Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Ii dau un 7, asa, cu indulgenta. Nu sunt fana genului hip-hop, chiar daca gasesc unele melodii absolut geniale, dar sincer asta nu e una dintre ele. Sorry daca e melodia ta preferata, dar gusturile nu se discuta.
Next:Meg&Dia-Monster
Acum e prima data cand o ascult si pot sa zic ca e foarte tare. Vocea tipei se armonizeaza, dupa parerea mea, cu ritmul si instrumentalul. Chiar si versurile sunt misto. Cred ca melodia chiar merita 10, a fost foarte tare.
Next: Roa- Ne place
http://www.youtube.com/watch?v=dih729_02oM
( nu am putut rezista24 )
La cati fumatori cunosc nu se poate sa nu stiu melodia 21 Nu prea imi place mie instrumentalul, dar in rest e foarte tare. 9/10, in special pentru partea lirica.

http://www.youtube.com/watch?v=KXay0d8XDgc Dragonu & Cedry2k - Cum Am Crescut
Dagga printre trupele de referinţă din hip hop-ul românesc. Hades Records ar trebui să se mândrească cu aşa trupă.
Mă rog, însine ideea melodiei e ok, numai că mesajul - adică societatea de căcat este mult prea folosit în HH-ul românesc. 9

Specii - Lipsă
Fiindcă e printre primele melodii pe care le-am ascultat de la Dragonu
Kevin Lyttle - Turn me on
Melodia asta o puneau zilnic când eram la mare 8 . Deşi nu mă prea înnebuneşte se potrivea cu peisajul *laughs*.Vocea lui mi se pare prea de tot *hugs*, în rest e ok.
E drăguţă, 9, fiindcă mi-a trezit amintiri.
________________________________________
Next : Linkin Park - Place for my Head

On my favs.
Eu.
Um, Linkin Park îmi plac mult, dar melodia asta nu mă atrage. Nu cred că am mai ascultat-o până acum sau dacă da înseamnă că nu m-a impresionat prea tare încât să-mi aduc aminte de ea.
La început şi mai ales după jumătate începe să mă sâcâie.
Vocea nu mi se pare la fel de bună ca în alte melodii de-ale lor.
Ritmul la fel. La versuri nu sunt atentă.
8 să spunem.

Next : The Wreckers - The good kind -> Foarte nice, soundtrack din One Tree Hill.
Xoxo, AlerimxD.
Cum am mai spus, imi place melodia. Versurile sunt tare draguta, dar incepe cam lent.
Hmm, dragostea e descrisa foarte frumos aici, e ca un fel de strigat pentru iubire, pentru salvare, ceva de genul asta, daca inteleg eu cum trebuie. Nota 10. Plus ca serialul e super.

Next: Groove Coverage - Far Away From Home (My Love)
Groove Coverage - Far Away From Home

Nu e genul meu, dar e drăguţă. Vocea ei nu e cine ştie ce, dar se potriveşte cu melodia.Instrumentalul e asa, banal. Şi mi se pare că nu "curge" melodia aşa cum trebuie, face prea multe pauze. Oricum, o salvează versurile, destul de drăguţe, deşi repetă de prea multe ori titlul melodiei. Anyway, are 7.
_________________________________________________

Next : Avantasia - Another Angel Down
8

Xoxo, Ang.:bye:
I like this song o.o nu am mai ascultat de mult ceva în genul ăsta şi să îmi şi placă cu adevărat, lol, maybe I just missed the genre, or something like that. În orice caz, nu asta e important.

Îmi place foarte mult instrumentalul <3 and that voice reminds me of some other voice... deşi nu îmi pot da seama de ce voce îmi aminteşte * keep thinking* well, nu asta e important acum, i guess. Îmi place melodia, în special instrumentalul, as I already said, dar nu mă deranjează nici vocea - este kind of strong and nice, I guess, deşi nu perfect minunată, or something. Oh, frate, de ce voce îmi aminteşte... come keep thinking... Oh, I can't recall it, în orice caz, mi se pare foarte cunoscută, la fel şi melodia ( but the name and the band aren't the same - da, îmi aminteşte foarte bine de o altă melodie, doar de mi-aş aminti care... )

Oricum ar fi, de orice mi-ar aminti, îmi place foarte mult. Are nişte versuri destul de marfă şi se potrivesc foarte bine cu instrumentalul şi vocea, I really like its evolution, se îmbină toate destul de bine şi rezultă un cântec destul de reuşit şi numai bun de ascultat, nu e doar instrumentalul and so, totul merge... mână în mână, să zicem aşa. So I like it.

ÃŽi dau un 9 : )
we rock them all victorie

next: http://www.youtube.com/watch?v=Kr076PVsO0A
some the gazette o.o
I'm not really into japanese/koreean stuff but whatsoever: melodie interesantă - instrumental plăcut, vocal bunicel, lirică ăăăăă idk cred că sună bine pentru ei : - ?? so per total sună binişor. Are un minus pentru că nu înţeleg ce se mormăie pe acolo şi îmi e mult prea lene să caut traducerea în engleză, totuşi o să îi dau 10, deoarece vocalul începe să sune chiar bine de la 2:24 încolo.

Next: Jovanotti - A te
Are şi versurile în engleză
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37