Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

- Amaya, uitate al mine ! Realizeza tu, ca Renee nu vrea sa ma asculte, ca nu avem nici o sansa sa-l invingem pe Calabar. Toata noaptea nu am putut sa dorm, ma tot foiam in cap, si cand am reusit sa inchid ochii am avut un cosmar cu nemernicul ala. Crede-ma, nesimtitul, are multe trucuri, iar noi nu avem. Asa ca, chiar daca eram obosita, mi-am dat seama ca singura cale de-al invinge ar fi sa-i gasim punctul slab. Si l-am gasit...

OCC: cine vrea
Amy:
-Eu cred in invingerea celui ce imi este tata si firar soarta chiar a lucrat impotriva mea. Zi care crezi ca ii este slabiciune ca pa urma ma duc la antrenament. Mira mi-a dat aseara o carte cu aproape toate abilitatile pe care ar trbui sa le am.
OOC: Miranda
Miranda:

- Pai... imi este cam frica sa spun, daca gresesc va pot pune intr-o pozitie proasta, mai ales daca hotarati sa luptati, atunci... Tu nu ai nici o problema pentru ca te-ai nascut in timpul lunii pline... Da ? - ea da afirmativ din cap - Atunci m-am intrebat: " Daca el vrea sa omoare pe toti, de ce nu te-a omorat imediat dupa ce te-a nascut mama ta ? " Am stat si m-am gandit foarte mult, iar raspunsul era simplu... era luna plina.

OCC: KItsune
Amy:
-Atentie Miranda ca nu era orice fel de luna plina! Era luna albastra , luna ce se repeta odata la 500 de ani. Deci nu stiu cum ar putea fi asta o slabiciune...
OOC: who wants
Miranda:

- Pai... Asta nu este greu... Lui ii era frica de puterea lunii albastre, iar aceasta luna degajeaza o oarecare putere, iar eu pot imita asta, dar o sa dureze mult. Problema este alta... ca sa fac asta... trebuie un sacrificiu...

OCCȘ Kitsune
Amy:
-Si anume? Zi! Nu ma lasa in suspans!
OOC: Miranda
Miranda:

- Este o tehnica foarte complicata. O sa dureze cel putin zece zile ca sa pot aduna toate cele necesare, plus alte cateva zile ca sa reusesc s-o folosesc cum vreau si cand trebuie. Dar pe scurt... sacrificiul este moartea cuiva. Intr-o nopte cu luna plina cand se realizeaza o combinatie de mirosuri de la niste licori pe care trebuie sa le fac, la o anumita cantitate de lumina, trebuie sa omor un om, un muritor care sa fie: brunet, ochi verzi, dintr-o familie saraca, puternic, destept si darnic... La asta va trebui sa ma ajuti tu, poate gasesti pe un baiat care sa se potriveasca. Vrei ?

OCC: KItsune
Amy:
-Nu poti inlocui moartea? Adica iti trebuie neaparat acel sacrificiu? Si acum ca avem aceasta slabiciune..Inseamna ca o sa pot sa-mi folosesc tehnicile impreun cu voi si asa o sa-l distrugem nu?
OOC: se stie
Renee:
-Putem sa ademenim unul,spun aparand deodata in spatele lor.Am zambit catre Miranda,acum esti mai optimista asai?Nu strica putina incurajare,insa am vazut ca ele se holbau la noua mea freza.Eram tunsa scurt,daca mai aveam si un costum ziceai ca sunt un baiat.Unul foarte dragut desigur...
-Deci lui Calabar ii e frica de puterea lunii albastre.Frumos,oricum daca ai nevoie sa omori pe cineva,mergem in cautare.Am luat o putere la un moment dat prin care pot sa ascult toate gandurile oamenilor,si sa le vad chipul.Poate voi reusi.Sunt gen Superman nu?
OOC:kitsune
Miranda:

- Cat timp voi va duceti dupa baiat, eu o sa incerc sa fac licorile. Cel mai important este muritorul, dar am si niste ingrediente de la un muritor de colectat si cred ac le puteri cauta odata cu baiatul. Eu acum ma duc in biblioteca, trebuie sa gasesc mai multe imformatii despre luna plina, pentru ca pe langa tehnica luna albastra, trebuie s-o pun si pe asta.

OCC: se stie
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38