Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Minti.
Spun scurt si rece.
OOC: Ciufy sau cine vrea
Renee:
-Nu mint doar ca asa se intampla.E normal pentru cei ca mine,totusi sunt bine,ii spun in timp ce zambesc.Insa inainte sa mai zic ceva,incep sa dispar si am ajuns intr-un loc ascuns al padurii.Ciudat...nu vroiam sa dispar asa.
OOC:kitsune
Amy:
Disparuse din fata mea inainte sa-i spun sa ia serul. Stiam ca sufera si nu doream asta pentru niciuna dintrea prietenele mele. Ma durea pe mine stiind ca ele sufera. Am ramas acolo si fara sa-mi dau seama m-am asezat pe iarba privind fix micul rau de langa mine.
OOC: who wants
Renee:
"Dracie,unde ma aflu?"spun intrebatoare,insa cand sa mai zic ceva,incepeam sa vad in ceata.
"Mama masii ce naiba?.."insa inainte sa mai zic ceva,incepeam sa am fulgere in maini...asta nu era puterea mea,era una luata.
Am inceput sa tip,in timp ce am fulgerat copacii.Capul incepea sa ma doara,si ochii mei deveneau rosii.Gatul ma ardea mai tare ca niciodata,insa nu puteam sa controlez.Am inceput sa plutesc,iar roseata a mai disparut,insa vedeam totul in ceata.
OOc:kitsune
Miranda:

Ma simt din ce in ce mai rau, nu pot sa ma misc, dar stiu ca Renee are nevoie de mine, nu stiu cum, dar stiu acest lucru. Imi folosesc mintain si o teleportez pe Amaya acolo, la ea, ca s-o poata ajuta, pana atunci eu trebuie sa ma pun pe picioare.

OCC: Ciufi
Renee:
-Amy,pleaca de aici!E periculos,spun eu zvarcolindu-ma de durere.
A:-Nu te las aici!Daca iei serul,va fi bine!
-Nu e vorba de ser,imi scapa puterile de sub control,trebuie sa pleci,insa inainte sa mai zic ceva,o vedeam cum zboara catre un copac.Inainte ca sa se izbeasca,am teleportat-o la Miranda,in siguranta.
Am fugit putin prin padure,insa am cazut jos si am inceput sa scuip sange si sa respir greu.Acolo mi-am pierdut constiinta.
OOC:miranda
Miranda:

Amaya a aparut la mine, lucru care ma ingrojoreaza cu adevaratelea... Unde este Renee ? Ce i s-a intamplat ? NU ma pot misca, dar stiu un lucru care ma va ajuta, o sa realizez o bila magica care va lua forma mea si se va duce ea s-o ajute pe Renee. Dar ochii, urechile si gura o sa fie ale mele, ca sa pot si aprope de Renee cadn nu sunt acolo. Asta si fac..

OCC: Renee
Renee:
M-am trezit buimaca,insa nu ma puteam misca,iar capul ma durea ingrozitor.Nu puteam sa ma misc,gatul ma ustura si simteam nevoia de a bea sange.O vad pe Miranda in fata mea si ii spun chinuita:
-Pleaca,nu pot sa-mi controlez puterile!
M-Trebuie sa infrunti acele puteri.Trebuie sa le controlezi!
-Asta incerc sa fac,voi fi bine...insa inainte sa mai zic ceva,de sub mana mea,s-a format un crater,un urias cutremur avea sa se intample.Trebuia sa-l opresc,asa ca mi-am concentrat toate puterile sa il opresc.A incetat in cele din urma,iar durerea a disparut.Miranda ma lua de mana,si ma ajuta sa ridic,insa ciudat pana si nevoia de sange disparuse.M-am teleportat inapoi in camera Mirandei,si am vazut-o inca intinsa pe pat,iar apoi am inteles ideea.
-Esti mai bine?o intrebasem ingrijorata,insa am vazut ca Amy atipise asa ca n-am vrut sa o trezesc
OOC:miranda
Miranda:

- Renee, puterile tale sunt previzibile - spun dupa ce o scot pe hol ca s-o n-o trezesc pe Amaya, daca cumva o sa incep sa tip - Voi chiar nu creti sa ma ascultati ? De ce va incapatanati ? DE ce nu intelegem ca nu putem face nimic lui Calabar pana nu rezolvam noi problema ? De ce nu uitam tot ?

OCc: Ciufi
Renee:
-Draga mea,doua chestii:1)Puterile mele sunt chiar imprevizibile.Am luat putin si din puterile tale,si nu stiu ce imi pot cauza,totusi nu mi s-a mai intamplat asta.Oricum,iar numarul 2:si mie mi-ar placea o vacanta luxurianta in Bahamas,cu lant din flori,si fusta din frunze de palmier,si dansand usor pe plaja,cu un Martini in mana,dar nu avem incotro.Scutul asta,nu mai rezista,eu simt asta,asa ca si tu,si Amy si oricine simte,asa ca decat sa fim ucise,macar sa murim FACAND CEVA nu crezi?Spun in timp ce tip.
Iau o patura din dulapul ei,si o invelesc pe Amaya.Am luat serul din mana ei,si o seringa si am injectat rapid in mana,introducand serul in organism.Setea mi se diminua total,si eu am putut sa respir usurata.
-Las-o pe Amaya sa doarma.Va avea nevoie.Ea e singura care poate sa-l ucida pe Calabar.Si nu vrei sa mori chiar acum nu?Cred ca mai ai multe de spus si de infruntat,si cred ca ai vrea sa-i arati lui taica-tu ce copil are,nu?Nu unul las care se ascunde sub patura,ci un luptator.Tatal tau va vedea cat a gresit in privinta ta.
OOC:miranda
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38