Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Ei bine pana la varsta de 5 ani stiu ca am fost tinuta intr-o incapere extrem de comfortabila , dar era mult prea gotica si singura priveliste de la balconul ala sumbru era catre o gradina ce parea mai mult moarta decat vie! Pe bune mi se face pielea de gaina cand imi aduc aminte!
OOC: who wants
Miranda:

- Eu tot cred in teoria mea... In timp ce eram la antrenamente te-am testat si am remarcat mai multe trasaturi ce vin din aceasta ramura, in principal mirosul care este foarte dezvoltat, asta inseamna ca tu ii simtit pe cei care nu sunt de aceasi "clasa", iar faptul ca ai putut face diferente intre cantitati imi mareste increderea. Nu crezi ca tata sta cam mult ?

OCC: cine vrea
Renee:
-Se explica atunci.Ai fost aparata de o familie importanta.Dar nu intelegem ce tine secret de tine,insa am o presimtire,iaar asta nu ma inseala niciodata ca vom afla foarte curand.
OOC:cine doreste,si am citit toate posturile kitsunehug21
Amy:
-Gata! Hai in biroul Mirei in momentul asta!
Zic apoi dau buzna , iar cand intram...
OOC: Miranda. ca doar tatal personajului tau era acolo . Ia sa vedem ce-ti face imaginatia 2121
Miranda:

Amaya intra prima in incapere, ca doar e trecutul sau, dar se opreste acolo, imediat ce a bagat putin corpul in incapere. Vad ca este putin... socata, de parca a cazut un bolovan pe ea. O misc usor, dar nu merge, e stana de piatra. tatal meu este inauntru cu acea femeie, deci trebuei sa vad, asa ca-i dau cateva cotusi lui Amaya ca sa-mi fac loc si sa vad ce vede ea... cum se saruta tata cu Mira.

OCC: cine vrea
KItsune, cum e imaginatia asta ?
Amy:
-Mira! Urlu nervoasa facandu-i pe cei doi sa tresara.
M:-Oh , nu stiam ca ati intrat!
-Da pe draci baltati! Si usa care se tranteste nu e un sunet suficient? Cum poti sa faci asta?
Evident eram socata si de a dreptul nervoasa..
OOC: Ciufy sau Miranda
Renee:
-Doamna directoare,imi place abordarea dumneavoastra,nu tineti de varsta iar asta e foarte bine,spuneam sarcastica.
-Acum nu e vreme de glume,spune Miranda nervoasa.
-Macar am incercat,spun dand din umeri.Acum,revenind nu conteaza ca voi faceati schimb de flegma sau ceva,dar trebuie sa aflam adevarul aici doamna directoare.Problema voastra cu...tatal lui miranda nu ne intereseaza.Asa ca mai bine decat sa ma gandesc la scena asta...si nu mai zic nimic ca ma gandesc la tampenii.
OOC:cine doreste
Miranda:

Tata este mai ingrijorat pentru Amaya, a inceput sa-i ceara ei scuze ca a trebuit sa vada acea scena scarboasa, de mine nici n-a pomenit, nici nu se uita la mine, de parca nu as fi fica lui. Incep sa plang foarte tare, am cazut jos pe gresie si tot dau apa la soareci, nu am pot opri, socul este prea mare.

OCC: cien vrea

fetelor vin peste 2 ore
Amy:
O iau pe Miranda in brate in timp ce ea plange. Nu s epoate! Ce mama naiba a fost asta!
-Mira! Uiti ca omul asta are o sotie?! Asta nu e comportamentul pe care credeam ca-l ai!
M:-Draga mea nu ai varsta necesara ca sa-mi faci morala!
-Uiti cumva cine ai zis ca esti? O seritoare! Da o simpla servitoare! A cui? Mmm Ia sa vedem..A mea ! Exact! Deci ar fi cazul sa-ti ceri scuze fata de fata asta al carei tata l-ai facut sa-si tradeze sotia! Zic cu nervii intinsi la maxim. Mare noroc daca nu cumva ii dau foc Mirei cu flacarile chiar in momentul asta!
M:-In regula. Miranda , regret ca am fost o nesabuita si jur ca asa ceva nu se va mai intampla. Domnule cred ca veniserati aici pentru altceva..
OOC: who wants , Miranda ok , dar sa stii ca nu cred ca stau pana dupa 12...
Renee:
-Doamne,cred ca esti bolnava psihic Mira,scuze dar avem o varsta in care putem comenta.In regula,vrem sa auzim adevarul,si asta chiar acum.
OOC:kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38