Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Dragut. Oricum este o lupta de antrenament deci nu ne vom provoca rani fata poate doar cateva zgarieturi si vanatai.
Ma concentrez puternic in jurul meu. Desii era invizibila ea putea respira , inima inca ii batea , iar sangele tot ii curgea prin vene. Sunete ce pot fi foarte usor de gasit si nu stiam de ce de cand m-am nascut gaseam sangele foarte repee..Ciudat oarecum..
In orice caz am gasit unde era si am zis:
-Cine nu-i gata o primeste!
Apoi am lovit-o usor cu piciorul astfel incat sa nu caecumva sa o ranesc prea tare.
OOC: Miranda
Miranda:

- Poate nu esti tu gata... spun foarte relacata, deoarece ea a lovit o tehnicva de-a mea, o minge ce trezeste insomnie.

Nu stiu cat timp o sa fie prinsa de aceasta tehnica slaba, sau daca o va putea opri, dar stiu ca pot impiedica inca un atac, deja am strategia urmatoarelor zece tehnici.

OCC: Kitsune
Amy:
Ei bine atunci puteam sa o gasesc cu micul meu detector de sange , adica nasul...Iar insomnia era ceva aiurea. Oricum eu abia daca adorm noapte , iar ziua culmea ca sunt fresh , deci ceva ce are legatura cu somnul este inutil pe mine. In orice caz ea trebuie sa fie in zona de antrenament. Si fie ca este in copac sau pe pamant fie in aer urma sa fie prinsa de tehnica urmatoare. Nu era singura care nu pute fi vauzuta...Noua mea tehnica de cateva zile era vidul asa ca nemaistand pe ganduri , concentrandu-ma inegresc totul la propriu nu la figurat din jur. Totul era prins intr-un vid negru. Acum ea ar trebui sa nu ma simta sau vada , in orice caz aveam sa-i simt mirosul sangelui ce curge prin venele ei.
OOC: Miranda
Miranda:

Devine mai greu, este puternica, dar nu este perfect. Incep sa-mi tai o vena si s-o las sa picure pe unde calc, dar de multe ori schimb directia ca s-o zapacesc. Acum, intunericul, vidul, nu am nici o tehnica asupra lui, dar poate nu am nevoie. Ma pun pur si simplu jos, parca nimic nu s-ar intampla si am concentrez... Trebuie sa ma realizez pe mine, sa ma transform eu intr-o bila, iar daca este atinsa... moare cel ce o face..

OCC: KItsune
Amy:
Mirosul de sange venea oarecum din mai multe parti , dar aceeasi zona , deci ea se afla unde cantitatea este cea mai mare. M-am apropiat fara sa pot sa fiu simtita si am observat ca incerca ceva destul de periculos , transformarea. Inca nu era transformata , dar am observat venele ei taiate asa ca mi-am luat bandajul din buzunarul pantalonilor ce il purtam mereu si i l-am pus pe brat fara ca ea sa stie de unde a aparut pe bratul ei. Apoi am vorbit in timp ce vidul , dar si invizibilitatea ei sidpareau:
-Am zis antrenament , nu lupta pe viata si pe moarte.
Apoi m-am indreptat insprea ea lovind-o ,bineinteles nu foarte tare. Nu aveam de gand sa o las in spital sau ceva.
OOC: Miranda
Miranda:

- Ingenios... Dar nu asta a m vrut sa fac... Tie ti s-a parut o lupta pe viata si pe moarte, dar pentru mine nu a fost asa, doar acest vid mi s-a parut incredibil, in rest p joaca de copii. Loviturile tale, poti sa dai mai tare, ca pana si masajul mi se pare mai dureros, nu te supara, dar organismul meu e rezistent. Dar am cerut din alta cauza o lupta... Tu nu cumva esti vampir regal ?

OCC: Kitsune
Amy:
-Si crezi ca stiu? Habarn nu am cine sau ce sunt. Mira detine informatiile. Toate. Si timp de 17 ani , nu mi-a spus o iota. Iteresant...De unde ai banui tu ca sunt vampir regal? In fond sunt cu voi la aceasta scoala nu? Ar trebui ca unul din parinti sa fie om...
OOC: who wants
Miranda:

- De ce nu-i ceri niste explicatii "matusii" tale - spun eu accentuand cuvantul "matusa", chiar vreau sa vad cum tipa, acum inteleg de ce ii place atat de mult lui Renee sa faca asta- poate o sa-ti spuna daca ne ducem toate la ea...

OCC: cine vrea

Amy:
Dandu-mi seama ca vrea sa ma enerveze de data asta rad apoi vorbesc amuzata:
-Voua chiar va place sa faceti misto pe tema cu matusa a? Pai in primul rand i-am cerut sa-mi zica de o gramada de ori ce si cum , dar a fost imposibil sa o conving...Si nu stiu daca schimba cu ceva situatia daca mergem toate , dar am putea incerca..
OOC: Miranda
Miranda:

- Eu cred ca da, nu poate sa ne tina piept la toate, plus ca Renee sigur o sa ne ajute extrem de mult... si sti la ce... - spun eu distrata- Acum.. dar nu termin pentru ca il vad pe tata ca intra pe poarta scolii...

OCC: KItsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38