Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-In regula. Putem gati noi la pranz. Nu vad vreo problema..Poate ne apucam de gatit dupa ce mancam.
OOC:Miranda....Oare ce ai mai pregatit?
Miranda:

Amy ma intreaba daca stiu sa fac ciorba, iar eu dau imediat din cap afirmativ, dar, evident, nu stiu nimic... chiar nimic.

Ajungem in bucatarie si ma gandesc: " Ciorba are mult lichid, dar ce lichid ? Oare otet ? Nu stiu, adr nu am de gand sa intreb." Caut prin dulapuri si gasesc o sticla pe care scrie " Bors" si din cate stiu se foloseste la ciorba. Torn acest lihid intr-o oala, chiar tot lichidul, apoi ma duc la Amy s-o ajut al taiatul legumelor, trezindu-ma cu cateva, mai multe, taieturi.

Vine momentul sa gustam, prima lingura o ia Amy si o vad ca se stramba ca si cum ar mancau fata, se strange de cat, cred ca este prea buna si vrea sa incetineze alunecarea la vale, ce dulce din partea ei. Se duce la ghiuveta si isi pune capul in ea, timp ce bea apa de la robinet, cred ca legulele au fost taiate prea mari si nu aluneca la vale.

Iau si eu o lingura mica, nu foarte mare, nu vreau s-o consum pe toata, trebuie sa lasam si la copiii. Este pur si simplu... potroaca. Amy ma intreaba ce facem, iar eu ii spun marea mea idee:

- Zahar, folosim zahar. Zahar la ciorba, o sa fie originala.

OCC: Kitsune cum e ?
Amy:
-Ok...Oricum nu noi o mancam ci aia..Ar fi bine sa nu le spunem ca noi gatim....
OOC: iranda ma omori cu zile! Ma prapadesc 24
Miranda:

Torn eu si cu Amaya trei pungi de zahar, mai punem si miere si chiar a iesit bine, cred ca pentru prima incercare este chiar bine.

- Fetelor, ciorba asta este prea simpla, mai puneti in ea. ne spune bucatateasa mai batrana.

Un om normal ar gandi " Este simpla, sa mai punem, deci ne trebuie condimente si mai multe legume", dar eu nu, sunt Miranda, deci ne trebuie... faina. Iau un sac mare, cred ca avea cel putin trei kg si scap din greseala aproape toata faine... Nu-i bai... macar nu o sa fie slaba.

- Amaya, crezi ca ar trebui sa renunt la lupte si sa devin bucatareasa la voi ? - o intreb eu pe prietena mea si ea scapa tot ce avea in mana si se uita ca si cum am aruncat cu o bomba in ea - Hai ma, nu sunt chiar asa de rea. Cred ca o s-o rog pe Mira sa ma puna sa mai gatesc, iar tu o sa gusti de fiecare data... - Amy lasa tot acolo si fuge, poate se duce la Renee ca sa-i dea vestea bomba, eu o sa fiu bucatareasa.

OCC: Kitsune 24
Amy:
Ma opresc din fuga , ma calmez apoi ma intorc acolo zi ii spun:
-Daca tu ai sa f bucatareasa , fara suparare , dar am sa mananc de la fas-food. Pe bune? Sper doar s anu afle copii ca noi am gatit ciorba...
OOC: Miranda..24
Miranda:

- Chiar nu ai incredre in mine ? Sa sti ca pot sa progresez, am invatat cum se face o ciorba, stiu ingredientele la perfectie... - aveam un polonic in mana si il scap dintr-o data si aud cum se sparge ceva in spatele meu, dar nu ma intorc, nu prea vreau sa stiu ce "mancare' am realizat - Sti ceva ? Cred ca ma apuc de dans. Vrei sa dansezi cu mine ?

OCC: Kitsune... nu e amuzant... imi pare rau 20
Amy:
Ma trec toate transpiratiile cand ma gandesc la posibilitatea ca eu sa raman in ghips dupa un dans cu ea , dar imi aduc aminte ca sunt vampir deci e ok.
-In regula! Hai in sala de dans!
OOC: Miranda
Miranda:

Am inceput sa dansez cu ea, o mai calcam din cand in cand, dar nu mult. Totul pare cat se poate de sec, lipseste ceva, sau cineva, aceasta este Renee.

OCC: Kitsune
Amy:
Ma opresc din dans si vorbesc:
-Pana sa se trezeasca Renee eu o sa moooor. Sincer cred ca aseara a fost stoarsa de energie...
OOC: who wants
Miranda:

Nu stiu de ce, dar timpul trece greu, mie imi place muzica, cand si la chitara, dar dansul nu am atrage. Ma "dezlipesc" de Amaya si ma dau mai in spate, nu vreau sa-i mai fac rau, trebuie sa las dansul si sa ma gandesc la Calabar, el este important, nu pasiunea mea. Ochii ma dor foarte tare, iar durerea de cap a revenit, acest mintain o sa-mi faca mari probleme. Ma dau in spare si am lovesc de masa unde era combina, care ajunge jos.

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38