Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
În afară de melodia aceea cu America nu prea mi-a placut Rammstein, și din cauza concertelor scandaloase, dar "Rechinul" adică Haifisch e destul de decentă , versurile sunt și ele acceptabile, și crede-mă nu imi trebuie Google Translator sau mai știu eu ce ca să le pot ințelege XP.
Anyway 8.5/10

Earshot - Get Away
Instrumental cam simplu, vocalul merge, versurile de-asemenea. Refrenul e cam prea precipitat faţă de restul melodiei.
De consum, merge mai mult decât altele. 8, că-s într-o pasă bună.

Next: At The Left Hand Ov God. have fun.
Yeah, have fun, right...anywho.
Pai, pentru videoclip dau nota 10. Super efecte, acea Eva de la inceput m-a dat pe spate. Presupun ca melodia are ceva legaturi cu Biblia pentru ca nu prea inteleg versurile. De fapt nu le inteleg deloc. Melodia, nota 4. Nu imi place acea voce, nu sunt fan al acestui gen de muzica. Deci, media e 7. Nota 7 pentru melodie.
Next: Bruno Mars - Grenade
Meh .. 8. Melodie bunicica in comparatie cu ce difuzeaza acum posturile de muzica actuale. Cam crappy in comparatie cu versiunea live studio. [ see http://www.youtube.com/watch?v=tkuoRGig4Cs ].
Imi place vocea lui, cam popish but .. meh.

Next: Stratovarius - Destiny.
10 minute. Ha~.
Stratovarius - Destiny.
Cunosc melodia şi acel video. Nu am văzut Lord of the Rings încă, dar am citit cărţile şi mi-au plăcut.
Îmi plac multe melodii de la Stratovarius, ascultam în primăvară mult.
Vocea lui Timo Kotipelto este superbă, o ador, versurile sunt geniale, iar instrumentalul la fel.
Nu prea am ce comenta, îi dau 10 pentru că e aşa lungă şi au trecut doar 5 minute.

Next : Stratovarius - Season of Change. Este una dintre melodiile mele preferate.
Xoxo, AlerimxD.
Stratovarius - Season of Change

Bunicică melodia, dar nu mă atrage în mod special. Versurile imi plac, vocea lui incepe sa-mi placă de pe la jumătate. Defapt de pe la jumătate incepe sa-mi melodia. Când intră chitara, instrumentalul devine chiar drăguţ.39
Nota : 8
____________________________________________

Next : Evanescence - Bring Me To Life

Da ştiu, e veche. Dar asta o face specială. Şi oricât de veche ar fi, rămâne in topul meu.
You don't want to see my face while watching/listening it. Or imagine a gal after headbanging with a "...saaaau..." expression.
Nu e chiar oribilă melodia, dar nici după gen nu mă înnebunesc. Ea săraca nu are voce chiar de duzină, dar melodia în schimb cam aşa mi se pare. Tema mi se pare puţin cam clişeică. Un 7.50 :/

Next: Six Degrees of Inner Turbulence ... dacă ascultaţi şi 20 de minute sunt mulţumită 21
Am ascultat cele 42 de minute. Ce am câştigat?
Astea 42 de minute, chiar pot spune că am făcut "ceva" pe ziua de azi. Sună al naibii de bine, parcă aş asculta un album întreg. Vocalul nu mă impresionează, dar sunt 42 de minute, wtf ? Cum să nu dai 10? Grozav instrumental.

Next: Another Stranger Me
Smth new, but still Blind Guardian stuff.
(16-01-2011, 12:28 AM)History. A scris: [ -> ]Am ascultat cele 42 de minute. Ce am câştigat?
Experienţă în principal ;]

BG FTW! Vin pe 1 mai btw.
Nici n-am ce să comentez, e formaţia din cauza căreia mi s-a întâmplat principalul lucru bun din viaţă. Exact Another Stranger Me încercam la chitară acum vreo câteva minute.
Hail to the awesomeness; 10, nici nu încape îndoială.

Next: Ride The Comet.
Ăh, vreau la concert. Şi ca să nu fiu offtopic:
Ayreon - Ride the Comet
Tobele ălea sună al naibii de bine, like the theme of a crazy witchdoctor; vocalul e bun [ god, I miss my Troll so fuckin' bad ].
Ghh *insert random shit here* 10.

Next: Visions.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37