Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
Ma trezesc mai revigorata ca de fiecare data. Ma duc in camera lui Renee si observ ca inca doarme. Ma indrept spre camera Mirandei si ciocan in usa usor. Nu stiu daca s-a trezit..
OOC who wants
Miranda:

Ma schimb intr-o rochie foarte ... dar foarte... dar chiar foarte... pe bune... este chiar... foarte... frumoasa, iar cu palaria arata uimitor. Un ciocanit in usa ma opreste sa mai admir rochia de pe umeras. Deschid usa, inca aflandu-ma in pijamalele mele cu Tom Si Jerry, nu am depasit momentul, inca sunt un copil... 21 . Ii fac loc sa intre, iar eu ma duc la baie relaxata, vreau sa ma schimb...

- Unde mancam ?

Rochia: http://assets.acasatv.ro/assets/perfecte..._size1.jpg

OCC: Kitsune
Amy:
Observ ca Miranda era gata asa ca ma gandeam sa mergem la masa:
-Hai sa vedem ca a facut bucatareasa la cantina!
OOC: who wants
Miranda:

- NU vrea sa fac asta din prima zi... sti ca nu sunt o fituasa... - imi vine greu sa spun toate astea - Dar daca imi da mancare proasta, expirata, dar mai ales, urcaturi si nu mancare cosistenta, i-o arunc pe toata in cap. Iar ciorba ... nici nu discut... pe aceea nici nu vreau sa ma uit... arata deplorabil... nu-mi place de nici o culoare...

OCC: Kitsune
Amy:
-Atunci suntem la fel. Urasc orice fel de ciorba sau supa si orice fel de mancare ce mi se pare ciudata. Stai linistita bucatareasa asta m-a crescut cu mancaruri foarte bune si crede-ma sunt o gramada de sortimente din care sa alegi.
OOC: Miranda
Miranda:

- M-ai calmat... Dar sa sti ca, daca nu-mi place mancarea o sa dau la rate.

Incep sa rad, iar ea incepe imediat dupa mine... Trebuie totusi sa mergem sa mancam, dar mai ales Renee, care are nevoie desperata de energie.

OCC: Kitsune
Amy:
-Am..Renee inca nu s-a trezit. Hai sa mancam noi doua si daca e dupa stam cu ea la masa ca sa nu manance singura. Stiu cum e si mie nu-mi palce. Deci vi?
Zic in timp ce o iau onspre cantina.
OOC: who wants
Miranda:

Merge, si iar mergem, parca drumul nu se mai termina. Dar de ce este atat de departe cantina ? Le era greu s-o puna la noi in camera ? 21

- Cred ca stiu de ce este cantina atat de departe - spun si Amaya imi face cu ochiul ca sa-i spun - Ca sa facem putin sport inainte sa mancam.

OCC: Kitsune
Amy:
Incep sa rad apoi ii explic de ce anume este pusa departe:
-Mirosul mancarii putea intra in camere deci aerul ar fi devenit mai neoxigenat. Oricum am ajuns!
Zic , iar apoi deschid cele doua usi gigantice. O gramada de mese ceau fiecare cate un scauna se arata , iar pe dreapta o gramada de sortimente de mancare pentru micul dejun.
-EI? Ce preferi?
OOC: Who wants
Miranda:

- Ce prefer ? Vreau sa vina bucatarul meu, vreau sa fiu acasa. Nu pot sa cred ca ma pui sa mananc de fata cu toata lumea, cel ce o sa stea in fata mea, langa mine, o sa treaca pe langa mine o sa vada cum duc mancarea la gura... Doamne... Uite cate mese...

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38