Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Deliric1 - 2020 feat. Cello, RedStar

Lol, melodia asta m-a făcut să plâng. Şi nu prea plâng din orice melodie. E ciudat, nu prea ascult genul ăsta de melodii, dar pot spune că m-a surprins. Ce nu-mi place?! I think that autotune. But, wow awesum lyrics, awesum voice. Nota 10. M-a surprins într-un mod plăcut.

Next: Ministry - No W

Xoxo, Ang.
dammit! clasica si chiar imi place! nu am mai ascultat-o demult, poate chiar am utiat de ea, insa oricum, e prima data cand vad videoclipul si m-am speriat cand l-am vazut pe solist cu machiajul ala smile)! Beat-ul e frumos, cum am mai spus: clasic! Ii dau 10!

Ok, acum sa mai schimb putin genul: http://www.youtube.com/watch?v=3NaQDR_JnQo
hmmm...pai, da, am ascultat melodia mai mult decat era necesar si singurul lucru care m-a deranjat a fost fata loredanei(crede-ma, nu o suport deloc)...cu vocea ei nu am nimic deoarece e chiar buna...si versurie au o...cum sa-i spun...prezinta multe lucruri pe care marea majoritate a oamenilor nu le spun...si din cauza ca ei au reusit sa transmita un mesaj atat de clar(cu ajutorul unui videoclip emotionant) pot avea dreptul sa bage adevarul in mintile oamenilor. nota mea e 10/10
nu stiu daca ai reusit sa intelegi ce am vrut sa spun, dar nu ma pot exprima concret acum din cauza unor motive personale;asa ca incearca sa iti dai seama
pana la urma, melodia mea...http://www.youtube.com/watch?v=WvDzyRMlm6Y
Interesant. Daca ar fi fost si o voce. . . Macar pe fundal, m-ar fi impresionat mai mult. Are acel ceva ce te atrage in timpul filmului si te ine cu ochi lipiti de ecran. Si totusi in timpul liber nu as asculta-o. Ca instrumental imi place. Are nota 8.

Next: Dream Evil - My Number One
Dream Evil - My Number One

Hehe. A cover ? Okay, I can\'t lie, sounds better than the original, but I don\'t like covers at all. Totuşi îmi place. Instrumental puternic, la versuri nu mă bag, fiindcă nu-s ale lor. Anyhow, vocalul merge şi nu prea, în sensul că e corespunzător genului metal, aici nu prea. Dar poate m-am obişnuit cu vocea originală. Solo-ul de chitară is an epic fail. I mean, e cea mai proastă parte. Puteau veni cu ceva nou, şi aşa partea aceea suna aiurea. Mă rog, nota mea e 7, am aberat suficient.

Next: Something old, but one of my favs. Adiemus

Xoxo, Ang.
Audioslave - Like A Stone

Ţin minte că am mai prins o dată melodia asta la \'Rate the song\' şi cred că tot de la tine, sau poate mă înşel. Anyhow, încă nu şi-a pierdut dimn farmec, tot nota 10. Vocea tipului mă lasă wordless şi îmi plac versurile.

HammerFall - Glory to the Brave

Xoxo, Ang.
Sa vedem...Interesanta intrumentatie.Nu stiam melodia pana acum dar am ceva-ceva cu vocea lui.Parca nu e tocmai genul meu de melodie.Ii dau un 9.

Si nu ca nextu\' ar fi genul meu 21 ...Eu nu o ascult pe duduia asta in mod normal dar melodia are ceva ce mi place :

Miley Cyrus-Who owns my heart
Nu e chiar stilul meu dar sa fiu sincer, melodia nu e rea, nu e rea deloc 24. Asa ca merita un 8.5-9. 21 Imi place ritmul.

Sa mai postez si altceva in afara de rock. xD
Lupe Fiasco ft. Eric Turner & Sway - Break the chain.
Nu e genul meu. E plicticoasă, beat-ul ăla e al naibii de enervant, totul se aude cu ecou şi refrenul ăla sună prea banal.
6, speram la mai mult.

Next: Apocalyptica - Ruska
Apocalyptica? Cello? Ce inseamna toate astea? Cred ca un mare 10. Sunt un mare fan al aceste trupe si a contrabas-ului. Am ascultat melodia asta de atat de multe ori incat a devenit foarte emotionanta. Yat for Apocalyptica.

Next: Olivia Lufkin - Devil\\\'s in me
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37