Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
Mira se schimba la culoarea fetei. Era palida efectiv.
M:-Nu este timpul adevarului! Eu nu va voi spune nimic. Poate aveti noroc si o sa-l descoperiti singure.
-Mira , ai noroc ca pana acum nu te-am facut cenusa ca deja am nervii intinsi la maxim. Zi naibi adevarul ala!
M:-Am spus clar nu!
Apoi iese din incapere trantind usa. Imediat dupa iese si tatal Mirandei. Ma asez langa ea si raman in tacere...La naiba cu Mira!
OOC: who wants
Miranda:

- Nu pot sa cred ca l-am aruncat in bratele sale... eu l-am rugat sa vina la ea... iar el bucuros a acceptat... eu credeam ca face asta pentru mine si pentru voi, dar el avea alte lucruri in minte. - spun cu mari pauza din cauza lacrimilor care cad nerasunator de repede... stau putin sa ma gandesc la tot ce a fost - Iar scuzele sale, alea nu sunt scuze, sunt niste cuinte aruncate... pe care le-a aruncat la ordinul Amayei - plang si ma gandesc la trec - Fetelor... eu tocmai mi-am dat seama de ceva mult mai grav... mult mai grav...

OCC: cine vrea
Amy:
-Ce? Ce poate sa fie mai grav de atat?
OOC: cine vrea dintre voi doua
Renee:
-A nu,scorpia asta nu pleaca nicaieri.Ies val vartej din camera,iar apoi ii urmaresc pe cei doi.Mira se aseza pe o banca in gradina si a inceput sa planga.Tatal lui Miranda o consola si ii spusese calm alinand-o:
-De ce nu ii zici?Trebuie sa stie Mira,e destinul ei,e destinul fetelor!
-E prea periculos!Nu poate sa afle,va duce la pierirea ei!
-Dar mai bine sa afle Calabar despre ele,sau sa le dai tu de stire inainte sa moara?
-Nu pot!Pur si simplu nu pot!De asta am creat scoala asta,ca sa fie aparate.Sa ii apar pe toti de destinul asta nenorocit!
-Dar ele ne vor salva!Ai incredere in ele!
Deja a fost prea mult,am inceput sa fug inapoi catre birou,insa cei doi mi-au auzit pasiiAu aparut in fuga in fata mea,incercand sa ma opreasca.
-Fetito nu vei putea scapa!imi urla Mira strident.
-Nenorcito,de ce i-ai ascuns asta lui Amy?Scorpie,ea deja a suferit iar tu ii provoci numai durere,naiba sa te ia.Nu ma poate opri nimeni spun in timp ce imi ridic palmele in sus,si le bat cu putere formand un tunet sonor ce i-au trantit la pamant pe amandoi.Am inceput sa fug catre birou,sa le zic ce ne astapta.
OOC:cine doreste
Amy:
O vad pe Renee ca intra in birou mai ceva ca o tornada apoi zic:
-Ce? Ce s-a intamplat?!
OOC: Ciufy sau Miranda
Renee:
-Am aflat o parte din secret,spun printre gafaituri.Noi...suntem cele care trebuie sa-l invinga pe Calabar.Am auzit-o pe Mira si pe tatal lui Miranda vorbind legat de nu stiu ce destin.Si cred ca ziceau de noi trei,de fapt sigur vorbeau de noi.
OOC:cine doreste
Amy:
Mi se aprinsese un bec in cap cand am auzit Calabar!
-Stai asa! Am urlat deodata realizand un lucru
-Miranda tu zici ca eu sunt vampirita pura si ca se vede asta de la puteri , apoi mai spui ca sunt dni familie regala. Pana la 5 ani am stat intr-un castel intunecat , Mira este servitoarea mea , ar Calabar este cel care este singurul stiut din familia regala si care are castel! Ce proasta pot sa fiu! Cred ca sunt fiica lui Calabar!
M:-Da asa e!
Se aude vocea Mirei ce intrase in birou fiind singura de data asta.
M:-Tatal tau nu te-a putut omora fiinda esti singurul lui cpoil , iar pe deasupra mai esti si vampirita pura deoarece desi ai fost nascuta de o muritoare te-ai nascut pe luna albastra ceea ce ti-a conferit puritate. Totusi mama ta e moarta , iar acum Calabar te vrea de partea lui deoarece tu decizi care parte castiga. Tu ai puterea , inca neantrenata , de a il invinge sau de a-l face castigator. Tu decizi!
-Logic ca il vreau facut praf! Daca el conduce acum si eu sunt din sangele lui , deci familia regala am sa iau tronul ala si am sa ma asigur ca legea stupida este scoasa!
OOC: who wants
Renee:
-Se explica.Insa nu vei putea face asta de una singura.Adica daca ar vrea sa mentina ideea asta,te va ucide.Daca a ucis-o pe mama ta,de ce nu ar face asta?Trebuie sa te aparam,chiar si cu pretul vietii,iar eu Renee Smith,nepoata lui Vlad Dracul,Regele Vampirilor din tara mea,voi apara cu onoarea mea viata lui Amy.
OOC:cine doreste
Amy:
-Multumesc Renee. Nu ma asteptam sa ai incredere in mine sau sa ma sustii acum ca ai aflat cine sunt...
Ma trezesc deodata ca Mira face o plecaciune in fata mea si apoi vorbeste , dar fara sa se ridice de jos:
M:-Stapana , de abea astept sa va vad pe tronul pe care il meritati de cand v-ati nascut. Acum ar trebui sa incepeti sa va antrenati.
OOC: who wants
Miranda:

Ma ridic din acea plecaciune realizand ceva important. Se pare ca cea ce am descoperit eu mai asteapta, dar acum altceva este mult mai important.

- De ce noi trei ? De ce si eu cu Renee ? De fapt, nu vreau sa aud nimic de la voi doi, vreau ca voi sa ma lasati in pace, - ma adresez eu lui tata si Mirei. Va urasc, de fapt, va urasc pe toti, ca daca nu ar fi fost acest secret, acest trecut, tata nu ar fi sarutat-o niciodata pe Mira.


OCC: cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38