Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

- Ia paharul asta - acolo am pus portiunea facuta de mine - cu cealalta mana si da-l peste gat dintr-o inghititura. Nu uita, in timp ce-l bei nu schimba marimea vid-ului, altfel o sa fi inghitita de el. Aceasta licoare o sa-ti faca mult rau, nu mint, dar pentru a trece la flocari va trebui sa suporti cum corpul te lasa...

OCC: Kitsune
Amy:
-In regula.....
Iau paharul in mana si il dau pe gat avand grija la vid sa ramana acelasi. Simt cum mi se face rau si sunt ametita , dar desii cazusem in genunchi mentineam vidul la aceeasi stare.
OOC: se stie
Miranda:

Ma uit la ea, este pur si simplu terminata, dar am nevoie de lovitura de gratie... imi folosesc puterile si realizez un vartej care o ia in sus, nu cred ca va reusi sa scape fara ca vidul sa fie distrus.

- Rezista ! ii "ordon" eu de jos.

OCC: se stie
Amy:
Incerc sa rezist , iar forma vidului este intacta problema este aici ca din cauza licorii ca ma slabise setea mea de sange incepe sa apara...La naiba asta ami lipsea. Oricum am sa vad ce fac dupa antrenament. Indiferent cat de sus sunt dusa sau cate lovituri primesc , eu pastrez vidul perfect.
OOC: se stie
Miranda:

Vidul nu scapa, deci s-a descurcat bine... acum o pun sa faca la fel cu flacara... Stiu ca corpul ei este slabit, din aceasta cauza o pun imediat, ca s-o duc la extreme... ca sa poata trece mai incolo de greutati.

- BAFTA! ii surez si plec in casa ca sa fac alta licoare.

OCC: se stie
Amy:
Curaj...Curaj Amaya. Flacrile sunt doar ale tale , iar ele nu au constiinta ca sa te controleze.
Zis si facut ma concentrez asupra mainii mele aparand flacara ce era cu putin mai mica decat vidul. Perfect. Desii sunt extenuata nu am sa cedez! Sunt incapatanata din fire asa ca nu renunt!
OOC: se stie
Miranda:

Ii dau peste picior, iar ea cade jos extenuata, isi revine repede in simtire... si se ridica, dar picioarele nu o tin, mai ales dupa lovitura mea.
- Nu ai un corp format, se vede clar acest lucru, nu poti sa faci tehnica daca organismul nu te asculta. Hai, sa lasam putin totul in pace, dupa ce o sa cred ac esti pregatita o sa reluam exercitiul. Acum, o sa ma ajuti la licoare si la cercetare. Simt ca ai pofta, dar va trebui sa rezisti asa, sa treci si peste asta.

OCC: se stie

Amy:
-Bine , nu am sa iau serul. Acum zi cu ce te ajut..
Firar ce sunt asa de dobitoaca? Nu sunt in stare sa ma tin pe picioare dupa un mic antrenament asa de prostovanca sunt!
OOC: se stie
Miranda:

- Nu esti prostovanca. - spun eu lasand-o pe ea putin mirata, doar putin - Am mintain, citesc gandurile oamenilor... Ai uitat ? Antrenamentula fost duricel, nu pot sa spun ca a fost dur si te inteleg, nu pot. Eu am facut ceva asemanator, am folosit aceeasi licoare, dar tehnica pe care am folosit-o ca si sprijin a fost si mai grea decat vidul, mult mai grea. N-ai habar cuma iesit ...

OCC: se stie
Amy:
-Bravo tie , dar te-as ruga sa nu mai citesti gandurile mele. E ca si cum incalci proprietatea privata....
Oricum sunt dispusa sa te ajut si in fond voi face tot ce trebuie ca sa lupt impotriva lui Calabar.
OOC: se stie
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38