-Ce a fost tupeul asta?Adica cine te crezi?
Incepuse sa rada,si mai avea vreo doi milimetrii distanta pana la buzele mele.
-Imi placi,desi stiu ca esti o fiinta intunecata,iar eu un simplu muritor.Crezi ca nu mi-am dat seama ca esti vampir?
am ramas masca.De unde stia asta,insa inainte ca sa mai stiu ceva i-am simtit mirosul usor si dulceag.Ma ardea gatul,insa am ignorat senzatia.
OOC:cine vrea
Amy:
Am vazut ca Renee incepea sa devina apropiata de om asa ca m-am dus la ei.
-Hei , Renee. Ce faceti? Vreti sa jucati fotball?
OOC: Ciufy sau cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38