Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Miranda , esti bine? Ce se intampla cu tine? Ii spun eu ingrijorata de faptul ca nu-si mai poate tine bine echilibrul.
OOC: who wants
Renee:
"Dracieee,dracieee sa-mi bag picioru',dracieeee!",spun in timp ce alergam catre fete,si o vad putin pe Miranda ametita.Nu conteaza,sala de dans are si baie,deci pot sa vomit.Ah nu-mi vine,am scuipat doar din supa aia idioata tot ce aveam in gura.Ma spal bine pe gura,sa scap de gustul ala,a resturi pentru porci.Imi iau tot pachetul de guma in gura,si incep sa mestec pana mi-au dat lacrimile de la mentol.M-am intors rapid catre ele si le-am zis:
-Cine dracu a facut supa aia tampita?Cred ca ma angajez eu la bucatarie sa le omor pe alea care m-au facut sa vomit de dimineata...pardon dupa-amiaza.Of,stiam ca trebuie sa ma limitez la niste batoane cu ciocolata,dar asta e.Sar peste masa azi,insa deja cand am zis asta,ma ardea gatul.
"Drace,ma apuca foamea...rezist eu",spun in timp ce ignoram arsura.
-Miranda esti bine?o intreb gandindu-ma la altceva.
OOC:cine doreste
Amy:
Vazand ca Renee a luat o portie din 'gustarica' facuta de mine si Miranda incec sa nu fac nimic s au sa schitez vreun gest ci doar ma concentrez in a o ajuta pe Miranda sa se ridice de jos. Domane daca ar afla Renee...
OOC: who wants
Renee:
Vad ca Miranda nu se trezste am intins-o pe banca si am lasat-o acolo.
-Doamne,cred ca oamenii aia nu sunt intregi la minte.Adica bucatareasa aia proasta a zis ca au gatit niste copii,insa imediat mi s-a aprins beculetul ca ele au gatit,altfel nu ar fi in sala de dans nici sa le bati.
-Voi ati gatit!Dumnezeule,mai deci daca va prind ca va mai atingeti de o furculita sau un polonic va strang de gat,zic in timp ce rad.Insa cand am inceput sa rad,ma apucase deja o usturime in gat.Ah,am ignorat in continuare arsura si am zis:
-Imi sunteti datoare cu clatite!Doar ca nu oricare clatite,ci din alea cu ciocolata!spun eu amenintator.
OOC:cine dorestee
AMy:
-De fapt Miranda a gatit , eu doar a trebuit sa guust dupa ce punea ea ingredientele....Zic iar apoi ma apuca rasul. Nu-ti face griji ai sa primesti clatite , dar sper ca nu vrei sa gateasca Miranda....Sau poate ii spun sa se revanseze fata de tine gatindu-ti..
OOC: Ciufy
Renee:
-Mai bine gatesc eu,adica ma pricep la asa ceva.Acuma fara gluma,ii gateam bunicului meu,iar el era un adevarat critic.Ii placea ce gateam,insa manca din cand in cand,prefera doar sangele.Eu m-am mai invatat fara,dar uneori imi e greu.O iau pe Miranda in brate,si ii zic lui Amy sa ma urmeze.O ducem in camera ei,unde am intins-o pe pat.I-am pus un pahar cu apa pe noptiera,alaturi de o pastila de calciu,cred ca de asta ducea lipsa.Cand i-am pus mana pe frunte,am simtit fluxul de sange din corpul ei,si am retras rapid zicand ca nu are nimic.
-Amy,tu stai aici pana cand se trezeste.Eu ma duc sa vad de unde pot manca ceva"comestibil",spun in timp ce accentuez cuvantul.Am iesit din camera,obosita cu gatul arzandu-mi nebunesc.
"Dumnezeule,trebuie sa fug de aici"
OOC:kitsune sau miranda
Amy:
Raman langa Miranda , dar am impresia ca Renee nu se simte bine. Ceva nu e in regula aici..Sigur ascunde ceva..
OOC: who wants
Renee:
Dracie,spun in timp ce am dat cu pumnul in perete,insa cand am dat cu pumnul,am facut o crapatura destul de frumoasa in perete.M-am dus rapid in padure,sa vanez sau sa caut vreun animal.Am gasit in fata mea un iepuras,l-am apucat,insa privirea lui speriata m-a induiosat.L-am lasat sa mearga liber,si m-am asezat pe o buturuga in timp ce ma ardea gatul.Trebuia sa ma calmez,va trece...a mai trecut.Trebuia sa stau calma.
OOC:kitsune
Amy:
O las pe Miranda singura in camera si merg sa caut pe Renee luand si serul cu mine. Ma iau dupa mirosul ei si asa ajung in padure observand-o stand pe o buturuga.
-Hey , esti in regula?
OOC: who wants
Renee:
Raman surprinsa de vocea ei.Ma ustura gatul,insa nu vroiam sa ma hranesc sau sa iau serul.Nu suportam medicamentele.
-Da sunt in regula,doar ca uneori e aglomeratie in capul meu.
OOC:kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38