Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Amy:
-Wow! Asta chiar o veste bomba! Multumesc mult Miranda. Iti raman datoare.
OOC: Miranda
Miranda:

- Mie ? Mai bine i-ai multumi lu tata, ca daca nu ar fi avut iubite inaintea lui mama nu am fi rezolvat niciodata problema. Dar mie greu sa stiu ca Mira, directoarea scoli unde invat, " matusa ta" - si incep niar sa rad pe sub mustati - a fost inaintea lui mama. Crezi ca tata se va uita la Mira ? Crezi ca vom deveni "rude" ?

OCC: Kitsune
Amy:
-Stai asa! Si mama ta? Cum adica sa se uite tatal tau la Mira? Si cu sotia lui ce face?
OOC: se stie
Miranda:

- Tata mi-a povestit ca iubito mult pe "matusa ta" - spun de data asta normal, ca din cate se pare, ei nu-i mai pasa - a fost o femeie importanta in via lui. Amaya, mie frica, daca o sa-mi pierd tatal, daca el o alege pe ea si nu pe mama, daca el o s-o iubeasca pe Mira mai mult decat pe mine ?

OCC: Kitsune
Amy:
-Poftim? Mira nu ti-ar face asa ceva! Cu siguranta nu va face nimic. Si ca sa intelegi ca nu e matusa mea am sa-ti spun un lucru: Ea mi-a zis odata ca este ca o servitoare pentru mine deci nu-i mai zi matusa...
OOC: Miranda
Miranda:

- "Matusa ta " e foarte ciudata... ea sa fie servitoarea ta.. ? Eu am o teorie, dar nu e prea logica, cred ca ea o sa faca sa gandim bine... Oare ce vorbeste atat de mult "matusa ta" si tatal meu ?

OCC: Kitsune
Amy:
-Nu stiu. hai sa mergem inspre birou si pe drum imi spui teoria.
OOC: Miranda
Renee:
Am trecut din simpla plictiseala pe langa biroul directoarei.Inca am ramas stupefiata dupa faza cu notele,insa se pare ca s-a rezolvat.N-am de ce sa o strang de gat,adica si-a rascumparat greseala,insa nu le pot ierta ca nu m-au invitat la lupta!Of,insa le-am vazut pe cele doua "inamice",zambitoare.Heh,se pare ca s-a rezolvat problema:
-Fetili,daca va mai bateti fara mine,chiar va strang de gat,spun in timp ce imi strang pumnul in palma cu zgomot.
OOC:cine doreste
Amy:
-A fost antrenament. Si nu ma omora pentru faza aia cu cantatul si piscina. Imi pare rau! Miranda deci ia zi teoria!
OOC: cine vrea dintre voi doua. Ciufy sper ca ai citit toate posturile 21
Miranda:

- NU prea sunt sigura de ce spun, dar totusi... nu avem alta idee. Servitoare "matusa ta" ? Asta inseamna ca ea a lucrat pentru tine sau pentru familia ta, iar toate astea ma duc cu gandul la familia regala, poate ea a lucrat pentru voi, iar apoi te-a protejat din respect pentru familia ta... Dar tu spuneai ca ai fost prinsa undeva, nu mai tin minte... Despre ce era vorba ?

OCC: cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38