Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pacatul suprem-incepere.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Miranda:

Se pare ca el nu-si lace aparitia, nu se gaseste prin zona in moemntul de fata, as folosi mintain ca sa-l localizez, dar n-am de ce sa-mi frec capul cu persoana lui. Îngâmfarea de care da dovada ma termina, nu pot sa cred ca am lasat toata munca mea pentru un zerzec fara creier, care peste tot pe unde trece lasa decat pamant uscat...

- Ce faci ? ma intreaba el .

OCC: kitsune
Amy:
Din varful prapastiei imi folosesc puterea de vampir , ca doar era seara , astfel ochii mi se fac rosi si vad in departare. SE pare ca Miranda este cu un baiat...Cine este el? Poate vreun iubit? Ar fi culmea....Sau poate ca nu..
OOC: who wants
Miranda:

- Ce intrebare de dobitoc... Ai intarziat, ai mare noroc ca nu-mi arunc acum "veninul" pe tine, ca altfel ai fi pe alta lume. spun eu suparata pe tupeul lui
- NU te supara asa, dar Boss mi-a spus ca trebuie sa intarzii putin, ca poate tu esti ocupata cu cine stie cine. continua el sa scoata cuvinte pe gura.
- NU am supara ca esti mort. Deci ai adus ce ti-am cerut ?
- Desigur. Dar de ce ai nevoie de cartea tehnici Blocarii ?

OCC: Kitsuen
Amy:
Vad ca vorbeste mult cu el ,dar nu indraznesc sa ma apropii. Stau si privesc de pe marginea prapastiei la toata actiunea.
OOC: who wants
Miranda:

Iau cartea si ma uit in jur, nu vreau sa vada nimeni nimic. Intunericul s-a asezat peste mine, peste el, peste intreaga lume, nimeni nu poate scapa de infernul negru. Imi folosesc ochii si o vad pe Amaya langa o prapastie, din cate se pare sa uita la mine, asta nu este buna, m-a vazut ca am luat cartea... Imi folosesc mintain si ii spun cat se poate de clar: " TU vrei ca eu sa nu folosesc mintain pe tine, sa-ti las intimitate, iar tu ce faci... ma urmaresti ? " .

OCC: kitsune
Amy:
Auzind ce imi spuse plec de langa prapastie. Acum trebuie sa-mi iau talpasita , daca am de gand sa raman singura o vreme, asta asa ca precautie sa nu ma dezmembreze Miranda ca m-a vazut ca a luat o carte de la tipul ala care pare a fi un iubit sau ceva in genul. Iau poza din foisorul de piatra si cobor pe cea mai abrupta parte a prapastiei. Aveam o gramada de ascunzatori in toata insula , iar acum pestera de langa mare era perfecta. Am ajuns repede la ea si am intrat stand si privind marea involburata...
OOC: Miranda sau cine vrea
MIranda:

Ma intorc plina de draci la prostul ala, acum trebuie sa vad cum fac sa dispara acest muribund. Folosesc mintain pe creierasul ala mic pe care il are, se pare ca concentratia de informatii ii dauneaza, mare pacat, imi "infing " toti nervi in el. El incepe sa tipe ca un copil scos din cutia cu minciunele, dar mie nu-mi pasa, trebuie sa continui. Durerea cred ca este mare, dar acum nu-mi pasa de nimeni si de nimic. Acum e jos... mort

OCC: cine vrea
Amy:
Aud un tipat ca din gura de sarpe , dar nu-l bag in seama. Va trebui acum sa-mi continui antrenamentul si da sa-i cer iertare Mirandei ca nu am vrut sa ii spun ce si cum , dar oricum acum cunt mai bine asa ca pot zambi fara sa am o masca. Ies din pestera si ajung in fata scolii asteptand-o.
OOC: who wants
Miranda:

O vad pe Amaya langa scoala, cred ca ma astepta. Ma uit la ea destul de dispretuitor, nu cred ca ar merita alt chip dupa tradarea ce mi-a facut-o. Adica, ea mie imi face capul calentar despre "intimitatea" de care are nevoie, ca nu este frumos s-o urmaresc, dar ea face si mai rau. Eu doar doream sa fac rost de o carte, bine, nu am facut rost de ea prea frumos, dar asta e.

OCC: Kitsune
Amy:
Vad ca ma priveste urat si asa se duce si curajul meu de tot. Ma apropii de ea incep sa vorbesc , dar fara sa o las sa spuna ceva sau sa o privesc in ochi:
-Unu imi cer scuze ca nu ti-am spus de ce eram suparata , dar acum mi-am pus ordine in ganduri si nu mai sun deloc. Doi imi cer scuze ca te-am spionat , dar din intamplare am dat peste tine cand priveam prin padure de pe prapastie. initial ma dusesem acolo sa ma antrenez , iar apoi curiozitatea m-a impins sa continui sa te privesc dupa ce te-am observat.
OOC: se stie
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38