Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Deci, am auzit melodia de multe ori la radio. Imi place ritmul si vocea lui. E mai subtire si mai expresiva. Nu prea inteleg versurile in afara de titlu, e destul de dragut. Nu prea vad legatura videoclipului cu melodia, dar e ok. Nota 9 din partea mea.
Next: Lacuna Coil - Our Truth
10
Cred ca e de prisos sa incerci sa descri in cuvinte muzica lui Ramazzoti, ea nu se descrie, se simte. Are el ceva in voce, ceva unic, care te face sa-l recunsoti de fiecare data si ceva in versuri care iti trezesc anumite sentimente. Nu stiu italiana, dar e foarte usor de inteles la ce se refera in melodie. Faptul ca toate melodiile lui sunt in limba lui natala e inca un lucru pentru care il admir. Nu cred ca mai are rost sa vorbesc despre piesa, e absolut superba.

Edit: Mi-ai luat-o inainte DeDal Notorius. 9,5 pentru melodia pusa de tine, imi place vocea Cristinei, dar melodia in sine nu are nimc superspecial.

Next: The truth beneath the rose
Hai ma? Drame, drame, drame. Nu, nu nu. Celine are o voce buuuna Smile Dar piesa e prea... prea cumva pentru mine. Poate si din cauza ca nu am inima. 8/10. 8 pentru vocea aia.

Eyes Closed [nu exista versiune fara tag-uri, da' nu-s prea multe]
Kashim, eu am gasit versiunea fara taguri. Ma rog .. cu vreo 2-3.
Revenind, nu prea ascult rap/hip-hop w/e in general; poate doar cate ceva romanesc; dar beat-ul ala e demential and .. LMAO @ the photoshopped pic. Ahahahaha fail.
Refrenul tot el il canta? : - ?
Meh .. 10.

Next: Demons And Wizards - Beneath These Waves
Great song :bv:
E prima data cand o ascult, dar cred ca o sa fiu nevoita sa continui 21. It's addictive. Instrumentalul e bestial si vocea tipului/tipilor la fel :X.
Fara a o mai lungi, 1o.

______________________________________

Next : Already over, Red
:X
Imi placea melodia asta mai de mult. Imi place cum incepe, destul de haunting, si versurile de la inceput ma duc cu gandul la fantome si la persoane bantuite (haha, ca in "Mesaje de dincolo" ) You never go, you'll always here, suffocating me. Dar, mereu e un dar, vocea tipului nu ma incanta si mereu isi alege cele mai proaste momente sa tipe; la sfarsit chiar nu simteam nevoia de asa ceva. N-am ce sa comentez despre instrumental, nu i-am dat prea mare atentie. Cred ca daca era ceva care sa impresioneze tineam minte. Ah, imi place si videoclipul. E misto cum cresc spinii aia pe el. Nota: 9

Next: Noua mea descoperire
Nu e chiar genul meu, dar pot zice ca mi-a placut. E foarte lenta si aaa profunda; imi place vocea, suna foarte bine, se creeaza o armonie intre versuri, instrumental si vocal. But sincer, tobele fac toata melodia, tin ritmul etc etc
9. *insert random shit here*

Next: Ensiferum - From Afar.
>> Gives me chills.
This song is fucking epic. 5
>> Oh well, negativul merge; vocea nu, parca nu se leaga, canta prea rapid; de versuri nu ma iau, nu ma simt in masura sa comentez. w/e

Next: Victory Song .
Inceputul e fain, de mai incolo da pe rock. Am sa ii dau nota 7. Melodia e preaa multa, nu inteleg versurile si oricum sunt prea putine. Nu stiu ce sa mai zic, in mare suna bine, dar daca stau sa iau fiecare element in parte nu imi place.
Next: Beyoncé - Diva
mda, beyonce...pot spune ca intodeauna mi-au placut oarecum melodiile ei, dar asta...gosh, asta mi se pare un esec. adica ritmul ala inervant ma zgarie pe ureche, nu mi se pare silul ei, nu prea are versuri, e o prostie de melodie care nu stiu cand sau unde ar trebui s-o ascult. videoclipul e complet fail, nu-mi inspira nimic, pare facut asa de mantuiala, dar totusi mai bine l-as comenta pe el decat melodia! ma simt dezamagita, nu pot da decat 4.

next: click
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37