Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Of The Year-Until the day i die

One of my favs. Totuşi, mai bine zis fav-wanna be. Nu am mai ascultat-o de ceva vreme, era drăguţă pe vremea când eram 'obsedată' de ea. Acum e doar drăguţă. Îmi place vocalul, ideea de 'I'll love you till the end of time' e deja consumată. Anyway, nota 8.

Next: Click.

This should suck. But it's kinda' awesum. I dunno wut i love this so much.

Xoxo, Ang.
Nightcore - You're Gonna Go Far, Kid

Da. . . Interesant. Imi place ideea chiar daca melodia nu mai e aceeasi. Originalul mi se pare mai lent. Oricum "suna" cul 21 E chiar draguta. Iar instrumentalul e mai metal, asa cum imi place mie 9.

Next: Just Dagga.
M-a apucat melancolia.<33
Bye.
Dagga - Cum am crescut

EDIT.

Aşa. Eu n-am crescut aşa, but still remindes me of something, don't know what. Of course, versurile fac toată melodia, versurile refrenului în special. Well, alea îmi plac mie. Nota 8, într-adevăr m-a prins nostalgia şi pe mine.Soo, nota 8. x)

Next: Click me!!
Snow. 21

Xoxo, Ang.
Guns N Roses - Knocking On Heaven's Door

Una din meldoiile preferate, nici bine nu s-a deschis link-ul şi am început să cânt [deviind de la melodie, ofc.] Păi, G'NR, o legendă. Majoritatea melodiior lor mă ating, în special lirica. Şi vocea uimitoare a lui Axl. Well, cuvintele sunt de prisos, bineînţeles, nota mea e 10.
I'm knock-knock-knockin' on Heaven's door.

Next: La Valse d'Amelie

Xoxo, Ang.
Taken? nao ÅŸuuuu ÅŸuuuu
Revin cu edit soon.

Nao, Yann Tiersen a făcut o treabă bună cu soundtrack-ul Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain *deşi încă n-am văzut filmul, zace pe undeva prin calculator*, you can feel the joy in it but you can feel the sorrow also; lyrics would've been useless on this. Can't describe it in words - 10+.
Next: Stratovarius - Black Diamond
Foarte tare. Adica foarte tare pana incep aia sa cante. Instrumentalul e 10/10 Smile 10/10 pana intra chitara, dupa aia e 8/10. Soloul de chitara iar nu-mi place, ca asa-s eu, ce sa-mi faci? hai un 7/10

Pusha T & Tyler, the Creator - Trouble On My Mind
Intotdeauna mi-a placut cum canta negrii, indiferent de gen, ei canta foooaarte bine! Desigur ca cel mai mult ma atrage rap-ul la ei. Ritmul e tare, de altfel ca si celelalte melodii rap 21! Toate au un ritm specific. Nota 9 totusi, puteau sa o faca mai complexa.


http://www.youtube.com/watch?v=lexLAjh8fPA-v-as ruga sa fiti atenti si la instrumente un pic 4!
La asta mi-au placut intotdeana tobele. Foarte buna ideea cu ele si foarte frumos aplicata. Imi place si sample-ul (Martika - Toy Soldiers ) folosit pentru refren. Si apoi trecem la partea de liric a lui Eminem care mi-a placut intotdeauna 10

Tyler, the Creator - She (ca de obicei, incercati sa ascultati toata melodia sau macar sa nu va faceti o impresie doar din prima strofa)
I've always done this way, love.
Sincer, e foaaarte boring, cliseic & co. I'm not into nigga rap dar na, sa zicem ca nu e too bad. 7


Enigma- Beyond The Invisible
Ala ii zice ca o omoara daca nu-i da o sansa, dar ca e asa de frumoasa incat o sa-i violeze cadavrul. Ce e cliseic aici? E una din cele mai necliseice piese de dragoste din cate stiu (recunosc, nu prea ascult chestii romantice).

Enigma - Beyond The Invisible chiar imi place. Desi ma plictiseste putin am trecut peste asta si e chiar tare. Probabil n-am starea potrivita pentru a o asculta pe toata fara sa ma plictisesc. Imi place negativul, vocile merg foarte bine cu el, se completeaza frumos. 10

Deliric1 - 2020 feat. Cello, RedStar - jumate e in franceza.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37