Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

Incantatia mea i-a facut asta ? NU se poate, nu trebuia sa iasa asa, nu doream s-o ranesc... sua cel putin... s-o fac sa-i para rau...
- Amaya, imi pare rau, nu am vrut. spun eu cu capul in pamant.

oCC: cine vrea
Amy:
M-am apropiat sub transa sangelui si am facut ce daca as fi fost complet constienta nu as fi facut. Am muscat-o pe Renee lasand sangele ei sa-mi dea putere. Cand am terminat m-am desprins usor de gatul ei stergandu-ma de urmele de sange.
-Multumesc. Si imi pare rau.... Miranda , ce vroiai sa zici mai devreme? Si nu-ti cere scuze.
OOC: Miranda sau Ciufy :X:X
Renee:
Imi pun mana pe sursa muscaturii,si masez usor.Imi mai curgea o picatura,si am pus-o la gura,aromandu-mi gura.Imi era sete,insa ma puteam abtine.
-Esti mai bine?o intreb pe Amy.
OOC:cine dorestee
Amy:
-Da. Acum mi-am revenit. Va trebui sa ma antrenez daca vreau sa iau tronul suprem de la Calabar... Si nu cred ca ii va sta ceva in cale atunci cand va fi sa lupte cu propria lui fiica. Desi as fi vrut sa stiu cine era si cum arata mama..Pacat ca a ucis-o...
OOC: who wants
Renee:
O ajut sa se ridice,insa cand dau cu un pas inapoi deja ametesc.Miranda m-a prins inainte sa cad si ma intreaba speriata:
-Esti bine?
Dau aprobator din cap.
-Sunt bine,doar ca eu rezist mai mult foamei,dar acum sunt slabita si ametesc.Nu mi-e foame,dar sa zicem ca maine imi va fi.Dar nu conteaza,trebuie sa rezist.
OOC:cine dorestee
Amy:
-AAA! Asa e! Mira crease un ser pentru asta! Daca te poti sprijinii de mine te duc pana in laboratorul secret si iti pot da serul. Crezi ca poti sa te ridici?
OOC: who wants
Miranda:

- Asta nu e buna. Noi vrem sa-l infrangem pe Calabar ? Pe bune ? Uitati-va la voi, apoi la mine care nu pot da nici mcar o palma fara sa ma doara dupa aceea, nu putenm castiga, suntem ... dar nu termin pentru ca una dintre ele ma opreste..

OCC: cine vrea
Renee:
-Nu,nu vreau serul.Adica,daca ma duc sa ma culc acum voi fi bine.Dar daca ma mai misc,o sa vars.Dar am grija.
OOC:cine doreste
Amy:
-Miranda , daca nu vrei nu inseamna ca trebuie sa lupti. Eu stiu clar ca vreau sa ma antrenez si sa il infrang , iar acum..Renee ne teleportam la tine in camera si te las sa dormi , dar daca situatia ti se inrautateste sa ceri serul imediat!
Zis si facut ne teleportam pe toate trei in camera lui Renee , apoio asez pe pat lasandu-i un clopotel.
-Iti las clopotelul. Suna-l daca ti se inrautaseste situatia.
Ies impreuna cu Miranda din camera lui Renee apoi ma duc in camera mea. Ma imbrac in pijamale apoi ma pun in pat. Imi era cu adevarat somn..
OOC: who wants. Nb all hug 21
Miranda:

A venit dupa mult timp si dimineat, o zi plina de mister... sau cel putin asa cred eu. Nu am simt prea bine, capul a inceput sa ma doara foarte tare, cred ca de la mintain, ca altfel nu gasesc o explicatie logica. Vreau sa ma ridic din pat, dar cad din nou pe el si ma scufund in delicatetea lui, simt ca nu ma pot ridica, atat de rau ma doare capul.

OCC: Kitsune sau Ciufi
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38