Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
OMFG! Am dat de melodia asta ieri şi încă e în playlist'ul meu. Păstrez locul.

Aşa. Nu am nicio idee despre trupă sau alte melodii. Am dat de melodie într'un AMV şi mi'a plăcut. Îmi place mult vocea tipei şi instrumentalul. La lirică nu am fost prea atentă până acum.Am ascultat atent şi câte ceva din versuri şi nu sună rău deloc. Mai trebuie să înşir motive pentru care primeşte 10 de la mine? Păi din moment ce cântă în continuu de ieri în bară, nu cred. Epic. xD

Next: Megadeth - Symphony of Destruction

Xoxo, Ang.:bye:
Nu trebuie sa deschid link-ul, stiu melodia asta pe de rost. It be one of the most iconic songs from Megadeth, mon! I simply bow to the genious that be Dave Mustaine. 10

Dead mask skin

Dead with the dead in my dreams, listen to their hollow screams...
@ang: ce se intampla cu instrumentalu inainte de refren face ca instrumentalul sa fie de 10 ori mai tare 4 hehe

Revenind: Dead Skin Mask: imi plac tobele. Imi place tot instrumentalul pana la ceea ce cred ca e refrenul. Vocea ma enerveaza ca de obicei. Ca versuri nu ma impresioneaza. Chestia care se dezlantuie la 2:22 si tine cam un minut e tare. 7/10

Daca vrei
Da, fara sa fie vreo melodie precisa, e Slayer, asa ca nu am ce alta nota in afara de 10 sa dau.
Plus, melodia are intro-ul ala foarte smecher, desi e retiparit dupa "South of heaven".

Citat:Dead with the dead in my dreams, listen to their hollow screams...
Let me adjust that for you. It's:
Deeeead wiiith the deeead in my dreeeeeeeeeeeeaaaaaaaaams, listeen to their hollooow screeeeeeeeeeeeeeaaaaams!

Desi conform unei traditii proprii ar trebui sa continui cu Slayer, melodia va fi:
Höstkänslor - Anhedonic Feelings
Sisu - Stare de Spirit


Am zis să încerc să ascult o melodie până la capăt şi după să o comentez. Aşa că am lăsat'o până la capăt. Lirica face melodia şi vocalul nu'i rău deloc, adică se potriveşte cu melodia. Instrumentalul nu are nimic deosebit şi refrenul, deşi nu înţeleg mai nimic din ce spune, e la locul lui. E cumva franceză? Per ansamblu, nu e cea mai rea melodie pe care am ascultat'o vreodată. 8.

Next: We Are The Fallen - Bury Me Alive

Xoxo, Ang.:bye:
5.
Sincer, chiar nu merită mai mult. Formaţia asta e doar o copie nereuşită a Evanescence, care oricum nu era o formaţie prea bună. Sunt genul de trupă care consideră că să porţi dantelă neagră şi cânţi pe răguşeală te face dur şi rocker. Melodia e comericială, tipa pare sora geamănă a lui Amy Lee iar conceptul piesei e mult prea utilizat. Versurile le puteam scrie şi eu şi oricine alticineva.

Next: Florence and the machine - Heavy in your arms
O sa ii dau un 8 pentru ca: nu este neaparat genul meu, vocea aia de pe fundal, aia mai ragusita e groaznica si se aude urat. Are undeva o parte, de la minutul 3:00 pana pe la 3:45 daca nu ma insel, care nu mi-a placut de nici o culoare, nici nu stiu ce cauta acolo.

Next: http://www.youtube.com/watch?v=GemKqzILV4w
Calmantă, instrumental interesant, relativ simplu, average vocals, versuri .. umm - potrivite cu restul, se armonizează destul de bine. 8, nu m-a impresionat chiar atât de mult, but it calms me down.

Next: http://www.youtube.com/watch?v=KbHkwrGgsoA
Instrumentalul sună foaaarte asemănător cu Seether [ deci are un plus, ofc. ], nice vocals, good lyrics şi uber videoclip. 9, I folkin enjoyed it.

Next: http://www.youtube.com/watch?v=0EoJpNSSWTQ
I think we've found Russia's new national anthem. Wodka.. shiet.
Korpiklaani - Vodka

First of all, să ştii că nu m'a speriat când a început. Bine, mint m'a speriat. Adică a intrat aşa în pâine de la început. Great song, btw. E genul de melodii care reuşesc să mă înnebuneasca de la primele 10 secunde ascultate. Instrumentalul face totul. Vocalul se potriveşte perfect cu restul melodiei. Nu îi pot da decât 10.

Next: Slayer - Raining Blood

Xoxo, Ang.:bye:
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37