Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Chiar e faină melodia aia, ştiu că a mai fost postată o dată şi i-am dat rate atunci.
I A scris:Oh, now this is different.
Mi-a plăcut. Chiar foarte mult. Nici nu ştiu ce aş putea să spun ca să umplu 3 afurisite de rânduri, pentru că o necunoscătoare ca mine n-ar putea să aprecieze cu adevărat valoarea melodiei. Atmosfera pe care o creează, instrumentele folosite, alternanţa dintre clean vocals şi growls, fac melodia asta să merite 10.
Asta am zis atunci şi încă nu mi-am schimbat părerea.

Next: Diablo swing orchestra - Ballrog Boogie
Instrumentalul e genial. Like it. Hai sa zicem ca si vocea lu' aia e buna. Cat despre vocea barbatului aluia care mai apare si ea din cand in cand, e bine plasata." Felicitari, 3 de 'da', treci mai departe" xD Glumesc, 10.

next: Ziua Vrajitoarelor
Imi place intro-ul. Si ca e de la noi si totusi foarte buna. Imi plac astea de la noi mai rock, asa.Versuri-ok. "We are like gods!". 10, normal xP.

next: Def Leppard


edit: vad ca a postat cineva mai repede...

-Subway to Sally - Seemannslied
Si la asta tot inceputu'-mi place. Refrenu' mi-a intrat in cap. Pacat ca nu inteleg limba. 9 xD Ca e misto.
Păi, tot am auzit de Def Leppard în colo și-n coace, dar nu m-am sinchisit să ascult ceva, îi tot confundam cu cei de la Deep Purple din nush ce motive, până când mi-am dat seama cine sunt DP. Oricum, pare-mi-se că i-am auzit pe la diverse radiouri, iar ceea ce cântă e... "difuzabil" (din punctul de vedere al unui radio comercial), doar că pe mine nu m-a atins cam deloc... cum spunea un nimeni prin comenturi, mă aflu printre ăi de-am facut diabet ascultând-o (nu c-ar fi departe de adevăr). Nota, un mediocru... 5.5, 6? Pe-acolo.

Zic: The Gathering - In motion #2
Asta zici ca-i melodie de Eurovision xD (Probabil una castigatoare, dar de Eurovision) E destul de buna, nu cine stie ce. Ca de obicei mie imi place inceputu', iar apoi devine prea...monoton. Sunt atatea melodii cu ritmul asta... 8.

next: Dream on!
Hmmm. E frumoasă melodia. Dar, nu e una din melodiile mele preferate de la Aerosmith. Doar 9. Lirica e superbă, dar parcă aşteptam mai mult de la instrumental. Btw, LOL la început. Guitar opening, be patient. *laughs* Aerosmith = Aweosmeness, dar melodia asta primeşte doar 9.

Next: Slipknot - Psychosocial

Oooooh yeah! \m/

Xoxo, Ang.
Hell no. This song is fucking epic. 4
Dammit, 3 rânduri --> 'roacheri' de mahala, let's play guitar and pretend we rili know what in the hell we're doing, mai băgăm nişte versuri de decepţionaţi & co., voila.

Next: While your lips are still red
@Istorie: It's not 'roac'. It's somethin' harder than that. It's called METAL. ^^

While your lips are still red

Una din melodiile mele preferate, lirică superbă, vocal foarte bun, instrumental genial. Nota 10, nu mai am ce comenta. They're good. They're epic. Their middle name is Epicness.

Next: Random
OMG,deci iubesc melodia aceasta de la Scorpions.Partea intrumentala este geniala,iar interpretul are o voce,adica cel putin asa mi se pare la inceput,putin stearsa si..sexy:]]].Versurile sunt si ele,la randul lor super.Ce pot sa mai spun,10+ XD

next: Look here!!
Germana, una dintre limbile pe care le ador [nu, nu's nebuna] Melodia am mai ascultat-o de cateva ori, defapt era o perioada cand o ascultam zilnic dar sa trecem peste asta, Epic voice. 10 pentru instrumental si pentru vocea tipului.

Next:
Winter in Eden - Cry
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37