Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Daca esuez ma va omora propriul tata fi fara grija cat despre sacrificiu am spus ca nu mai trebuie sa deschizi momentan subiectul. Oricum mai imi trebuie raspunsuri , dar tu mia bine te-ai odihni. Acum esti insarcinata.
OOC: Ciufy sau Miranda
Renee:
-Te omor eu inainte!insa inainte sa mai zic ceva,ma tin de burta,si inainte sa mai zic ceva,cad la pamant lesinata.Am vazut negru in fata ochilor,si apoi mi s-a facut frica pentru copil.Abia acum stiam ca daca vom esua,va muri.Puiul meu va muri...
OOC:kitsune
Amy:
-Stai linistita caci daca esuez tatal meu natural ma va omori fara doar si poate , dar eu nu voi fi capabila sa il las pe tatal copilului sa moara. Stiu ce inseamna sa-ti lipseasca parintii , iar asta este groaznic. Nu am sa pot sa dau ochii cu acel copil fara sa stiu ca puteam sa fac ceva si nu am facut.
OOC: Ciufy
Scuze ca ma bag, dar nu am mai intrat de mult pe aici .

Miranda:

- Fetelor ! - strig la ele, eu inca aflandu-am destul de departe de corpurile lor, intr-un fel sau altul emotia nu ma lasa sa fac pasi mari - Am gasit o tehnica asemanatoare cu cea a lunii albastre care cere un alt tip de persoana. Dar nu stiu pe care sa-l alegem, ca si asta cere cam multe, mult mai multe.

OCC: cine vrea
Renee:
-Sigur Miranda,te ajutam daca tehinca asta e si mai buna.Ce fel de persoana ai nevoie?o intreb fara sa ii zic adevaratul motiv.Amy avea dreptate,copilul meu nu putea trai fara tata,dar nu inseamna ca trebuie ca ea sa moara.Mai este vreme destula pana se va naste,insa va trebui sa il inving.Iar Amy va trai,deoarece ma voi asigura de asta.
OOC:cine doreste
Amy:
-Fac orice numai sa facem cealalta tehnica!
Urlu eu apropiindu-ma de Miranda.
-De ce ai nevoie?
OOC: Miranda
Miranda:

- Fetelor, mai intai vreau sa ma asigur ca voi ati vrea acest lucru, ca va doriti din tot sufletul, ci nu o spuneti doar ca sa fie spusa. ele par putin nehotarate, sau mai bine spus, incurcate..

OCC: cine vrea
Amy:
-Eu da! Vreau sa fac orice este nevoie!
Spun cu glas hotarat ca sa se inteleaga ca voi face orice.
OOC: Miranda
Renee:
-Te ascultam Miranda,ce trebuie sa facem?Te ascultam,ii spuneam calma,insa durerile deja incepusera usor usor.Mda,asa este,va fi din ce in ce mai frumos...
OOC:cine doresteee
Miranda:

- Tehnica este impartita in doua... Se cere un vampir cu infatisarea oricare, nu conteaza fizicul, dar daca este blond cu ochii verzi este perfect, sa aiba peste 100 de ani, lucru care nu este chiar atat de greu, cantitatea de putere sa treaca de 50%, tehnicile sale sa fie de clasa foc, iar caracterul sa fie : orgolios, egoist, rautacios, mincinos, santajist, un diavol intr-un cuvant. Dar mai cere si... - spun si las capul in pamant

OCC: cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38