Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
De la ce am plecat ÅŸi la ce-am ajuns . .
Ăh, 3 rânduri? Oh, thiz should be fun. Muzică fără mesaj-->everything I hear iz "freaky liek me ooohh". Piesă de umplutură, ca multe altele, it haz nuthin' special to me so I'll give it a .. umm 4?
*se chinuie să umple încă un rând cu ceva inutil ca să nu facă spam şi alege melodia următoare*
Yep, I did it. Next: Ensiferum - Wanderer
Citat:Are un inceput foarte frumos. Imi place foarte mult linia melodica, iar acolo unde deja incepe sa cante este chiar foarte frumoasa. Presupun ca este ceva piesa mai veche, ca acum nu mai sunt asa linii melodice de calitate. Imi place ca se aude fiecare instrument in detaliu, este chiar super. De versuri nu stiu ce sa spun, nu sunt chiar... multumita de ele.
Nota mea este: 9 pentru linia melodica :D

Haha, da! Bună asta, ei aici ai dato-n bară rău de tot, băieții sunt foarte tineri, iar melodia este de pe albumul cu același nume (dacă nu mă-nșel) apărut, măi să fie, anul trecut, deci în 2010 și e considerat unul dintre cele câteva surprize ale acelui an pe scena rock și metal autohtonă. Dar fie...

Aș, că ziceai de versurile băieților de la Alternativ Quartet cum că n-ar fi cele mai strălucite, ei cân...tecul de l-ai pus tu nu s-ar putea lăuda cu nici măcar atât, după mine. E dansant, probabil, pentru că n-aș încerca să fac asta pe orice cânt de felul său decât obligat prin diverse metode, destul de brutale de felul lor, dar dând la o parte această calitate nu văd nimic altceva de punctat, e degeaba, are același "beat" ca multe altele de teapa sa, are versurile scrise doar pentru a auzi o anume voce și nimic altceva. Nota? E mică și anume 3.

----

@Valkyrja: Ei, asta-i cu totul altceva, se schimbă povestea și felul cum e aceasta narată, astfel: nu pot spune că sunt un fan Ensiferum, dar apreciez muzica bună fără doar și poate, iar oamenii aceia își fac treaba foarte bine, deși includ puțin prea mult "folk" pentru gusturile mele, deci aș prefera mai mult un Moonsorrow (aș zice, de fapt, "mult mai mult"), dar asta ține în totalitate de gusturile omului de comentează. Trecând la melodie, dă acel sentiment de grandoare specific genului, momentul în care intră în scenă chitările fiind destul și destul de brutal mi-a creat un anumit sentiment ce ar putea semăna satisfacerii, dar mă lungesc... 9.

Next, some avant-garde: Diablo Swing Orchestra - Balrog Boogie
God! This is genius! xD
Prima dată când ascult genul ăsta de muzică. God! It's amazing! It's addictive! Vocea ei, instrumentalul, totul e awesome xD. Versuri...să mă împuşte cineva de am înţeles vreo boabă, but instrumentalul face totul. Epic song.
This is the music which is played when the Devil comes to take your soul.
LOL. Agree.21
10 fără discuţii.
______________________

Next: Avantasia - Another Angel Down
Not bad, not bad at all, Ang. Finally smth good to listen to--> awesum guitar riffs, powerful vocals, nice lyrics " You got the aura to enchant them - and a symphony | And I have got the power". Aş putea să o ţin aşa la nesfârşit, dar cum mi-am umplut cele 3 rânduri obligatorii [ care nu sunt chiar obligatorii şi trec de multe ori neobservate ] închei şi pun următoarea melodie.
http://www.youtube.com/watch?v=bT63PZ6zF...re=related Moonsorrow - From Whon The Bell Tolls

Îi mulţumesc lui Schimodie pentru melodie.
In primul rand as vrea sa spun ca nu este genul meu de muzica. Imi place sunetul chitarii chiar la inceput. Tipu' are o voce de rocker, dar mno... nu ma fascineaza. Nu inteleg acest gen de muzica... pare adica chiar este mult prea diferit de ceea ce ascult eu in general. Primele cateva minute sunt oarecum dragutze, dar cand incepe sa cante tipu' mi se face pielea de gaina, poate si din cauza vocii, dar chiar nu imi place... nota mea este 4.

Asa as vrea sa trecem la o piesa mai linistita. Desigur in singura si unica limba a iubirii.
http://www.youtube.com/watch?v=qZMjiEkT-yA - Natasha St Pier - Un Ange Frappe A Ma Porte
Japoneza wannabe ma zgarie pe craniu.
Se cam lalaie pe acolo, sa zicem ca ar avea voce, si franceza, fiind oarecum sonora nu e tocmai rea. I really don't find it relaxing or chillin', maybe just a little bit of random and cliseic and...you've got the idea.
Da' na...treaca de la mine. 7


Simon and Garfunkel -- The Sound of Silence
E placuta, relaxanta. Vocea tipului are in ea ceva ce nu-mi place. Uneori imi da impresia ca e vocea unui colindator 21 Trecand peste si adaugand negativul si versurile: 8/10.

Primul vers din piesa de mai sus (ala cu "Hello darkness") mi-a amintit de Kid Cudi feat Cage - Maniac deci urmatoarea ar fi http://www.youtube.com/watch?v=znWrM-OC-Hw
Kid Cudi - MANIAC ft. Cage

First time I listen to this. E relaxantă. Îmi place bucăţica ei cu "Paint the black hole blacker". 21
Instrumentalul mă duce cu gândul la ghosts, haunting, smth like that. Versurile sunt drăguţe. Am mai ascultat melodii de'ale lui Kid Cudi şi are o voce bună, părerea mea. Per anssamblu, melodia merită ascultată, chiar mă relaxează. 9.
__________________________

Next: Ensiferum - Iron
Şi aşa Ang. rupe lanţul melodiilor liniştitoare, relaxante. Anyway, pe mine mă relaxează Ensiferum. 21
Enjoy! :]
Ha ha, viking metal, not bad lassie, but I'm not really in a heavy folk-ish mood. The riffs are kinda cool and the growl is just proper, a bit power-ish for my tastes, but I still like it. I also like the clean part, quite refreshing.
I'll just stick to a 9-.

Meh, daca tot suntem la folk si imi era dor de asta:

In umbra marelui URSS
Holy shitty balls ! Rezervat rezervat rezervat grrr. Get away, moron! *cough*
_____________________________________________________________________
Oh shiet, n-am văzut postul tău, Mousse.
Anw, În umbra marelui URSS e motivul pentru care m-am hotărât să-mi cumpăr chitară [ althought I didn't bought one yet ] so I'll giev it a `10, ofc. Nice sound though I prefer the live version better.
I'm just sayin'.
"Şi zorile s-ai dus .. ce rece bate vântul. "
Nu o s-o mai lungesc pentru că mi-am făcut datoria, am scris mai bine de 3 rânduri [ ha, să vedem dacă îmi mai ştergeţi postul, morons! ] so I'll post the next one:
http://romaniiautalent.protv.ro/video/ve...twish.html
Văd că dau şi ăştia de la Românii au talent 2-3 români chiar talentaţi.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37