Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Una dintre trupele mele favorite. Ador melodia aceata.Prima oara cand am ascultat-o mi se parea putin plictisitoare,si poate ca multora li se pare plictisitoare melodia,dar pentru mine este geniala.Versurile si orchestratie sunt geniale.XD.10

Next: Tantric-Down and out
Uhm, not bad. Not bad at all... I can say I love it, actually. And it's the first time I listen to this. *laughs*
Imi plac in special versurile si instrumentalul e...uhm..wow. Imi place, ok, m-ai convins. Are 10. Btw, nici vocalul nu e rau.

Next: My love

Xoxo, Ang.
Melodia e simpla, cu o masura compusa de 4/4 - ca majoritatea pieselor de "caffee" frantuzesti pe formule hexatonice.
Versuri tipice pieselor de modern jazz - placute.
Linia melodica e misto la fel ca reclama.

Jeanne Moreau - Le blues indolent
Asta ca sa o pastram pe linia de piese frantuzesti.
Nota 9 cu toate ca nu imi place mie partea asta frantuzeasca. Melodia asta ma face sa ma relaxez, ma face sa ma simt nostalgic chiar si de ce sa nu recunosc, francezii au facut mereu melodii incredibile.
Next: http://www.youtube.com/watch?v=9LhfFyiqqyw Acum ceva in germana, de cand l-am vazut la Eurovision nu ma mai satur de ascultat.
Nu inteleg. Si asta poate n-ar conta asa tare daca mi-ar placea cum suna, dar in general ma enerveaza. Are cateva parti bune, dar e prea rapida, ma seaca melodiile astea. Plus ca limba germana mi se pare urata 21 4


Deliric1 - Povesti cu Noi feat. Cedry2k (strofa 3 > strofa 2 > strofa 1, asta ca sa va faca sa mergeti pana la capat 21 )
Sa fiu sincera, imi plac versurile sincere. Nu ascult des, nu e genul meu, cel putin nu cel preferat si nu mi se prea potriveste, dar cateodata ma mai loveste nebunia de cuvinte ce trebuie cenzurate. Deci ii dau nota 8, pentru versuri. Foarte adevarate. Vocea nu imi prea place. But s'all guud.

Si daca tot suntem in aria asta: Parazitii - Standarde
Nu am mai ascultat de ceva vreme Paraziţii. Guess I'm not into these kind of stuff anymore, lol. Îmi plăceau unele piese în trecut şi dacă le ascult pe acelea, încă îmi plac. I mean, I guess.
Oricum, Paraziţii mi-au plăcut mereu în trecut, I don't know why, I was a lot more rebel and all and I guess that's why because today... it's not really my type of music. I mean I don't really listen to stuff like these anymore, only if I'm just in the mood of it, which didn't happen recently.

About this song, it's good, I guess. It's Paraziţii style, I suppose. Versurile sunt directe, drept la ţintă, okay, tipic parazite, cu mesaj bine dtructurat şi ... ăh, ritmul mi se pare cam acelaşi ca la orice altă melodie, or somehow. Este, cum am mai zis, un cântec tipic şi definitoriu al acestei trupe, sau cel puţin în ceea ce mă priveşte. I can't be but subjective, i'm sorry. nu mai apreciez atât de mult cuvintele vulgare I suppose aşa că ... nu aş zice că aş prefera melodia cenzurată, dar nici nu mă omor după înjurături şi vorbe urâte.
în rest, versurile sunt okay. i like the part with the shot.
melodie agresivă, tipică. it's okay.
ÃŽi dau un 8, de dragul vremurilor trecute and all.

next: tears don't fall
Shit Tehie. Mi-ai luat-o înainte.
grr

Edit.
_______

Aşa. Mi-ai schimbat total părerea. Aveam de gând să dau notă mică melodiei de la Paraziţii. Bullet for my Valentine. Una din melodiile mele preferate de la ei. Nota 10. Nu o să mă lungesc, m-am lungit la cealaltă şi m-am cam plictisit.Dar iubesc melodia asta din toate punctele de vedere: instrumental, lirică, vocal & co.
Okay, so, 10 rămâne.


Next: Random


Xoxo, Ang.
stateam si incercam sa imi aduc aminte unde am mai auzit de disturbed, iar pana la urma mi-am adus aminte si apoi incercam sa numar cat timp a trecut de cand nu am mai ascultat nimic de-a lor. so, thx for reminding me of them...
on topic, acum...melodia e draguta, insa videoclipul e cam, nu stiu cum, cam prea adevarat si, la ora asta, nu am chef de adevar. oricum, ii dau 10 pt efort.
next... over here...
Lets see. Îi dau un 9. Melodia e foarte drăguţă şi e şi pe gustul meu. Însă parcă e cam la fel ca toate celelalte piese rock pe care le-am ascultat. Dacă era puţin mai zgomotoasă avea parte de un mare 10. Ritmul e foarte OK şi versurile la fel. Nici videoclipul nu e rau.
----------
Next: Little ♥ (eu zic să ascultaţi toată melodia înainte să îi daţi o nota)
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37