Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Te intrebam ce mancare preferi pentru ca eu niciodata nu am mancat aici ci doar am luat mancarea de aici. Mergem la micul meu separeu pe urma!
Zic apoi imi iau pe o tava cornulete cu ciocolata , o cana cu lapte si un bol cu cereale cu lapte. Da sunt mare fana a laptelui.
-Alege-ti si hai!
OOC: Miranda
Miranda:

Amaya a inceput sa bata din picioare, nu o condamn, a trecut zece minute de cand ma uit la mancare... Am ales o farfurie cu ompleta, dar o las jos, are si sunca prin ea, oribil; aleg un castron cu cereale, nu imi place sortimentul; aleg o ceasca de ceai, este de musetel, imi place de sunatoare; iau niste rornulete, dar nu e buna ciocolata de dimineata si le pun si pe ele jos.

- Ce sa aleg ? ma uit la Amy si ea ridica din spancene, este gata sa-mi dea K.O.

OCC: Kitsune 21
Amy:
Mofturoasa fata...
-Depinde ce-ti palce sa mananci. Ceva mai consistent sau ceva mai usor. Tu ce mamanci de obicei dimineata?
OOC: Miranda
Miranda:

- Depinde. Mie cel mai mult imi place. si incep eu sa insirui niste feluri de mancare incat Amy ramane acolo blocata, multe dintre ele le-am pus eu nume, pentru ca sunt inventile bucatarilor mei, poate de asta Amy este asa paralela, ca doar nu stie ce fac aia pe la mine in bucatarie. Daca am stat zece minute doar ca sa iau niste feluri de mancare si sa le pun la loc, acum stam de peste zece minute ca sa povestesc. Dar nu spun doar felul de mancare, spun si ce fac inainte si daca mananc cu paine sau nu, si daca da, de care... si multe altii chesti.

OCC: Kitsune zi 21)
Amy:
-Du-te si da comanda bucataresei si astepti in separeul. Nici eu nu o sa mananc pana nu iti aduce mancarea asa ca du-te. Uite acolo e separeul. Zic eu aratand o usa frumos decorata. Vino cand ii termini de spus ce si cum.
Zic apoi ma indrept catre separeu , intru si ma asez la masa asteptand-o pe Miranda.
OOC: Miranda
Miranda:

Cred ca Amy este bine, nu are de ce sa nu fie asa, ca doar zece minute in plus nu este mult. Pana la urma ajung la ea cu cateva fructe, o ceasca de ceai, sunatoare, si o salata. Ea ma intreaba de ce am stat atata:

- Pai, bucatareasa asta neexperimentata, buna de dat afara, nu a stiut sa-mi taie fructele, dorea sa le puna intregi - pe farfurie era si capsuni -. Dar cel mai rau a fost cand a pus ceaiul langa salata, nu se potrivesc. Plus ca abia am convins-o sa-mi faca ceai, spunea sa imi face un suc de fructe...Nu stie nimic... Aranjarea in farfurie, uitate si tu - si ii arat farfuria - a pus fructele una langa alta, fara sa-i pese ca una este capsuna si alta alt fruct, trebuiau puse in parti separate ale farfuriei.

OCC: Kitsune
Amy:
-Care din ele era? Ca de fapt is doua.
Spun in timp ce ma apuc sa manc cornuletele.
OOC: Miranda
Miranda:

- Nu stiu, era una mai urata.

OCC: Kitsune
Amy:
-Daca era aia mai tinerica si cu dintii de zici ca i i-a sprat careva sa stii ca aia e o proasta. Celalta care arata in jur de 30 si e destul de draguta se pricepe. Astalalta ma mir ca i-au dat voie sa gateasca.
OOC: Miranda
Miranda:

- Am o idee. Ce zici daca gatim noi maine ? Am o reteta secreta care o sa-i dea pe spate. Sau macar ciorba de la pranz, ca sigur va fi in meniu, pentru ceilalti, nu pentru noi evident.

OCC: Kitsune spune da ca o sa te prapadesti de ras
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38